bildirgec.org

çavuş hakkında tüm yazılar

Bozcaada Niye Hep Popüler?

tenedian | 10 November 2010 13:00

Her tatil beldesinin tıpkı bir canlı organizma gibi doğuşu, serpilip büyümesi ve sonra şu ya da bu nedenle yavaş yavaş yokoluşu izlenir. Sayıp oralardaki dostların canlarını sıkmak istemeyiz, ama sizin bile bu satırları okurken aklınızdan kaç tane örnek yer geçti, yalan mı?

Bozcaada doğdu, serpilip büyüdü…E, peki niçin yavaş yavaş yok oluşunu izlemek yerine hala popülerliğini koruyor, bir gelen bir daha gelmek istiyor? Bozcaada‘yı diğer örneklerden farklı kılan nedir?

Bozcaada
Bozcaada

Aslında çok basit: Bozcaada her nekadar giderek profesyonelleşse de, amatör ruhunu koruyor, konuklarına kendinde bulunmayan yabancı unsurları sunmak yerine daha çok kendinin olanı veriyor. Gelenler kendileri için yapay olarak hazırlanmış ortamlar yerine samimi, doğal, kendiliğinden olan ortamlar içinde gunlerini geçiriyorlar. Her anları değişik bir deneyim olmaya aday. Her Ada’lı kendine özgü bir kişilik- önceleri biraz tedirgin etse de-

Bozcaada'da Bir Bağevi
Bozcaada’da Bir Bağevi

Gelenler Ada’da ve Ada’lıda kendinden birşey bulabiliyorlar, Ada insanın kendini keşfetmesi için olanaklar sunuyor büyükkentliye…
Tadı damakta kalıyor Ada’nın sunduğu bu imkanın ve büyük kentte pek de rastlanılmayan özgürlük ortamının.

2 bin bordo bereli asker geliyor!

kalamara | 13 July 2007 14:18

2 bin bordo bereli geliyor!Genelkurmay Başkanlığı, profesyonel orduya geçişin ikinci aşamasını hayata geçiriyor. Komandoların uzman çavuşlardan oluşturma kararı alan Genelkurmay, terörle mücadelede çok başarılı olan kamuoyunda “Bordo Bereliler” olarak bilinen Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı da güçlendiriyor. ÖKK’nın 5 bin olan sayısı 7 bine olacak. Bordo Bereliler, saldırı ve taktik helikopterleri ile güçlendirilecek ve ÖKK PKK’ya karşı çok daha caydırıcı hale gelecek.
Umarız bu TERÖR durur en kısa sürede…