bildirgec.org

eva mendes hakkında tüm yazılar

Training Day (2001)

queennothing | 29 April 2011 09:10

1966, Amerika doğumlu yönetmen Antoine Fuqua‘nın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Training Day“, 2001 senesinde gösterime girdi. Senaryosu David Ayer tarafından yazılan film, 45 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle Amerika’da çekildi. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar Ödülü’ne aday gösterilen yapım, En İyi Erkek Oyuncu Oscarı’nı kazandı. Amerikan aktör Denzel Washington‘un başrolünde yer aldığı filmde iki defa Oscar’a aday gösterilen Amerikan aktör Ethan Hawke, Scott Glenn, Tom Berenger, Eva Mendes, Macy Gray, Raymond J. Barry ve Harris Yulin gibi isimler rol alıyor.

Cleaner (2007)

queennothing | 22 February 2010 19:14

Finlandiyalı sinemacı Renny Harlin‘in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Cleaner“, 2007 senesinde vizyona girdi. Oscar adaylığı bulunan Amerikan aktör Samuel L. Jackson‘un başrolünde yer aldığı filmde, dört defa Oscar’a aday gösterilen aktör Ed Harris ve Amerikan aktris Eva Mendes rol alıyor.
Tom Cutler, eski bir polistir. Kızı Rose ile birlikte yaşayan orta yaşlı Tom’un yeni işi, ölü bedenlerin arkalarında bıraktıkları kalıntıları temizlemektir. Genellikle kan ve et parçaları temizlemek zorunda kalan Tom, işini polisle birlikte, yasalara uygun olarak yürütmektedir.
Bu şekilde ilerleyen günlerden birinde, bir villanın oturma odasındaki kanları temizleme görevini üstlenen Tom, bir kaç saatte salonu eski haline getirir. Aradan zaman geçer ve her zaman polise rapor vererek çalışan Tom, yine her zamanki gibi usulüne uygun olarak villada yaptığı işin raporunu teslim etmesine rağmen kayıtlarda bulamaz.

The Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans (2009)

queennothing | 27 January 2010 14:04

Abel Ferrara‘nın yönetmenliğini yaptığı 1992 çıkışlı “Bad Lieutenant” adlı yapımdan uyarlanan 2009 çıkışlı sinema filmi “The Bad Lieutenant: Port of Call – New Orleans“, Alman asıllı sinemacı Werner Herzog tarafından çekildi. Oscar Ödüllü Amerikan aktör Nicolas Cage‘in başrolünde yer aldığı filmde aktris Eva Mendes, Brad Dourif, Val Kilmer, Shawn Hatosy, Michael Shannon, Jennifer Coolidge ve Fairuza Balk yer almakta.
Terence McDonagh, New Orleans’ta görev yapan bir polis memurudur. Kimliğini, silahını, kısacası görevini bencilce kullanan Terence, tam anlamıyla bir ‘kötü örnek’, kokain bağımlısı ibretlik bir kişiliktir. Genç ve güzel bir hayat kadını olan Frankie Donnenfeld ile sevgiyle örülü bir ilişki içerisinde olan Terence, boş zamanlarında sivil olarak barların önünde bekleyip, kokain taşıyan çiftleri çevirerek kendisi için kokain temin ettikten sonra kadınları taciz etmektedir.

Magnum Evi

mediamonster | 04 May 2009 09:21

Magnum için 2008 yılında hazırlanan web sitesi “sadecemagnum” yenilenmiş ve yeni kampanyasına ev sahipliği yapıyor. “Magnum Evi: The Hause of Pleasure” Eva Mendes’in tasarımıyla hazırlanmış. 11 Mayıs’ta başlayacak oyunda Eva Mendes’e reklam müziği yapımcısı ve bir komşu eşlik edecek. Fragmanını izleyerek fikir sahibi olmak mümkün. Ancak tam anlamıyla açıklanmamış, süprizlere pay bırakılmış.

YAKINDA İZLEYECEKLERİMİZ…

tenedian | 04 December 2006 18:44

Önümüzdeki yıl içinde izleyeceğimiz bilim kurgu filmlerini merak ediyor musunuz?
İşte kısa bir liste:
TRANSFORMERS:
Yönetmen:Michael Bay
Oyuncular:Jon Voight, Bernie Mac, John Turturo, Tyrese Gibson, Dane Cook
İzleyeceğimiz muhtemel tarih: 2007 Temmuz
Websiteleri: http://www.transformerslive.com/
APOCALYPTO:
Yönetmen: Mel Gibson
Oyuncular:Dalia Hernandez, Marya Serbulo, Gerardo Taracena, Raoul Trujillo
İzleyeceğimiz muhtemel tarih:2006 Aralık
Websiteleri: http://www.apocalypto.com/
HARRY POTTER AND THE ORDER OF THE PHOENIX:
Yönetmen:David Yates
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes
İzleyeceğimiz muhtemel tarih:2007 Temmuz
Websiteleri: http://www.harrypotterorderofthephoenix.com/
GHOST RIDER:
Yönetmen: Mark Steven Johnson
Oyuncular:Nicolas Cage, Wes Bentley, Eva Mendes, Sam Elliott, Peter Fonda
İzleyeceğimiz muhtemel tarih: 2007 Şubat
Websiteleri: http://www.sonypictures.com/movies/ghostrider/index.html
JURASSIC PARK 4:
Yönetmen: Joe Johnston
Oyuncular: Keira Knightley, Sam Neill
İzleyeceğimiz muhtemel tarih: 2007 sonu

Ghost Rider

Druid | 28 November 2006 12:14

Marvel’e ait çizgi roman serisi Ghost Rider’da beyazperdeye uyarlanıyor. Mark Steven Johnson tarafından hem senaryosu yazılan hemde yönetilen filmde başrolü büyük uğraşlar sonucu Nicholas Cage kapmış durumda. Ona eşlik eden oyuncular ise Eva Mendes ve Peter Fonda.

Becerikli motosiklet sürücüsü Johnny Blaze, karanlık güçlerle yaptığı anlaşma sonucu ruhunu vererek, Ghost Rider’a dönüşür. Gündüzleri kendisi olarak geceleri de cehennem alevinde yapılmış tamamen yanmakta olan bir vücut ve baş halinde boy gösterir. Bir süre sonra bu çizgi aşılır ve Johnny sorun olduğu zamanlarda ghost ridera dönüşmeye başlar.

Ghost Rider

| 10 October 2006 15:56

ghost rider
ghost rider


son birkaç yıldır “konu” üretkenliğinden eser kalmayan Hollywood‘un beyaz perdeye aktardığı yeni çizgi roman birçok kişinin bildiği Marvel Comics karakteri Ghost Rider.Gerilim,fantastik ve aksiyon öğelerinin aynı potada eritildiği bu çizgi roman uyarlamasının başrolünde Nicolas Cage var.Cage’e amerikalı güzel yıldız Eva Mendes eşlik ediyor.2007 şubat ayında gösterime girecek olan filmin fragmanları için buraya , buraya ve buraya göz atabilirsiniz.film ile ilgili diğer kaynaklar: