bildirgec.org

blu ray hakkında tüm yazılar

Nintendo Wii 2: 128 GB SSD, Blu-ray

obircanoglu | 28 April 2011 11:38

Fotoğraf galerisi: Sıcak Tasarım Fikirleri: Wii2, Xbox 720 ve Co
Ağ söylentileri şimdi Nintendo Wii halefi için su yüzüne çıktı. Yeni IBM ve bir Radeon bir üç çekirdekli işlemci ile konsol HD AMD tarafından sağlanacaktır.

Dell HTPC’sini güncelledi

sCoRPionTR | 25 September 2010 12:44

Dell‘in HTPC olarak sattığı Zino HD güncellendi. HTPC’ler genellikle film izleyenler tarafından tercih ediliyor. PC’ler hiçbir medya player da olmayan bir codec genişliği imkanı sunuyor. Yeni çıkan codecler için media playerlardaki gibi firmware güncellemesi beklemek gerekmiyor. Tabi diğer PC işlevlerini yapabilmesi de HTPC’lerin artısı. Yeni Zino HD bir önceki nesile göre daha iyi bir işlemci, daha iyi bir ekran kartı ve daha hızlı RAM’ler ile geliyor.

Toshiba’dan GTX 460M’li dizüstü Qosmio X500

sCoRPionTR | 24 September 2010 15:29

Nvidia‘nın masaüstünde fiyat/performans liderliğine oturan ekran kartı GTX 460 şimdi de dizüstüler için geliyor. Toshiba ‘da GTX 460 kullanan laptop üreten firmalardan biri. Qosmio X500 ile oyunları dizüstünde oynamak isteyenler artık bunu zorlanmadan yapabilecek.

PS3 3D Blu-Ray desteğine kavuşuyor

sCoRPionTR | 18 September 2010 20:06

Dünyada en çok beğenilen ve en güçlü oyun konsollarından olan PlayStation 3 gelişmiş donanım özellikleri ve Blu-Ray player a sahip olması nedeniyle dikkatleri çıkmasının üzerinden yıllar geçmiş olsa da üzerine çekmeyi başarıyor. Sony de artık yaşlı olsa da PS3’ün yazılımını güncelleyip yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bu özelliklerden biri ise 3.50 sürümü ile gelen 3D Blu-Ray oynatabilme desteği.

Zotac’dan yeni ZBox PCler

sCoRPionTR | 13 September 2010 11:02

Zotac yaptığı duyuru ile ID33 ve ID34 ZBox mini PClerini tanıttı. Yeni ZBox’ların en büyük özelliği ise dünyanın Blu-Ray sürücü ile gelen ilk mini pcleri olmaları.

Harici Blu-Ray sürücüsü

sCoRPionTR | 03 September 2010 22:12

Blu-Ray standardı gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve yavaş yavaş DVD’nin yerini alıyor. Buffalo’da bunu görmüş olacak ki harici Blu-Ray sürücüsü üretmiş.

HD görüntüleri TV’ye kablosuz olarak aktarın

sCoRPionTR | 02 September 2010 17:59

PC ve TV’nin farklı olması durumunda en çok karşılaşılan sorun bilgisayardaki görüntüyü TV’ye aktarmak için metrelerce kabloya ihtiyaç duyulmasıdır. Ya da kablo yerine kablosuz aktarım yapabilen kablosuz aktarıcılar kullanmanız gerekir. Fakat bunların da çoğu HD görüntü aktarmak için yetersiz kalmaktadır. HP bu alandaki açığı görmüş olacak ki HD görüntüleri kablosuz olarak aktarmaya yarayan Wireless TV Connect ürününü duyurdu.