bildirgec.org

jennifer lawrence hakkında tüm yazılar

Açlık Oyunları; The Hunger Games (2012)

elizabethtaylor | 04 December 2011 12:35

Ülkemizde de en çok okunan kitaplar listesinde yer alan bir yazar olan Suzanne Collins’in romanından uyarlanan sinema filmi “The Hunger Games“, “Pleasantville”nin yönetmenliğini de yapmış olan yönetmen Gary Ross tarafından çekildi. Senaryosu yine Ross tarafından yazılan filmde 90’lı yıldız Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Wes Bentley, Emmy adaylığı bulunan Amerikan aktris Elizabeth Banks, aktör Woody Harrelson, Stanley Tucci, usta aktör Donald Sutherland, Willow Shields, Isabelle Fuhrman, Alexander Ludwig ve Toby Jones gibi isimler rol alıyor.

Winter’s Bone (2010)

queennothing | 27 December 2010 13:58

1997 senesinde çektiği Snake Feed ve 2004 senesinde Snake Feed’in uzun metrajı olan Down to the Bone’yi çeken yönetmen Debra Granik‘in yönetmenliğini yaptığı 2010 çıkışlı sinema filmi Winter’s Bone, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında Altın Küre adayı oldu.

1990 doğumlu oyuncu Jennifer Lawrence’nin başrolünde yer aldığı filmde Shelley Waggener, Garret Dillahunt, John Hawkes, Lauren Sweetser, Isaiah Stone, Ashlee Thompson ve Valerie Richards gibi isimler de rol alıyor.

Genç kızlığa henüz adım atmış olan Ree Dolly, evin gelirini giderini kontrol etmek ve ruh sağlığı yerinde olmayan annesi ve iki küçük kardeşine bakmakla yükümlüdür. Uyuşturucu bağımlısı babası tarafından terkedilen annesinin ve hatta babasının da görevlerini üstlenen genç kız, kardeşlerine ebeveynlik ederken darmadağın olan ailesini tekrar biraraya getirmeye çalışacaktır.

The Burning Plain

queennothing | 20 May 2009 09:50

1958, Meksika doğumlu yönetmen Guillermo Arriaga‘nın ilk uzun metraj filmi olan “The Burning Plain“, Oscar Ödüllü iki başarılı oyuncuyu; Kim Basinger ve Charlize Theron‘u biraraya getiriyor.

40’ların ortasında, bir kızı ve bir oğlu olan Gina, mutsuzluğunu bastırmayı başarıp, ‘halinden memnun bir kadın’ tablosu çizerek monoton günlerini ev işleriyle geçirmektedir. Uzun bir zaman önce atlattığı göğüs kanserinden sonra bir göğsünü kaybetmiş olan Gina, kocasının isteği üzerine cinsel hayatına nokta koymuştur.

X-Men: First Class (2011)

kafkaesk | 14 September 2008 11:59

X-Men Origins: Wolverine (2009) filminin fragmanının internete düştüğü ve bizi (görece) türlü heyecanlara gark ettiği şu günlerde,
comingsoon.net
‘in haberine göre 20th Century Fox yeni bir X-Men filmi için kolları sıvamış. 2006-2007 yılları arasında, Jeff Parker tarafından yazılan ve Roger Cruz’un çizimlerini yaptığı X-Men: First Class çizgi roman serisinin bir uyarlaması olması beklenen filmde, bu seriye sadık kalındığı takdirde kahramanlarımızın gençlik yıllarına gideceğiz. Oyuncu kadrosu, senaristi ve yönetmeni henüz açıklanmamış olmasına rağmen X-MenFirstClass.com sitesinin foxmovies.com’a yönlendirilmiş olması bir dedikodudan fazlasıyla karşı karşıya olduğumuza bir işaret.