bildirgec.org

yuxelmurat

6 yıl önce üye olmuş, 33 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Sosyal Popülerliğinle Kazan

yuxelmurat | 17 Eylül 2010 10:06

Sosyal Ağlarda Ne Kadar Popülersin?
Sosyal Ağlarda Ne Kadar Popülersin?

Her gün yeni bir sosyal ağ sitesi açılıyor ve bunlara binlerce kişi kaydoluyor. Bu listelere göz atıldığında standart kitlenin facebook daha popüler kişilerin twitteri tercih ettiğini görüyoruz. bunların yanında friendfeed , digg, cliqset … gibi sitelerde tercih edilmekte.

i̇şinizi kolaylaştıracak birkaç site – 4

yuxelmurat | 13 Eylül 2010 14:38

Seriye 5 yeni site ile devam ediyorum.

okunduktan sonra kendini imha eden notlar gönderin
okunduktan sonra kendini imha eden notlar gönderin

Privnote – Özellikle mesajlaşmada ki gizliliğe önem veriyorsanız vazgeçilmeziniz olacak bir site. Ekranda görünen alana mesajınızı yazıyorsunuz. Linkinizi alıyor ve mesajı okuyacak kişiye gönderiyorsunuz. Mesaj okunduğu an link iptal oluyor ve bir daha kimse tarafından okunamıyor.

Dosyalarınızı Popüler Binlerce Dosya Formatlarına Çevirin
Dosyalarınızı Popüler Onlarca Farklı Dosya Formatlarına Çevirin

Convert.Files – ses, video, fotoğraf veya yazılı dökümanlarınızın formatlarını popüler onlarca farklı formata dönüştürmenizi sağlayan bir site.

Online Saat
Online Saat

Yeni Çılgınlığın Adı “Lockerz”

yuxelmurat | 31 Ağustos 2010 11:13

lockerz shop
lockerz shop

vaktini sanal alemde geçirenlerin çoğu “acaba bundan nasıl kar edebilirim?” diye muhakkak düşünmüştür. Yerli ve yabancı binlerce tık, anket, yazı okuma, video(reklam) izleme başına kuruş hesabı ile para veren. 10.-20. günde sıkılıp kapatmamıza sebep olan, haliyle sitenin belirlediği min. 30Tl gibi kotalara ulaşamadan bıraktığımız, Bu sayede tıklananların sitenin yanına kar kaldığı kötü sistemlerin devri geçti.

Sanal alemin yeni tıkla izle ankete cevap ver kazan sistemi lockerz. Lockerz da para geçmez. bunun yerine PTZ adı verilen bir birim ile puan topluyorsunuz. ve sitenin alışveriş kısmında bu puanlar ile ürünleri satın alabiliyorsunuz. Site aktif olduğu ilk 3-4 ay inanılmaz ucuz bir biçimde sony psp, macbook, ipodlar dağıttı.

lockerz simgesi
lockerz simgesi

inanılmaz yararlı firefox klavye kısayolları

yuxelmurat | 10 Ağustos 2010 11:00

Firefoxda Mouse Gerek Duymadan Çalışın
Firefoxda Mouse Gerek Duymadan Çalışın

Mozilla, firefox‘u tanıtırken “güvenlik, kararlılık, hız ve daha fazlası ile, firefox i̇nternet’i kullanma tarzınıza uymak için yapılmış” ifadesini kullanıyor. Bu savını eklentiler ve hergün kendini geliştirmesi ile ispat ediyorda. zaten hızlı firefoxu daha hızlı kullanabilmek için kısayollarınıda öğrenme vakti geldi….

Cinema4D ve Modelleme Dünyasındaki Yeri

yuxelmurat | 06 Ağustos 2010 13:33

cinema4D Logo
cinema4D Logo

2004 yılında okula ve 3d model dünyasına giriş yaptığımda ortalıkda dolaşan 2-3 program ismi vardı. Bunlar autocad , 3d max , archicad vb.

Fakat aslında 3d tasarım dünyasının 2-3 programla sınırlı olmadığını, tasarlanabilecek ne kadar çok şey varsa tasarlamada kullanılacak program sayısında o kadar çok olduğunu zaman içinde öğrendim.

cinema4D 11.5 araba modeli
cinema4D 11.5 araba modeli

kullandığım ve bence rakipsiz olan modelleme programı Cinema 4D’dir. Bunun sebeplerini;

1- dakikalar içinde hakim olabilinecek bir arayüze sahip olması.
2- diğer programlar ile tam uyum sağlayabilmesi.
3- 3ds, obj, dxf, vb dosya türlerinin hepsini destekler. bu dosyaları açabildiği gibi çizimleri bu türler ile dışa aktarabilmekte.
4- mimari modelle programları içinde avrupanın en fazla lisansa sahip olan ALLPLAN ile tam uyum ile çalışabiliyor.
5- Autocad veya 3dmax için yapılmış tüm kütüphane çalışmalarını kullanabiliyor olması.

