bildirgec.org

trend hakkında tüm yazılar

Yeni internet Trendi : Horsemaning

YaMTaR | 18 August 2011 12:14

İnternette her gün yeni ve eğlenceli bir fotoğraf trendi ile tanışıyoruz. Son günlerin yeni internet trendi ise horsemaning.

Horsemaning kelime anlamı olarak headless horseman yani kafasız süvari anlamına gelmektedir. Bu fotoğraflarda amaç kafanın gövdeden ayrı gözükmesidir. En az iki kişi ile çekilen bu fotoğraflarda bir kişinin sadece gövdesi diğer kişinin ise sadece kafası gözükmektedir.

YENİ TREND SAÇ MODELLERİ

sezzo | 23 March 2011 22:08

Saçlarda artık abartılı ve sıkı topuzlar yerini doğal dalgalı saçlara ve hafif dağınık saç toplamalarına bıraktı. Eskinin abartılı saçları hem yaşı olduğundan daha büyük göstermesinin yanı sıra yüze sert bir ifade veriyordu. Ama şimdi bu doğal, evde yapılmış gibi duran saçlar yüzünüze daha yumuşak ve taze bir hava katıyor. Saç renklerinde de çok koyu veya çok açık renkler değilde aratonlar veya doğal balyajlar öneriliyor. Böylelikle daha genç bir görüntü elde ediyorsunuz ve yüzünüze doğal bir ışık katıyor. Fotoğraflarda verdiğim örneklerle de bunları görebilirsiniz. Saçınızda değişikliğe gitmek istiyorsanız veya saç modeli arıyorsunuz yararlı olacağına inanıyorum….

Mutlu Bir Yazı

admin | 12 March 2011 06:38

Soru İşareti
Soru İşareti

Onu tanımlamak için önce ‘fenomen’ kelimesini kullanayım dedim. “O bir fenomen!” diye başlayacaktım. Anlamına baktım. Meğerse, fenomen duyularla algılanabilen şey demekmiş. Popüler kullanımında ise, olağandışı olay anlamına geliyormuş. Yani ben kelimeyi yanlış kullanıyormuşum. Sonra, ‘ikon’ kelimesi aklıma geldi. O da, Hristiyan geleneğinde kutsal kişi ya da olayları konu edinen resimler anlamına geliyormuş. Yani yine yanlış bir kullanımın eşiğindeymişim.

Sarah Jessica Parker
Sarah Jessica Parker

Ancak, biraz daha düşününce onun ne olduğunu buldum. O bir fenomen değildi, o bir ikon değildi ama o bir stil ikonuydu. Stil ikonu, tarzıyla, duruşuyla, saç şekliyle, tavırlarıyla kendine özgü ve kendinden emin olan, en yenilikçi şeyi giyse bile onu bir parçasıymış gibi taşıyan ve bunu yaparken diğer insanları da peşinden sürükleyen kişi demekti. Bakınız mesela, stil ikonu Sarah Jessica Parker ne kadar kendinden emin, tarzıyla ne kadar mutlu! Avuç içlerine bile güveniyor ve onlarla barışık!

İşte, sayın okuyucular stil ikonu böyle bir şeydi. Ve enine boyuna incelenmesi, daha sonra uzun uzun yazılacak başka bir yazının konusunu oluşturuyordu. Bu yazıda inceleyeceğimiz stil ikonu ise, benim göre/için tek ve kendine özel. Adını açıklamanın vakti artık geldi. Bahsettiğim kişi: Audrey Hepburn. Şu resmini görmeyen yoktur herhalde:

Tiffany'de Kahvaltı'daki Rolünde
Tiffany’de Kahvaltı’daki Rolünde

2011 İN ÇANTA TRENDLERİ

sezzo | 18 February 2011 22:09

2011’in ilkbahar yaz çanta trendleri yine ışıltılı ve cıvıl cıvıl. Sade kıyafetinizi, şık bir çantayla ilgi çekici hale getirmek istiyorsanız bu yılın trend çantalarını kullanmanızı öneriririm.

