bildirgec.org

kodaman.org hakkında tüm yazılar

kodaman.org açıldı

hafifuyku | 13 November 2008 05:53

Dün Arda’nın duyurduğu, nokta ile birlikte tasarlayıp, hayata geçirdiğimiz kodaman.org bu gün yayın hayatına başladı.

kendisi bir yazılım geliştiricileri topluluğu. pillinetwork’ün altyapısını kullanıyor ve içeriği nokta tarafından yönetilecek. Diğer pillinetwork siteleri gibi gelirini paylaşacak. henüz reklam yok, ama olduğunda bu reklam virgül‘den geliyor olacak.

Yeni sitemiz: Kodaman.org

JaAaa | 13 November 2008 05:40

Pilli.com ve Nokta.com‘un ortak ürünü olan Kodaman.org yayında. İlerde web geliştiricileri için önemli bir yer tutacağı benziyor.Henüz tam olarak hangi içeriği yazacağımız hakkında bilgi veren Neler yazabilirim? sayfası düzenlenmemiş olsada sitedeki yazılar az da olsa bize neler yazabileceğimiz hakkında bilgi veriyor.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz. Tüm Pilli camiasına hayırlı olsun.Teşekkürler Pilli..
Henüz Pilli Network’e üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

kodaman.org’a hoş geldiniz.

admin | 13 November 2008 04:57

Bu siteyi Nokta ve pilli olarak, yazılım geliştiricilerinin başlarından geçen kan, ter ve gözyaşı dolu maceraları paylaşabilecekleri ve birbirlerine yardımcı olabilecekleri bir yer olarak hayal ettik.

Yazılımcılık zor bir meslek. Dükkân asla kapanmıyor, sabahlamalar hiç bitmiyor. Umuyoruz, bu sitedeki kaynaklar sayesinde kümülatif olarak binlerce sabahlama seansından kurtulacağız.

Her programlama diline, işimize yarayacak her türlü bilgiye açığız.

Nasıl yazılar bekliyoruz?
Kodaman.org’a yazı gönderirken lütfen birçok insana faydalı olacak bir kaynak hazırlıyor olduğunuzu göz önünde bulundurun. Yazıların ağırlığının bu yönde olmasını rica ediyoruz. Çok önemli haberlere de açığız, ama “php 6.0 çıktı” haberi yerine “php 6.0’yı denedim. Şu yönleri ile 5.0’dan farklı” konulu yazıları tercih ederiz.