bildirgec.org

anaokulu hakkında tüm yazılar

çocuklar için resim yapabilecekleri boyama sayfaları

biSGen | 30 April 2009 18:04

Resim yapmak, çocuk için belki de en geniş anlamıyla kendini ifade ediş biçimidir. Zira bu sayede çocuğun kendi ve çevresi hakkındaki duygu ve düşüncelerini öğreniriz. Resim yapmanın daha pek çok yararlarını sayabiliriz. Söz gelimi; küçük kas gelişimi, bedensel, motor ve bilişsel gelişimi, estetik gelişimi vb…
Bu konuda biraz olsun açıklama arayanlara bu (Bedensel ve Ruhsal Gelişimin En Renkli Sırrı: Resim Yapmak/ Çetin Özbey) ve şu (Okul öncesi çocuklarda resim yapma becerisi kişilik yansıması ifade eder mi? ) linklerdeki yazıları okumalarını öneriyorum. Bir baba, bir eğitimci (her ne kadar branşım farklı olsa da) olarak epey işime yaradı benim.
Madem resim yapmak çocuk için bu kadar önemli/gerekli; anne-babalara, eğitimcilere bu konuda büyük sorumluluk düşüyor demektir.
Paylaşımı seven bir ailenin çocuğu olarak büyüdüm ve ben de aile geleneğimi bozmayıp elimdekileri (belki de Paulo Coelho’nun “Zahir” kitabında bahsettiği gibi “iyilik bankası”na yatırım yapıyorumdur, kimbilir…) paylaşıyorum.
Görev yaptığım okulda anaokulu öğretmeni olan arkadaşım, oğlum faydalansın diye çocuklar için boyama sayfaları, oyunlar, yap-boz’lar ve daha bir sürü faydalı etkinlik bulunan link yolladı bana. Ben de başka çocuklar da faydalansın diye sizlerle paylaşıyorum bu linkleri…
Merak etmeyin ona bu linkleri bildirgeç’te paylaşacağımı da söyleyip iznini aldım.
Ve ona söz verdiğim gibi; bu yazı, özlem öğretmene ithaftır.

http://www.123coloring.com/
++++

http://www.nationalgeographic.com/coloringbook/archive/
++++

Etkileşimli Alfabe Kitabı (videolu)

fReewave | 06 April 2008 16:29

Çocuğunuzun alfabeye daha hakim olmasını mı istiyorsunuz? Belki de okula gitmeden harfleri tanısın diyorsanız bu ürün her sayfasındaki farklı etkileşimi ile 3 boyutlu bir şekilde, harfleri en akılda kalıcı şekilde tanımasına yardımcı olacaktır. Ürünün videosunda bunun nasıl olduğunu görebilirsiniz. Fiyatı 19.99$ olan ürün ile ilgili de daha fazla ayrıntıyı buradan bulabilirsiniz.

3D Yaratıklar Duvarlarınızı Süslesin

fReewave | 26 March 2008 19:00

Zamanında duvarlara herbirimiz resim, poster vs. asmışızdır.
Ama bu hanım kızımız bunlarla yetinmemiş ve çok hoş tasarımlarla, eski arcade oyunlarının 3D versiyonlarını yaparak duvarlarını bunlarla süslemiş. Kendisinin yaptığı daha fazla tasarım görmek istiyorsanız buraya uğrayabilirsiniz.

Küçük Doktorlara Hulk Yardımı

fReewave | 19 March 2008 19:00

Doktor olmaya meraklı bir çocuğunuz varsa onu daha da teşvik etmek için bu güzel oyuncak yeterli olacaktır. Ayrıca çocuğunuzun dikkat ve el becerisini de geliştirecek bu oyuncak aslında bizlere çok yabancı değil. 2000’li yılların başında bir benzeri yine Hasbro firması tarafından piyasaya sürülmüştü. Daha ayrıntılı bilgi

Canım Öğretmenim

senem04 | 17 December 2007 16:41

Herkese merhaba arkadaşlar… Yıllardır merak ettiğim ama bir türlü cevap bulamadığım çok MÜHİM 🙂 bir soru vardı aklımda vce artık buldum. Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Anaokulundayken, bize hep sandalye kapmaca oynatırlardı. O yıllar çocuğuz tabi anlayamıyorduk bu oyunujn günün birinde çok işimize yarayacağını ve beden sağlığımızı etkileyeceğini… Şimdi hep okul öncesi eğitim neden bu kadar önemli anlıyorum. Ve açıklamak istiyorum… OTOBÜSTE AYAKTA KALMAMAK İÇİN… Çocukların sadece zihinsel gelişimi için değil geleceğe dair taktiklermiş oysa, ana okulunda öğrendiklerimiz.

  • Bugün otobüse bindim. Ayakta uzuuunncaa bir süre kaldım. Ve anlamdım ki ben sandalye kapmaca oyununu iyi öğrenememişim anaokulunda. Öğrensem bu kadar ayakta yolculuk yapmazdım. Öğretmenlerimiz çok çekmiş demek ki bize bunları aktarıp bizi kurtarmaya çalışmışlar. Burdan onları saygıyla selamlıyorum 🙂