Valentino
Valentino

Tasarımda En Uç Noktayı Yaşayan 2 site

ANDER | 14 February 2011 16:36

Günümüzde Adobe’nin büyük atılımlarıyla web tasarımda büyük atılımlar ve tasarım aşamasında büyük modernleşmeler yer almaya başladı. Öyle ki 2009, 2010 web tasarım trendlerinde kült tasarımlardan uzak duruldu. Olağan karşılamak gerekirse en uç tasarımın bile bir sınırı var; başkası daha iyisini yapana kadar tabii ki …
İşte web tasarım dünyasında son derece estetik, tasarımın en uç noktasını yaşayan (bana göre) 2 site…

Hadi E-Book Yapalım!

Beacool | 16 January 2011 11:19

Hadi E-Book Yapalım!

Kitap kurtlarının software buglarına dönüşmeye başladığı bir dönemdeyiz. Kalın camlı gözlüklerin yerini kalın çerçeveli ince camlı gözlüklere bıraktığı, İnekliğin (Nerd lüğün) dalga konusu değil (İngiltere’de) moda olduğu bir zamanın parçalarıyız.

Ion Audio’s Book Saver Book Scanner Bu kadar kitabı kim ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!
Bu kadar kitabı kim Ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!

Hal böyle olunca zamanının kalın kitapları bu trende uyup birer ereaderlarda okunmak için ebook (bundan sonra e-kitap diyeceğim) lara dönüşüyor. Ama bu noktada ortaya şu sorun çıkıyor. Bu kadar kitabı kim tek tek en baştan yazacak ya da taratıp ocr la dönüştürecek? İnanılmaz bir iş gücü ve zaman kaybı olan bu duruma var olan en güzel çözüm Ion Audio (ismi garip mi ne?) adlı bir firmadan geliyor.

30 Koyu Renk İlgi Çekici Web Site Tasarımı

ANDER | 15 January 2011 18:02

Web site tasarımlarında koyu renk gün geçtikce ilgi çekmeye başladı.Özellikle retro tarzı tasarımlarda görmeye sıkça başladığımız koyu renk sevdası hayli ilgi çekici bir hal almaya başladı.
Aşağıda, müzik,fotoğraf,tasarım vb. tasarım temalı koyu renk web siteleri sizleri bekliyor.İlham almak için birebir kaftan.

Efingo

Efingo
Efingo

versions

Verions
Verions

TÜY DÖKENLER ARTIYOR

admin | 27 December 2010 11:35

Şimdilerde bakımlı olmak herkesi ilgilendiren kadın erkek ayrımı yapmayan yükselen bir trend ve gitgide de önemi artıyor.
Şehir yaşamı metroseksüel erkek kavramı derken kadınlar kadar erkeklerde bakımları için fazlaca harcama yapmaya başladı.

3D Calvin Klein ile moda oturma odanızda!

Beacool | 08 November 2010 09:42

Bu haberi görenler biraz şaşırabilirler. Ama okuduklarınız gerçek. Ünlü firma Calvin Klein tvleriniz için moda yaratmaya geliyor. Hem de tüm şıklığıyla beraber!

Üç boyutlu gözlüklerin çirkinliği konusunda hemfikiriz sanırım. Son zamanlarda biraz olsun toplamış olsalar da yine de bakıldığında pek hoş duran bir görünüşleri yok. Bu eksiği misyon edinen Calvin Klein bu boşluğu kapatacak 3B gözlük üretimine başlamış. Aslında çok da şaşırmamak gerek. Çünkü bu marka teknolojiyi mümkün olduğu derecelerde kullanan bir isim. Daha önce de teknoloji severlere hitap edecek birkaç ürün tasarlamışlığı vardı.

Calvin Klein 3D
Calvin Klein 3D

Dijital Dürbünlü Kamera!

kagit kalem silgi | 19 October 2010 17:12

Thanko’s ilginç tasarım fikirlerinden biri daha..
8 Mpix kamerası ile kullanıcısına video görüntüleri veya fotoğraf çekme imkanı sağlayan dürbün, bu özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor.

Diğer özellikleri ise şu şekilde:
Cihazda iki video modu VGA modu mevcut.
VGA (640 x 480) ve (320 x 240) WVGA ..
Video kaydını AVI formatında yapıyor.
4032 × 3024 resim çözünürlüğü sunuyor.
Dürbün kamerası, 4x dijital zooma sahip.