bildirgec.org

isabelle fuhrman hakkında tüm yazılar

Açlık Oyunları; The Hunger Games (2012)

elizabethtaylor | 04 December 2011 12:35

Ülkemizde de en çok okunan kitaplar listesinde yer alan bir yazar olan Suzanne Collins’in romanından uyarlanan sinema filmi “The Hunger Games“, “Pleasantville”nin yönetmenliğini de yapmış olan yönetmen Gary Ross tarafından çekildi. Senaryosu yine Ross tarafından yazılan filmde 90’lı yıldız Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Wes Bentley, Emmy adaylığı bulunan Amerikan aktris Elizabeth Banks, aktör Woody Harrelson, Stanley Tucci, usta aktör Donald Sutherland, Willow Shields, Isabelle Fuhrman, Alexander Ludwig ve Toby Jones gibi isimler rol alıyor.

Hounddog (2007)

queennothing | 18 February 2010 09:43

Deborah Kampmeier‘in ikinci yönetmenlik deneyimi olan 2007 çıkışlı sinema filmi olan “Hounddog“, Elvis Presley aşığı küçük bir kızın ‘fazlasıyla gerçek’ yaşamını konu ediniyor. Amerikan aktris Dakota Fanning‘in başrolünde yer aldığı yapımda David Morse, Tim Parati, Robin Wright Penn, Ron Prather, Isabelle Fuhrman ve Robin Mullins yer almakta.

Lewellen, annesi tarafından terk edilmiş, alkolik babası ve hemen yan evde yaşayan anneannesiyle geçen sıradan kasaba hayatını müzikle, Elvis Presley ile renklendiren küçük bir kızdır.Yaşına göre fazlasıyla olgun bir kız olan Lewellen, babasının akıl sorunları sebebiyle evin hem annesi, hem de kızıdır ve düzenli olarak yapmak zorunda olduğu işlere eklenen anneannesinin baskıcı ve muhafazakâr tavırları, Lewellen’in hayatını daha da içinden çıkılmaz bir noktaya sürüklerken, Elvis aşkı genç kızı hayatta tutan tek şeydir.