İşlerimizi kolaylaştırmaya daha hızlı ve zevkli hale getirmeye yarayan sitelerimize devam ediyoruz.. Daha önce burada ve burada serinin ilk 2 tanıtımını yapmıştım.1- ResizR: bazen olmadık bir anda birilerine resim göndermeniz gerekir. Resmi “upload” edeceksinizdir ama öncesinde boyutunu da ayalarmanız gerekiyorsa iki işi birden sizin için bu site hallediyor. İster netten baska bir kaynaktan ister kendi arşivinizden bir resmi yüklerken boyutlandırma ölçüsünü vermeniz yeterli.

Resizr
Resizr

2- Dirpy Studio: Youtube videolarını mp3’e çevirin. daha önce de benzer bir siteyi paylaşmıştım fakat bu sitede işlemleri daha anlaşılır ve daha fazla hakimiyet ile gerçekleştiriyor ve çok daha kaliteli mp3ler elde ediyoruz.

Dirpy
Dirpy

3- Cardstylin’: Sosyal paylaşım vb.. sitelerdeki üyelikleriniz için arkadaşlarınızla veya sitelerde paylaşabileceğiniz kartlar oluşturun.

Cardstylin'
Cardstylin’

4- Buttonator: Her yerde kullanabileceginiz butonlar oluşturun.

Buttonator
Buttonator

5- Fake Name: İşte herderde deva bir servis. Şu sıralar fake mail siteleri çok moda, üye olurken sizden illa bir mail adresi isteyen sitelere kendi adresinizi vermek onun spamları ile uğraşmak istemezsiniz ve size fake mail veren siteden mail alırsınız.Fakat bu site bu mantığı 1 adım öteye taşıyor ve sokak adından kapı numarasına isim soy isimden telefon numarasına kadar tamamen fake bir karakter yaratıyor. o kadar ki doğum gününüz kredi kart numaranız ve mesleginizi bile sizin için seçiyor :)Not: Verdiği Mail adresi gerçektir ve çalışmaktadır “mail activasyonu” isteyen servisler için “1 e 1”

Fake Name
Fake Name

6- Hide Text: Sitenizde forumlarda sosyal paylaşım ağlarında bir şeyler yazmak istiyorsunuz fakat gün gelip google’ın bu yazıyı tarayıp olmadık yerere taşınmasını istemiyorsanız bu site tam sizlik….Yazınızı yazıyorsunuz ve site sizin için bunu bir jpg’e dönüştürüyor.

Hidetext
Hidetext

7- Keep Me out: Artık uzak durmanız gerektigini düşündüğünüz bir site varsa fakat ne yatıysanız bunu başaramıyorsanız bu site belki size yarıdmcı olabilir.

Keep Me Out
Keep Me Out

8- Read it Later: bir siteden cok tarayıcı ve iphone eklentisi olan bu uygulama ile olmadık zamanda karşınıza çıkan fakat ilginizi çeken siteleri kaydedip boş vaktinizde okumak için saklıyorsunuz.

Read İt Later
Read İt Later

ben buralARDAyım