bildirgec.org

jerry oconnell hakkında tüm yazılar

Yeni Bir Başlangıç; Jerry Maguire (1996)

queennothing | 24 November 2011 19:25

Almost Famous, Vanilla Sky gibi yapımlardan tanıdığımız Amerikan sinemacı Cameron Crowe‘nin yönetmenliğini üstlendiği sinema filmi “Jerry Maguire“, 1996 senesinde çekildi. Senaryosu yine Crowe tarafından yazılan filmde üç defa Oscar adayı olan aktör Tom Cruise, Oscar Ödüllü aktör Cuba Gooding Jr., Oscar Ödüllü aktris Renée Zellweger, Kelly Preston, Jerry O’Connell, Jay Mohr, Regina King, Bonnie Hunt, Jonathan Lipnicki, Mark Pellington ve Todd Louiso gibi isimler rol alıyor. 50 Milyon Dolarlık bütçeyle çekilen film, dört dalda Oscar adayı olurken En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar Ödülü kazandı.

Joe’nin Böcekli Evi; Joe’s Apartment (1996)

queennothing | 22 March 2011 15:18

İki defa Emmy’e aday gösterilen yönetmen John Payson‘un 1992 senesinde çektiği kısa filminden uyarlanan 1996 çıkışlı sinema filmi “Joe’s Apartment“, Payson’un ilk uzun metraj deneyimi olan yapımda Jerry O’Connell, aktris Megan Ward, Billy West, Reginald Hudlin ve Robert Vaughn gibi isimler rol alıyor. 13 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan filmin çekimleri Amerika, New York ve New Jersey’de yapıldı.

Iowa’dan New York’a taşınmaya karar veren Joe, büyük şehir hevesini alamadan gasp edilir ve beş parasız kalır. New York’ta ne bir akrabası, ne de bir dostu bulunan genç adam, kara kara düşünürken muhteşem bir fırsat yakalar ve her ne kadar uygunsuz olsa da bunu kullanmaktan çekinmez. Bu fırsat sayesinde kendine kalacak bir ev bulan Joe, buna karşılık davetsiz dostlarıyla baş etmek zorunda kalacaktır.

Lies & Alibis (2006)

agurbuz | 01 June 2008 12:16

The Alibi (2006)
The Alibi (2006)

Lies & Alibis (2006)

Erkekler mi yoksa kadınlar mı daha çok aldatır?

-Erkekler doğaları gereği daha çok aldatır gibi görünse de durum sanılanın tam aksinedir aslında. Erkek aldatma olayını planlı ve profesyonelce yapamadığı, yalan söyleme kabiliyeti fazla gelişmediği ve çenesini tutamadığı için yaptıklarını deşifre eder.

-Kadın ise yalan konusunda uzmanlaşmış, çok iyi sır saklayabilen ve iz bırakmayan dahiyane bir zekaya sahiptir. Çok iyi plan yapar ve titizlikle uygular.

Peki bu planlamayı yapmaya vaktiniz yoksa, kendinize güvenmiyorsanız ve yakalanmaktan korkuyorsanız ne yaparsınız? Tabi ki işin uzmanına gidersiniz. Filmimizin konusuda burada başlıyor zaten.