Yaratıcı Kask Tasarımları

yuxelmurat | 06 Ağustos 2010 11:51

Süngerbob
Süngerbob

motosiklet tutkunlarının vazgeçilmezi kaslar artık standardı aşıp hem eğlenceli hemde göz alıcı modellerle karşımıza çıkıyor.

Güvenlik için kullanılan kasklarda kendini farklı hissetmek ve esprili bir şeyler yapmak isteyenlere uygun modellerden bir kaçı;

Kask kafa modelli
Kask kafa modelli

Kask ceviz modelli
Kask ceviz modelli

Kask beyin modelli
Kask beyin modelli

En İşlevsel Chrome Eklentileri

yuxelmurat | 14 Haziran 2010 14:48

Eklenti yarışına sonradan katılıp en önlere geçmeye aday olan Google Chrome, artık eklenti desteği ile çok daha işlevsel ve güvenli…

Sosyal platformlarda, üyelik işlemlerinizde ve mail yazışmalarınızda işinizi kolaylaştıracak eklentileri bir başlıkta toplamak istedim…

Daha Sosyal Chrome

1- Friends Mural for facebookKlasik facebook eklentilerinden çok farklı ve sevimli olan bu eklenti sayesinde tüm guncellemeleri takip edebiliyor ve statünüzü değiştirebiliyor olmanızın dışında belirlediğiniz arkadaşlarınızın paylaşımlarını daha yakında takip edebiliyorsunuz. Eklentinin Sayfası Burada

friends mural for facebook
friends mural for facebook

2- beautify facebook cr edit facebook’a makyaj eklentisidir. Facebook hesabınızı baştan aşağı değiştirdiği gibi arkaplanı değiştirme özgürlüğü de sunar. eklentinin sayfası burada

beautify facebook cr edit
beautify facebook cr edit

331. Dönem Yedek Subay Adayı Sınav Sonuçları

yuxelmurat | 10 Aralık 2009 10:29

Yaklaşık 5 saattir Sınav Sonuc sayfasını aşındırılıyor….. Sonuçlar 2.30 gibi açıklandı….

Benim gibi soğukdan hazzetmeyen birini Erzuruma gonderiyolar…

9’UNCU KOR. 109’UNCU TOP. A. K.LIĞI SUSUZHARMANLAR ERZURUM

Hakkında bilgisi olanlardan yardım ve teknik destek beklenmekdedir… Herkeze hayırlı teskereler…

İşinizi Kolaylaştıracak Birkaç Site – 3

yuxelmurat | 25 Eylül 2009 12:07

İşlerimizi kolaylaştırmaya daha hızlı ve zevkli hale getirmeye yarayan sitelerimize devam ediyoruz.. Daha önce burada ve burada serinin ilk 2 tanıtımını yapmıştım.

1- ResizR: bazen olmadık bir anda birilerine resim göndermeniz gerekir. Resmi “upload” edeceksinizdir ama öncesinde boyutunu da ayalarmanız gerekiyorsa iki işi birden sizin için bu site hallediyor. İster netten baska bir kaynaktan ister kendi arşivinizden bir resmi yüklerken boyutlandırma ölçüsünü vermeniz yeterli.

Resizr
Resizr

2- Dirpy Studio: Youtube videolarını mp3’e çevirin. daha önce de benzer bir siteyi paylaşmıştım fakat bu sitede işlemleri daha anlaşılır ve daha fazla hakimiyet ile gerçekleştiriyor ve çok daha kaliteli mp3ler elde ediyoruz.

Dirpy
Dirpy

3- Cardstylin’: Sosyal paylaşım vb.. sitelerdeki üyelikleriniz için arkadaşlarınızla veya sitelerde paylaşabileceğiniz kartlar oluşturun.

Cardstylin'
Cardstylin’

İşinizi Kolaylaştıracak BirKaç Site – 2

yuxelmurat | 18 Eylül 2009 15:11

Daha önce burda paylaştığım işimizi kolaylaştıracak sitelere devam ediyorum.

1- Ptable;periyodik cetvele bambaşka bir hal kazandırmışlar. birçok programın sahip olmadığı özellikler mevcut. en güzel özellik ise değişik sıcaklıklardaki fiziksel halleri göstermesi. sıcaklığı artırıp azalttıkca elemenetlerin katı – sıvı – gaz değişimlerini takip edebiliyoruz.

2- Creately; flash tabanlı bir diyagram oluşturma sitesi. İçeriğinde önceden tanımlanmış onlarca hazır şablonu kullanarak veya kendiniz çizerek diyargramlar hazırlayabilirsiniz.

3- rmberit; remember it sitesi sayesinde farklı bir bilgisayardayken almanız gereken küçük notları flash bellek veya mail kullanmadan kaydedip kendi pc’nize geçtiğinizde görebilirsiniz. İsterseniz üye olup kaydettiginiz her notu üye girişi ile farklı pc’lerden takip edebilir veya ana sayfaya notunuzu girip “Drop it” dedikten sonra mailinize gönderebilirsiniz.