bildirgec.org

vesa hakkında tüm yazılar

Bilgisayarı Gözünüzle Kontrol Edin!

Beacool | 09 April 2011 15:09

Bilgisayarı Gözünüzle Kontrol Edin!

ToBii EyePC Henrik Eskilsson sadece bilgisayar mı kullanıyor?
Henrik Eskilsson sadece bilgisayar mı kullanıyor?

Elinize ilk Joysticki aldığınız zamanı düşünün. Ya da daha genç okurlar için şöyle söyleyeyim. İlk kez wiimote ile oyun oynadığınız günü düşünün. Ne değişik bir duyguydu değil mi? Kontrol birimleri daha ne kadar ilerleyebilirdi?

Move, kinect gibi oyun kontrol birimeri daha nın sonu olmadığını bir kez daha ispatlarken yerinde sayan bir şey vardı. Bilgisayar kontrol birimleri. Daha önce tanıttığım bu cihazı ve dokunmatik ekranları saymazsak en yeni gelişme Mac den Magic Mouse u ile geldi. Her ne kadar çok kısa bir süre içinde size daha önce tanıtmış olduğum şu cihazla bu ara kapansa da asıl konu olan bilgisayar ile iletişimdeki gelişme açığı kapanmadı. Tabi bu ana kadar…

Askı Aparatı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

topalpirevesazarkadaslari | 27 January 2010 14:16

Gelişen TV teknolojileri, ucuzluğuda beraberinde getirdiğinden beri, evlerde Plazma ve LCD TV’leri daha çok görür olduk. Öyleki Arçelik 2009’da 400 bin küsür TV satmış. Bu gibi ekranlara askı aparatı alırken dikkat etmeniz gerekenleri www.vesanedir.com ‘da gayet net anlatmışlar. Aparat almadan önce mutlaka bu bilgileri okuyun.