bildirgec.org

ozguryavuz

5 yıl önce üye olmuş, 22 yazı yazmış. 9 yorum yazmış.

Öğrenciler için 10 temel web aracı

ozguryavuz | 14 Ekim 2009 15:03

Öğrenciler olarak hepimizin amacı başarılı bir yıl geçirmek ve iyi bir tatili haketmek. Ama bu o kadar da kolay değil çünkü yıl içerisinde planlı ve organize olmalısınız. Bunu yaparken bazı web araçları işimize yarayabilir.

1-EverNote: Evernote bir not alma uygulaması. Notlar alabilir, bunları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Notların yanı sıra web sayfalarını da kaydedebilir, ekran görüntüleri alabilir bunları twitter ile, cep telefonunuzdan ya da mail ile paylaşabilirsiniz.

2-grademate: Bu uygulamayla ie yapılacak listeleri hazırlayabilir, bunları sınıf arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Özellikle grup çalışmaları için oldukça gerekli.

3-Backpack: Backpack her şeyi bir araya toplayan bir uygulama. Tek bir sayfada yapacağınız ödev, proje vs. dair her şeyi bir araya toplayabilirsiniz. Projeye her yönüyle hakim olmanızı kolaylaştırır.

Bildirgec.org haftanın özeti 7-11 Nisan

ozguryavuz | 12 Nisan 2008 09:16

geçmişte yer verilmiş haftanın özetlerine şuradan göz atabilirsiniz.

Fenerbahçe’nin rakibi: Chelsea

ozguryavuz | 15 Mart 2008 12:12

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi az önce çekilen kurayla belli oldu. 1-2 Nisan tarihlerinde oynanacak çeyrek final ik maçlarında Fenerbahçe Chelsea ile oynayacak.
Chelsea’yi şöyle bir tanıyalım. Takım 2 sezon üst üste elde ettiği 2 şampiyonluktan sonra geçen sezon bu ünvanını Manchster United’a kaptırdı. Takım futbolcularının 500 milyon dolara yaklaşan bonservis bedelleriyle çeyrek finale yükselen takımlar arasında bu dalda en değerlisi. Chelsea şu ana kadar 3 İngiltere Premier Ligi şampiyonluğu, 4 FA Kupası, 4 Lig Kupası ve 2 Avrupa Kupa Galipleri Kupası kazandı. Takımı 2003 yılında Rus işadamı Roman Abramovich aldı. Chelsea’nin stadyumu Stamford Bridge, Londra Fulham’da ve 40.000 kişiye ev sahipliği yapabiliyor. Eğer Fenerbahçe turu geçerseLiverpoolArsenal maçının galibiyle, yarı final mücadelesi verecek.

AKG ile dinle!

ozguryavuz | 11 Mart 2008 19:00

Profesyonel ses araçlarında dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan AKG Türkiye’de. Türkiye’deki tanıtım faaliyetleri kapsamında akg ile dinle adlı sitesinde bir yarışma düzenliyor. Değişik kategorilerde size sorulan sorulara en kısa sürede doğru yanıtlar vererek AKG ürünlerinden birini kazanabilirsiniz.

web 2.0 logo fontları

ozguryavuz | 26 Kasım 2007 21:40

web 2.0‘la birlikte sitelerin görünümü, logoları ve tabii ki yazı stilleri de değişti. Web 2.0 dünyasında bir yer edinmiş, popüler sitelerin logolarındaki yazı tiplerini arıyorsanız. burası size yardımcı olacak. [kaynak: blogcublogu]

Crysis türkçe demo videosu

ozguryavuz | 14 Kasım 2007 13:09

Daha önce Crysis‘te türkçenin de destekleneceğinden haberimiz olmuştu. Crysis’in çıkmasına günler kala Crysis türkçe demoda çıkmış ve shiftdelete‘de bunu incelemiş, videosunu kaydetmiş. İlk kez böylesine önemli bir oyun “tamamen” türkçe’ye çevrildi. sinema kalitesindeki ara videolar ile oyun içi konuşmaların profesyonel olarak seslendirilmesi, videoyu izledikten sonra ağzımın sularını akıttı diyebilirim 🙂 buradan