bildirgec.org

diğerleri hakkında tüm yazılar

Biri Psikolojik Gerilim Mi Dedi?

alploganer | 22 May 2010 14:40

Çok sevdiğim bir tür olan psikolojik gerilim filmlerini şöyle bir derleyeyim dedim. Bunlar dışında aklınıza gelen filmleri belirtirseniz sevinirim.

1. Fight Club(1999) 1999 yapımı David Fincher filmi. Başrollerde Brad Pitt ve Edward Norton harikalar yaratıyor. Filmde gizli bir yeraltı kulübü olan dövüş kulübü ve bu klubün dövüş bağımlısı üyeleri anlatılıyor.

2.Altıncı His(1999) M. Night Shyamalan’ın başyapıtlarından biri. Filmde ölüleri gördüğünü söyleyen bir çocuk ve ona yardımcı olmaya çalışan psikoloğun hikayesi anlatılıyor. Başrollerde ise Bruce Willis ve Haley Joel Osment var.

3.Akıl Oyunları(2001) Ron Howard’ın yönettiği bu film ,gizli bir görevde bulunan matematik dehasını konu ediniyor. Başrollerde Russell Crowe, Jennifer Connelly ve Ed Harris bulunuyor.

Pilli Network Mazisi – Görmeyenler,bilmeyenler…

JaAaa | 17 October 2008 16:41

Bildirgeç kimimizin vazgeçemediği,internete ilk girdiğimizde hemen koştuğumuz,sabahları kahve yudumlarken okuduğumuz,hiç bi yerde olmayan yazıları ilk ben yazayım benim faydam dokunsun diye alel acele yazı yazdığımız nacizane bir site.

Açıldığından beri tüm herkese faydalı olan,bilmediğini öğreten bu sitenin hiç geçmişini düşündünüz mü? Eski tasarımını,yazılarını,yazarlarını,nüfusunu.. Tabi herkes merak eder bunları.Bende bir nezde de olsa bilmeyenler için bunları yazmak istedim.

________-Başlıyoruz-________
Bildirgec.org:30 Ocak 2002 görüntüsü3 Aralık 2003 görüntüsüTüm zamanlar..
Zamazing.org:10 Ağustos 2006 görüntüsü4 Mart 2007 görüntüsüTüm zamanlar…
3ayak.org:17 Mart 2006 görüntüsüTüm zamanlar
22dakika.org:13 Ağustos 2006 görüntüsüTüm zamanlar
Yenimecra.org:16 Ekim 2006 görüntüsüTüm zamanlar…
Sinepil.org:sinepil listelenmiyor nasıl olsa hepimiz açılışını biliyoruz sitenin (:
Hafif.org:7 Mayıs 2001 görüntüsü 24 Mayıs 2002 görüntüsü26 Kasım 2003 görüntüsüTüm zamanlar..
Ucandaire.org:20 Kasım 2006 görüntüsü20 Ocak 2007 görüntüsüTüm zamanlar…
10marifet.org:Bende sorun oldu açılmada ama siz buradan tekrar deneyebilirsiniz.

Hemen şaşırmayın ilk hallerini görünce şöyle bir kafanızı sallayın silkelenin,kendinize gelin.Pilli network’un 20-30 yıl sonraki hallerini görmek dileklerimle,Hoşçakalın..
Unutmadan söyleyelim Pilli’yi buralara kadar getiren herkese teşekkürler..

Favori Korku/Gerilim Filmleriniz?

agurbuz | 21 May 2008 11:07

Korku/Gerilim filmlerinin sinema sektöründeki yeri ve hayran kitlesi şüphesiz tartışılmaz. Korku insanın hatalar yapmasına, kontrol mekanizmasının bozulmasına (bazılarında ters etki yapabiliyor!), normalde yapmayacağı ve yaptıktan sonrada büyük ihtimalle pişman olacağı hal ve hareketlerde bulunmasına neden olan zayıf noktamızdır.

