İsveç doğumlu yönetmen Ingmar Bergman‘ın senaryosunu yazıp, yönetmenliğini yaptığı TV filmi “Aus dem Leben der Marionetten” (From the Life of the Marionettes/ Kuklaların Yaşamından), 1980 senesinde TV’de gösterildi. Alman aktör Heinz Bennent, Polonyalı aktör Robert Atzorn, Toni Berger, 2000 senesinde hayatını kaybeden Alman aktör Martin Benrath ve Avusturyalı aktris Christine Buchegger‘in rol aldığı yapım Münih’te ve Almanya’da yer alan bir stüdyoda çekildi.
Zengin ve saygın bir adam olan Peter Egermann, sabaha karşı 5’te psikolojik danışmanı Profesör Mogens Jensen’i arar ve ondan adresini verdiği eve gitmesini ister. Telefonda kendine hakim ve kararlı bir tonda konuşan Egermann, herkesi dehşete düşürecek bir suç işlemiştir ve bu suç, bilinçaltında saklı kalan bir takım olayların dışa vurumu olarak tanımlanmaktadır.

Genç bir kadını öldüren ve öldürdükten sonra cesetle cinsel münasebette bulunan Egermann, dışarıdan mükemmel görünen hayatına neden bu şekilde ihanet ettiği hakkında düşündüredursun, karısı Katarina’nın sadakatsizliğinden şüphelenebilecek, ancak yine de şüphelerini içinde saklayabilecek kadar kendine hakim, içine kapanık, saplantılı, gizemli ve tehlikelidir.