bildirgec.org

buldum hakkında tüm yazılar

Dijital Dürbünlü Kamera!

kagit kalem silgi | 19 October 2010 17:12

Thanko’s ilginç tasarım fikirlerinden biri daha..
8 Mpix kamerası ile kullanıcısına video görüntüleri veya fotoğraf çekme imkanı sağlayan dürbün, bu özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor.

Diğer özellikleri ise şu şekilde:
Cihazda iki video modu VGA modu mevcut.
VGA (640 x 480) ve (320 x 240) WVGA ..
Video kaydını AVI formatında yapıyor.
4032 × 3024 resim çözünürlüğü sunuyor.
Dürbün kamerası, 4x dijital zooma sahip.

Bir Muz Doğramak Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı = )

kagit kalem silgi | 19 October 2010 13:18

Ailenize ya da kendinize bir muz doğramak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı = )
Bir defasında 5 adet düzgün ve aynı incelikte dilimler oluşturan bu dilimleyici, gerçekten de basit ama son derece işlevsel bir tasarım harikası..

Hassas dilimleme özelliği ile, ellerinizi koruyarak meyveyi kolayca ve hızlı bir şekilde dilimlemenizi sağlıyor..

yapmanız gereken tek şey, kolu sıkmak..

Yazının devamında ilgili siteyi ve diğer açıklamaları da bulabilirsiniz..

ACABA..

akoni | 05 December 2007 11:51

Az önce çok sevdiğim bir yazarın bir dergide yazmış olduğu birkaç yazısını okudum. Yazıların bir çoğu yaşamımızda karşılaştığımız, hissettiğimiz, paylaştığımız…vs şeyler üzerine ince ince dokunuşlardan ve yazarın hayata bakış açısından izlerdi.
Yazılarda yer alan konuların bir çoğunu yaşıyoruz ya da yaşayanlarla paylaşım içindeyiz. Yani kısacası bu yazıların bazılarında kendimi buldum (bende bu şekilde düşünüyorum) diyebilirim.
Peki acaba neden düşüncelerimizin parıltılarını başkalarının yazdıklarından buluyoruz ve neden düşüncelerimize tercüman olamıyoruz? Kim bilir?
Galiba bize kendimizi başkalarının anlatmasına o kadar çok alıştık ki, kendimizi kendimize anlatamaz ve hatta kendimizi başkalarının yazılarında arar olduk. Başkalarının beğendiği ve anlattığı gibi olup çıktık açıkçası.
Sanırım bu yazı bu nedenle kendime eleştirimdir. Takılıp kaldığım “acaba ne düşürler” deyip yapmak isteyip de yapamadıklarıma karşı bir duruştur. Bu nedenledir ki, aldım elime kağıt kalem yazmaya başladım.
Bu yazı düşüncelerimin derin ve sağlam ayak izlerinin başlangıcıdır. Bu ilk adım, ikinci adımı atmadan ilk adımın ne kadar güçlü olduğunu görmem zor.

bıktım bu teknoloiden, internetten, google’dan

baturica | 17 March 2007 12:20

hayır. hayır! haaayııııııır!! artık dayanamacağım bu google hayatımdan kovacağım. aramadan bulunmadan bıktım. veri tabanlarında yer almaktan bıktım. 3 tane dabılyunun oluşturduğu şekilden bıktım. ileti gönderildi yazısını görmekten bıktım. sizden de bıktım. toprak kokusu ve kuzu meelemelerini özledim. düşüp dizimi yaralamayı ve gururumdan açık açık ağlayamamayı özledim. ayakkabıma bulaşan çamuru özledim. kovalayan köpekleri özledim. tezekleri özledim. papatlayarı özledim. gelincikleri özledim. horoz sesini özledim. gün doğarken kahvaltı etmeyi özledim. akşamları lambanın önüne toplaşan sinekleri özledim. cırcır böceklerini, kurbağa sesleri özledim. ağaca çıkmayı özledim. dalından erik, dut, elma, şeftali, armut; yerinden kavun karpuz yemeyi özledim. 1024, 2048 kotalı kotasız hızlardan bıktım at arabasının gıcırtısını özledim. 19 inç 21 inç büyüklüklerden bıktım. küçüklü büyüklü tasları özledim. dosya paylaşımından bıktım aşımı paylaşmayı özledim. Dıt dıt! mesaj geldi sesinden bıktım. postaaa! diye bağıran postacıyı özledim. RGB, CMYK, LAB, renklerinden bıktım. gökyüzünün mavisini, ağaçların yeşilini özledim.
klavyeden bıktım, kalemtraşı ve silgi kokusunu özledim. senden bıktım teknoloji, internet yada google, her ne boksa işte bu…

Ben Buldum !

eburhan | 08 November 2006 21:23

Fikir Babalarının Mekânı
Fikir Babalarının Mekânı

Eğer daha önce kimsenin aklına gelmemiş olabileceğini düşündüğünüz bir fikriniz veya bir buluşunuz varsa BenBuldum sitesi, size bunu paylaşabileceğiniz güzel bir ortam sağlıyor.

Önce ben buldum! veya Şerefsizim ben düşünmüştüm! diyorsanız BenBuldum sitesine uğramalısınız.

Not:
Keşke tekrar tekrar kullanılabilen yazıcı kağıtları olsa 🙂