bildirgec.org

değiş tokuş hakkında tüm yazılar

Bendekiler.com

Tinu | 15 April 2009 17:01

Henüz açılalı bir kaç gün olan ,Bendekiler.com, kitap,albüm,film ve oyun kategorilerinde üyelerin kendi aralarında değiş-tokuş yapabileceği veya satabileceği bir paylaşım platformu.

Kullanımı gayet basit, istediğiniz veya değiştirmek yada satmak istediğiniz ürün sitede varsa, istediklerim yada sahibim linkini tıklayarak listenize ekliyorsunuz, eğer ürün sitede yoksa , o zaman ürün ekle kısmından ürünün kategorisini adını giriyorsunuz , ürün bilgisi bir kaç saat içinde siteye ve listenize ekleniyor.

Bendekiler.Com
Bendekiler.Com

Google Map kullanarak oturduğunuz bölgedeki üyeleri görebiliyorsunuz onların listelerinde hangi ürün varmış bakabiliyorsunuz, yada istediğiniz bir ürün size en yakın bölgede kimde var görebiliyorsunuz.

Dünyanın neresine gitmek istersiniz?

Chat Noir 1 | 03 July 2008 08:47

Belkide dünyanın dışına seyahatler yapmak istiyorsunuz ama ne yazık ki imkanlarımız dünya içiyle sınırlı.Dünyanın herhangi bir yerinde ücretsiz konaklayabilirsiniz.Nasıl mı? Gitmek istediğiniz ülkeden biriyle tanışıp evlerinizi değiş tokuş ederek. İlginç olurdu gerçekten.Hattan bu konu ile ilgili filimler bile yapılmıştı hatırlarsanız.Böyle bir maceraya atılmak isterseniz. Bu siteden yararlanabilirsiniz.

kartpostal değiş tokuşu

Akrilik | 01 September 2007 19:33

postcrossing.com dünyanın çeşitli yerlerindeki insanlarla kartpostal değişimi yapabileceğiniz bir sistem. sistemin kısaca işleyiş şekli şöyle; siteye üye olup bir profil oluşturuyoruz. daha sonra kartpostal göndermek için bir adres istiyoruz. bu adrese kartpostal gönderdiğimizde bizim de bir karpostal almaya hakkımız oluyor.

fransaya gönderdiğim kartpostal karşılığında bana finlandiyadan gönderilen karpostal bugün elime geçti. dünyanın öbür ucundan hiç tanımadığınız bir insandan karpostal almak gerçekten ilginç bir duygu 🙂