bildirgec.org

guclu hakkında tüm yazılar

Güçlü olmak

bithikotsis | 27 April 2011 09:53

Geçenlerde Behzat Ç’yi izliyordum. Uzun zamandır izlememiştim. Komiserin, izlediğim bolumde mensubu olduğu teşkilatın üyelerine onca uğraştan sonra yaptığı konuşma, ”güç” adı verilen unsurun aslında pazu, kuvvet değil, onur ve dürüstlüğün hakim olduğu duygu ve hareketler silsilesi olduğunun apaçık ifadesiydi. Teşkilat bir katilin soruşturmasını sürdürse de gelişen bazı olaylardan dolayı, sadece kendi çıkarları için kapatıyor, katil serbest kalacak iken Behzat Ç. buna katlanamayıp işi sonuna kadar goturmeye kararlı şekilde hareket ederken bir de tehdit alıyor. Sonunda bir konuşma yapıyor. Konuşmada kendisinin yoldan çıkarılmak istendiğini anlatıp, teşkilatına sitemini dile getiriyor. Aldığı çeki yırtıp atıyor ve plaket tabağı yanına alarak salondan ayrılıyor.

Anlamadınız mı?

Dolce Magico | 15 December 2009 09:29

Hiç tanımadığınız biriyle yaşadınız mı? Yüreğinizin sınırlarından geçemeyen kelimelerin-kendiliğinden yürüyüp gittiği oldu mu bir başkasına? Erkek miydi güçlü olan? Kadın mıydı paylaşan? Unuttuğunuz oldu mu bir akşamda? Uçsuz bucaksız dediğinizin gözlerinizden başka bir şey olmadığını anlamadınız mı daha? Ve sol gözünüzü sağ gözüyle değiştirip baktınız mı dünyaya? Sizi ağrıtan ne varsa uyuttunuz mu kucağında? Anlamak mıydı? Anlatmak mıydı? güç olan! Aldırmadan konuştunuz mu ay ışığında? İzlere takıldınız mı kumsalda/ arkanızdan bir bir silinirken/ Silinmemesi için tekrar bastınız mı kumlara?/ Yakamoz ışığında seviştiniz mi aşkın en saf haliyle? Yangınla, tutkuyla, çocukça, kah korkakça kah cesurca.. Bütün terk edilmişliğinizi bırakıp dalgalara gitmeyecek umudunu taşıdınız mı? İntiharları balıklarla değiştirdiniz mi acı çekmediklerini bildiğinizden? Dinlediniz mi? fısıldayan böceğin/ Mor menekşeden size ne söylediğini?/ Ya da siyah lale gibi asil ve tek oldunuz mu hiç?/ Olamazsınız! acıtan tırnaklarınıza bakın. Kirli ve kibirli. Hain tırnaklarınız defalarca kanatmadı mı sevdiğinizi ? Af dileyin artık kurtarın zindandan kendinizi..Sevmek ilkelmiş onunla öğrendiğinizi söyleyin..Ona yakın olan her şeyi yok etmek istediğinizi, başta kendinizi..Kurtarın artık. Koşun, acıyan kanayan yaralarınıza rağmen/ Düşünün, ama fırlatın artık yüreğinizi ait olduğu yere/ Yapamazsınız!! hala içinizde saklı kahpe izbe/ Anlamadınız mı? İzbe ama GÜÇLÜ.

Bunlar sıkar adamı 2

admin | 20 February 2009 18:38

• “Yaşım genç fakat kendimi yaşlı hissediyorum” geyiği biterse bence yol alabiliriz.

• Kış aylarında alışveriş merkezlerine gidip bir köşede durun. Sadece ısınmak için oraya gelenleri hemen farkedersiniz. Bu adamlar daha güvenlik kontrolünde kendilerini belli ederler. Bu adamlar, normal adamlardan daha fazla üşür. Normal adam her ne ise, ona daha bir sonra geleceğim. Ama bu adamlar çok başka adamlar. Böyle titrer gibi, fakat aynı zamanda manitacı. Keserler böyle. Bereleri falan yamuktur hep.

• Kış aylarında alışveriş merkezine gidip bir köşede durmayın. Manyak mısınız .mına koyim.

Ne yapayım? Arada Kaldım…

sabah0700 | 31 December 2008 15:57

Kadınlarla olan ilişkilerimde, başlarda hep şanslı sonlarda ise hüsran vardı. Son sevgilimden ayrıldığımdan beri 7 ay geçti. Herşey mükemmel başladı ama kötü bitti. Önce üzüntü sonra ona karşı nefret duydum. Şimdi ise unuttum.

Şimdilerde yeni bir ilişkinin eşiğindeyim ama ne yapacağımı bu sefer kestiremiyorum. Kafam çok karışık. 2 kadın arasında kaldım.

