bildirgec.org

eps hakkında tüm yazılar

231 Adet Vektörel Formatta Dansçı Kız ve Erkek Grafikleri

kerimsarigul | 03 May 2011 10:51

Bilet, afiş, banner, logo, poster, katalog, kartvizit, site, ikon vb. çalışmalarınızda kullanabileceğiniz her biri birbirinden güzel vektörel grafikleri sizin için derledim.

*115 Adet Vektörel Formatta Dans Eden Kız Grafikleri

115 Adet Vektörel Formatta Dans Eden Kız Grafikleri
115 Adet Vektörel Formatta Dans Eden Kız Grafikleri

Göz Alıcı, Vektörel Çiçek Desenleri

kerimsarigul | 02 May 2011 15:19

Aşağıdaki vektörel dosyaların bulunduğu sitelerle karşılaşıp da bildirgec.org kullanıcıları ile paylaşmamak mümkün olamazdı. Her biri birbirinden daha gösterişli ve kaliteli olan bu dosyaları ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak olan bu kaynaklar tasarımcılarımız için ise büyük bir örnek teşkil edecektir. Sözü fazla uzatmadan sitelere bakalım.

*Vektörel Grunge* Çiçek Desenleri

Vektörel Grunge Çiçek Desenleri
Vektörel Grunge Çiçek Desenleri

Ücretsiz vektörel (.cdr, .wmf, .ai, .eps…) Grafik Sunan Bazı Siteler

kerimsarigul | 28 April 2011 16:43

Bu yazımızda vektorel çalışmalar yapan herkesin ihtiyaç duyabileceği farklı kategorilerdeki bir çok ücretsiz dosyanın yer aldığı faydalı siteleri ele alacağız.

1. Myclipart Sitesi

Sitedeki vektörel dosyalar kategoriler halinde sunulmaktadır. Dosyalar .wmf formatında sunulmaktadır. İndirip sitediğinzi vektör programı ile kullanabilirsiniz… Kategori isimleri Rusça olduğu için burada kategoiler halinde listesini de vereyim.

Online Convert / dönüştürme

biSGen | 11 March 2011 18:50

biliyorsunuz convert dönüştürmek demek.

Bu sitede bu işlemi online yapmak mümkün. Convert/dönüştürme yapabileceğiniz türler (72 değişik tür) ve linkleri aşağıdadır.

AAC, FLAC, M4A, MMF, MP3, OGG, WAV, WMA

bmp, eps, gif, hdr-exl, jpeg, pdf, png, svg, tga, tiff, wbmp

3g2, 3gp, avi, flv, mkv, mov, mp4, mpeg-2, ogg, webm, wmv, iphone, ipod, nintendo ds, ps3, psp, wii, xbox

epub, fb2, lit, lrf, mobi, pdb, pdf, tcr

doc, flash, html, odt, pdf, txt

adler32, blowfish, crc-32, crc-32b, des, gost, haval-128, htpasswd apache, md4, md5, ripemd-128, ripemd-160, sha-1, sha-256, sha-384, sha-512, snefru, tiger-128, tiger-160, tiger-192, whirlpool

eps sorunu

dizmen | 17 February 2010 16:57

Quarktaki Gradient sorunu Freehand10 da herhangi bir şekile uyguladığınız gradient, quark’a kopyala yapıştır yaptığınız zaman sorun yaratmıyordu. Fakat MX de kopyala yapıştır yöntemiyle yerleştirdiğiniz şekil bozuk görünüyor. Ekranda düzgün görünse bile baskıda çok kötü çıkmaktadır. Bunun için Freehand’de gradient kullandığınız şekli “eps” formatında kayıt etmeniz gerekmektedir. Quark’ta da “Get Picture”yi kullanarak şeklinizi yerleştirebilirsiniz.
(Şekil – 1)

şekil - 1
şekil – 1

grafikerlerin sırrı çözüldü

pilibis | 18 December 2008 13:45

Tam anlamıyla gezemedim fakat gördüğüm kadarıyla Reklamcılar’a, grafikerler’e, tasarımcılar’a sağlanan bu içerik ve bunun türkiyeye özel olması yayın kurallarına aykırı olmadan paylaşıma sunulması gibi bir çok özelliği mevcut olan bu site nin var olması reklamcı grafikerleri sevindirecek gibi.

İçeriğinde barındırdığı onlarca belki de yüzlerce yerli veya yabancı grafikerin hazırladığı reklam görselleri hazırlandığı program formatında (ai,eps,cdr,psd gibi) sunulmuş.
Cem yılmazın afişinin bile vektörel hali mevcut bu sitede