bildirgec.org

bilimsel dergiler hakkında tüm yazılar

Çevrimiçi Bedava Bilimsel Spor Dergileri

tenedian | 09 December 2009 13:45

Sporla ilgilenenlerin, sporla bilimsel olarak ilgilenenlerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm spor bilimi, spor hekimliği, spor hukuku, spor ekonomisi, spor pazarlaması, spor psikolojisi, spor sosyolojisi, spor ekipmanlarıkonularında çevrimiçi bedava ulaşabileceğiniz bilimsel dergiler listesini aşağıya ekliyorum:

Bilimsel spor dergileri
Bilimsel spor dergileri

Biology of Exercise
Sportscience
The Sport Journal
Choregia
Entertainment and Sports Law Journal
Journal of Sports Science and Medicine
Open Sports Sciences Journal
Journal of the International Society of Sports Nutrition
Ovidius University Annals, Series Physical Education and Sport/Science, movement and health

Bedava ve açık erişimli bilimsel dergiler

tenedian | 23 October 2008 22:16

Açık Erişimli Bedava Bilimsel Dergiler
Açık Erişimli Bedava Bilimsel Dergiler

Bilimsel yazılara ulaşmak isteyenlerin çoğu ya bir sürü kayıt formaliteleriyle uğraşmak ya da para ödemek zorunda kalıyor. Bilim gibi evrensel bir konu ile ilgili birşeyler öğrenme çabası içindeyken para ödemek durumunda kalmak da haliyle insanın gücüne gidiyor.

Neyse ki internette ufak bir araştırma yaptığınızda bazı sitelere, açık erişimli bazı bilimsel dergilere ulaşabiliyorsunuz. Bakınız.

doaj – açık erişimli dergiler dizini

odo | 09 November 2007 19:06

Doaj(directory of open access journals (açık erişimli dergiler dizini)) ücretli üyelik gerektirmeyen bilimsel ve akademik dergileri bir dizin altında toplamak üzere yola çıkmış bir proje. tüm dillerde ve tüm konularda yayınları bünyesine alan sistem şimdilik 2905 dergi ve 160999 makale içeriyormuş.

Sağlık bilimleri, sosyal bilimler, dil, edebiyat, hukuk, sanat, mimarlık, kimya, felsefe, din, matematik, yer bilimleri, çevre bilimleri, tarih, arkeoloji, işletme, ekonomi, fizik, astronomi, biyoloji gibi bir çok bilimsel disipline ait dergilerin bulunabileceği sistem, bünyasine kabul edilmeyi talep eden dergileri kapsam, erişim, nitelik ve yayın periyodu açısından bir değerlendirmeye tabi tutuyor.