bildirgec.org

android applications hakkında tüm yazılar

Mobil Uygulama Geliştirmede Devrim: Google App Inventor

socialmouse | 26 October 2010 14:00

Google’ın meşhur mobil işletim sitemi Android için yazılm geliştirmek istiyorsunuz, ama yazılım bilginiz yok ya da yetersiz… Üzülmeyin! İşte karşınızda App Inventor. Bu uygulama kullanılarak kısa sürede, özel bir yazılım bilgisine sahip olmadan da uygulamalar geliştirilebiliyor.

Google bu sayede Steve Jobs tarafından sıkça bombardımana tutulan * android’in uygulama sayısının azlığı konusunda da rekabeti hedefliyor.

Projede görev alan Harold Abelson: “Amaç insanların bu mobil dünyada sadece tüketici değil, üretici de olabilmesini sağlamak” diyor. Böylece herkesin kendine özel yazılımlar geliştirip kullanabilmesi sağlanmış olacak. Bu konudaki negatif bir eleştiri ise çok sayıda lüzumsuz uygulamaların geliştirilip bir uygulama çöplüğüne sahip olabilmemiz endişesi.

Referandum 2010 sonuçları Android’te

animedio | 13 September 2010 13:38

Referandum 2010 Android Uygulaması
Referandum 2010 Android Uygulaması

İnternet’ten her türlü veriye ulaşabildiğimiz bir dünya da Referandum 2010 sonuçlarını takip edebilmek için televizyonun başında beklemenize artık gerek yok. Referandum sonuçlarını Android işletim sistemli telefonlardan takip edebilmeniz için “Referandum 2010” android uygulaması ile her an, her yerde takip edebilirsiniz.

Türkiye geneli seçim sonuçları, İllere göre seçim sonuçları, Otomatik sonuç bilgileri yenileme,
Detaylı sonuç tablosu ile istediğiniz bölgenin seçim sonuçlarına anında ulaşın.

huzurlarınızda yeni iphone!…

atalay ahmet | 12 April 2010 18:05

motorola droid
motorola droid

işte iphone’a göz kamaştıran rakip

ünlü cep telefonu mucidi yeni icat, iphone’un göz kamaştıran rakibi, piyasanın yeni göz bebeği motorola droid‘i iphone’a tercih etti.

motorola droid
motorola droid

modern cep telefonlarının yaratıcısı olarak bilinen martin cooper yeni deneyimler, gelişmeler ve icatlar için iphone’u geçici bir süreliğine bırakıp motorolanın yeni sunduğu android telefon droid’e geçti.

motorola droid
motorola droid

iphone çok etkileyici bir rakip olacak olan bu telefonun sloganı iphone’un ağzından çıkıyor ve diyor ki;