Favori korku/gerilim filmlerimden 5 tanesini sıralarsam bir başlangıç yapmış oluruz sanırım.

SAW
SAW

SAW 1-2-3-4 (Testere)
Beyninde bulunan tümör nedeniyle ölümle pençeleşen yaşlı bir adamın kurbanlarına hayatın değerini öğretmesi üzerine kurulu bol oyunlu seri katil filmi. Film aynı zamanda insanların ölümle yüz yüze geldiklerinde ya da sevdiklerinin ölümüyle tehdit edildiklerinde neler yapabilecekleri ve neleri feda edebilecekleri üzerine çarpıcı bir film.
Kurgusu, efektleri, özgün senaryosu, hiç düşmeyen temposu ve güzel bir seri olması sebebiyle favori korku/gerilim filmim diyebilirim.

1. Saw (2004) Offical Movie Site
2. Saw II (2005) Offical Movie Site
3. Saw III (2006) Offical Movie Site
4. Saw IV (2007) Offical Movie Site

Yönetmen: SAW James Wan
Yönetmen: SAW II, III, IV Darren Lynn Bousman

benim dilek ağacım senin neyin olur ?

dasein | 02 March 2008 16:35

her yer kırmızıyken biri şu satırları çiviledi, bu ülkenin alın yazısına;
“bir dilek ağacı bağlanmış
ülkenin kara topraklarına
sadece 1 dilek yazıyormuş sert levhada.
sadece, 1 dilekdiye tekrarlanıyormuş her okuyan içinde yeniden, yeni anlamlarla.
Bir, BİR okuyucular, “benim dileğim ötekinin dileğinin sonucunu istememek.” diyormuş.
öteki, öetki, ötekileşen geliyormuş, benim dileğim diye başlarken
dilek ağacı birden bütün meyvalarını döküyormuş, bir kurşun izi gibi…sert bir ölüm gibi…
çünkü diyormuş yaprak hışırtısı;
bu ilke yumuşak ölümlere de tanık oldu.

Wikipedia Güncelleme takibini kapatmayı düşünüyor !

| 24 December 2007 20:42

bilindiği gibi wikipedia sayfasındaki güncellemeler kısmı bir noktada güncel gerçek trendleri gösteren bir olgu olduğu herkezce biliniyor dahası. kelime tarlaları oluşturan bir sürü sayfa içi reklam gösterimi yapan site için ise bulunmaz bir niğmet gibi ! çünkü basit bir kaç rss atom ileme eklenti modülü ile bu konu başlıklarını kendi sitelerine entegre etmekte google
bir noktaya kadar benzer siteleri tespit edebilmekte ama diğer taraftan karıştırıcı tabir edilen program modülleri sayesinde google bile bir noktada benzer sayfa olarak tanımlanmasını engellemekte mümkün olunca , iş başa düşmüş olacakki bu konuda wikipedia açısındanda tüketici olmayan botların sistem kaynaklarını tüketmesini önlemek anlamında bu tarz bir tedbir içine girmesi
kaçınılmaz gibiydi. rss bir noktada sitelerin güncellemelerini arama motorlarına daha hızlı gitmesini sağlarken diğer bir taraftan kendi kendine rakiplerin daha kolay oluşmasına sebep olan en önemli unsurlardan biri oldu ortada gibi 🙂

kıraçtan hatırlatma

webci | 02 July 2006 14:26

Pop müziğin ünlü sesi Kıraç: Kendimize gelmezsek kötü bir ABD eyaletine dönüşürüz. Artık seni sen yapana sırt çevirdiğin anda sen rezil bir taklit olmaktan öteye gidemeyiz diyor.Popüler olabilmek için gençliğin nelerle uğraştığının da altını çiziyor.Uzun bir ropörtajan aldığım kısa bilgiler.
ayrıntılısını gerçek hayat dergisinde görebilirler