bildirgec.org

dermot mulroney hakkında tüm yazılar

The Grey (2012)

queennothing | 05 October 2011 23:07

Amerikan yönetmen Joe Carnahan‘ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “The Grey“, Amerika’da 27 Ocak 2012 tarihinde gösterime girecek. Senaryosu Carnahan ile Ian Mackenzie Jeffers tarafından yazılan filmde Liam Neeson, Dermot Mulroney, James Badge Dale, Frank Grillo, Joe Anderson, Nonso Anozie, Dallas Roberts, Ben Bray, Larissa Stadnichuk, James Bitonti gibi isimler rol alıyor. 34 Milyon Dolarlık bütçeyle Kanada’da çekilen yapımda rol alması için Bradley Cooper ve Michael Biehn düşünülüyordu, ancak sonradan Neeson’da karar kılındı. Petrol sondajında araştırma yapmakla görevli olan bir grubu taşıyan uçağın düşmesiyle başlayan yaşam savaşını konu edinen film, daha şimdiden gerilim severleri heyecanlandırdı.

J. Edgar (2011)

queennothing | 27 September 2011 21:43

Western sinemasının usta ismi Clint Eastwood, en az oyunculuğu kadar başarılı olan yönetmenliğiyle de Hollywood en önemli isimlerinden biridir. 4 Oscar Ödüllü Eastwood’un yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “J. Edgar“, 2011 senesinde çekildi. Senaryosu “Milk”in de senaristi olan Dustin Lance Black tarafından yazılan filmin başrollerinde Leonardo DiCaprio, Amerikan aktör Armie Hammer, başarılı aktris Naomi Watts, Dermot Mulroney, Josh Lucas, Judi Dench, Jeffrey Donovan ve Lea Thompson gibi isimler rol alıyor. 1924’ten 1972 senesine kadar FBI Başkanı olan J. Edgar Hoover‘in yaşam öyküsünü anlatan film, ülkemizde 2 Mart 2012 tarihinde gösterime girecek. 2009 çıkışlı “Public Enemies” filminde Depp’in canlandırdığı John Dillinger karakterini öldüren kişi olan Hoover’i anlatan yapım, herkes tarafından merakla bekleniyor.

Griffin & Phoenix

la loba | 12 December 2008 10:13

Yönetmen: Ed Stone
Tür: Komedi/Drama/Romantik
Oyuncular: Amanda Peet, Dermot Mulroney

Griffin, Manhattan’da yaşayan, iki çocuk babası, eşinden ayrılmış bir sigortacıdır. Filmin ilk sahnesinde ilerlemiş ve tedavisi mümkün olmayan bir kanser hastası olduğu gerçeği ile yüzleştiriliyor seyirci. Kendini kaçınılmaz sona hazırlamak amacıyla ölümle ilgili kitaplara yönelen Griffin, bunların yanında üniversitede ‘Ölümün psikolojik süreci’ derslerine girdiği sırada Phoenix ile tanışır.