bildirgec.org

fck editör hakkında tüm yazılar

CK Editör Hostta Gözükmüyor

MrtCoder | 23 February 2012 14:01

Arkadaşlar öncelikle 1 günümü alan bu sıkıntıyı çözdüğüm için sizinle paylaşmak istedim…

Kendi panelinizi oluşturuyorsanız Ck Editör, Fck Editör vazgeçilmezinizdir. Ancak Local çalıştığınız sunucuda kodlar biraz daha esnek yada sürümüne göre biraz daha katı olabilir. Bu yüzden hosta attığımızda hatalarla karşılaşıyoruz.

Fazla uzatmadan; Ck veya Fck Editörünüz hostta gözükmüyorsa ilk dikkat edilmesi gereken husus:

Plugin Ekli mi? Değil Mi?

If (Ekliyse){ Plugin ayarlarını ve ckeditor/config.js aynı şekilde fckeditor/config.js dosyalarını kontrol ediniz. Plugin ayarları doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Her şeyden eminseniz plugin adı ile klasör adı aynı olsun, büyük küçük harf duyarlıdır. Hala sorun yaşıyorsanız Ck editor Toolbar ı tanımladığınız kodları kontrol ediniz. Eğer çalışmayan bir pluginin butonu var ise ck editor hiç gözükmeyecektir. Zaten Pluginden kaynaklı bi hata ise ck editor genelde hiç gözükmez. }

20 mükemmel bedava online zengin metin editörü (Bölüm-2)

admin | 01 January 2009 18:47

20 mükemmel bedava online zengin metin editörü listesine kaldığımız yerden devam ediyoruz.

11. Damn Small Rich Text Editor
DSRTE, kullanımı kolay ücretsiz metin düzenleyicisidir. jQuery kütüphanesi üstüne kurulu düzenleyici ayrıca kullanıcıya resim yükleme ve Html düzenleme imkânı da sunmakta.

Damn Small Rich Text Editor
Damn Small Rich Text Editor

12. Silverlight Rich Text Editor
Silverlight zengin metin editörü, silverlight için ilk zengin metin editörüdür. Birçok faydalı özelliğe sahip olan bu editör, hızlı, belirli bir metni bulmak için “find ve replace” ve kısayol tuşu desteğiyle dikkat çekmektedir. (Önizleme)

Silverlight Rich Text Editor
Silverlight Rich Text Editor

20 mükemmel bedava online zengin metin editörü (Bölüm-1)

serversistemci | 30 December 2008 15:47

Online zengin metin editörleri olarak bildiğimiz metin editörlerinin, bir web tarayıcısının içerisinde kullanmayı düşünenlere 20 mükemmel bedava online zengin metin editörü.

1. TinyMCE
Tinymce GNU Lisans’ı altında zengin metin düzenleyicisidir. Dağıtımı Moxiecode tarafından sürdürülmektedir ve kullanım olarak son derece özelleştirebilirdir. (Önizleme)

TinyMCE
TinyMCE

2. FCK Editör
Fckeditor en popüler açık kaynak online zengin metin editörlerinden biridir. En iyi HTML düzenleyiciye sahiptir ve kullanıcılar için kolay düzenleme imkânları sunmaktadır. (Önizleme)

FCK Editör
FCK Editör