2 Kadın; Biri zeki,güçlü,kişilikli,başarılı bir cerrah , diğeri ise genç, çok seksi ve hoş bir kadın.

Knightonline: Gücetapan oyun

0R4CL3 | 21 July 2008 23:23

Kral zırhını ters giymiş, adamları bu yüzden savaşı kaybedeceklerine inanmıştı. Ancak gemiden savaşacakları sahile başarılı şekilde atlaması ile lanet bozuldu. Şimdi askerler kazanacaklarını düşünüyor.
Olay gerçek, batıl inançlar en iyi kontrol yöntemleridir.
Tarihin en büyük dolandırıcılığı ancak yıllar süren bir emek ve para sömürüsü olabilirdi. Sonunda para ve çıkar ilişkileri kurduğumuz dostlarımız! arasından önemsiz kişileri ezebileceğiniz sanal mekânlar var. Şimdi gücümüzü kanıtlayabiliriz.
Kıt senaryolu online oyunlar, iletişim becerisi daha zayıf olanların (örneğin ben) diğer bin tanesiyle savaşabileceği, hatta ticaret yapabileceği basit kuralları olan bir platform. İşte bu merkeziyetçi zihniyetin ürünü gücetapan online bireyselliği nasıl yok ediyor bir kaç madde altında inceledim.
1. Gücetapan’da Oyuna Başlamak
Bir server’da doğan kullanıcı karakteri level 30’ a kadar noob “ezik” adıyla anılır. Oyun temelde karate filmlerine benzer daha iyi teknikler geliştirmek kuralına dayanan experience “deneyim” arttırma yoluna bağlı.
Yani altın kural; daha iyi dövüşmek için level atlayın. Oyun içinde klanlar düşük level’daki kişileri aralarına almak istemezler. Buradaki tezat, güçlü bir klana dahil olmak partilere alınma şansınızı arttırır, ancak klana girmek için sizin güçlü olmanız gerekir. Dolayısı ile yeterli experience’ ı kazandığınızda o klana olan ihtiyacınızda ortadan kalkacaktır. Parti liderleri level 60 üstü bir klana dâhilseniz sizi hemen fark edecek, derhal daha düşük level’lardaki birini postalayarak sizi dâhil edecektir.
2. Gücetapan Klanları
Madem bir klan içerisindesiniz, tabi zamanla güç ihtiyacınız giderilmek zorunda. Bir amacınız varsa çevrenizdekilerle arenada dövüşün. Yeterince güçlüyseniz klan içi hareketleriniz genişler. Artık sizle iyi geçineceklerdir.
Bir klanda söz sahibi olabilmek ve hatta assist olmak (klandaki anlaşamadığınız ya da güçsüz bulduğunuz karakterleri atabilmek, yeni kişileri klana alabilmek görevi) için klanı bir konuda cesaretlendirerek gündem yaratabilirsiniz.
Bir insanı cesaretlendirmek güç iş; Ona eğitim, bilgi, deneyim ve temel sağlarsınız ya da kısa yoldan onu partiye alıp sizin kestiğiniz yaratıklardan deneyim kazanmasına olanak tanırsınız. Böylece oyuncu size bağımlı kalacaktır.
Sonra rahatladığı bu konu için oyun hayatından bir bölümü ele geçirmiş olursunuz. Artık emekleriniz sonuç veriyor, klan içindeki deneyimsiz oyuncuları kasarak (partiye alıp onların yerine siz yaratık öldürdünüz böylece onlar sayenizde güç kazandılar) oyunda kendinize bağımlı hale getirdiniz. Genelde karakter sahiplerini kendinize bağlamak kolaydır. Karakter sahibi genelde size bağımlı olduğundan korkuya kapılır. Bu korkuyu yönlendirmek kolay bir iştir. Oyunda yardım ederek güç bağımlısı haline getirilen kişi, gücü arama işini bir birliğe katılma eylemiyle noktalayacağından bu olanaklıdır.
3. Gücetapan İçi ve Dışı Ticarete Giriş 😛
Oyunlar içerisinde yaratıklardan çıkan malzemeyi satışa koyma “Merchant”, yüzlerce kişilik pazarlarda serbest piyasa içinde pay oluşturma ve düşük fiyatlarla piyasayı düşürme olanağınız var.

Ekstra dayanıklı tişört

delihayat | 25 March 2008 17:30

Resimde gördüğünüz tişört bıçaklı saldırılarda canınızı kurtarabilirmiş. Bilinen pamuklu tişörtlerden üç kat daha sağlamlıkta lifler içeriyormuş. Ayrıca ilave bir bakım gerektirmiyor, diğer çamaşırlarınıza uyguladığınız yıkama ya da kurutma işlemlerini uygulayabilirmişsiniz.