bildirgec.org

bendekiler hakkında tüm yazılar

en popüler türk takas siteleri

Punisher999 | 05 June 2009 14:43

Bu bildiride dünyadaki takas sitelerinden bahsedilmişti. Türkiye’dekilerden de bir liste yapma zamanı geldi. En popüler sıralamasını yapmak için alexa sıralamalarını kullandım.

1 – TakasMerkezi.com – parasız ticaretin yeni adresi

Sistem olarak çoklu takas sistemini kullanan bir site. 18 ayrı kategoride her türlü ürünü bulmak mümkün. Sitede üyelere bir cari hesap oluşturuluyor ve üyeler arası ticarette para yerine puan kullanılıyor. Ürününü puan ile satan üye, topladığı puanlarla diğer üyelerin ürünlerini alabiliyor. Alıcılar ise kapanış puanı üzerinden siteye %10 komisyon ödüyorlar.
Barter sistemine çok yakın bir sistem kullanan site, türk internet girişimleri arasında adını sıkça duyduğumuz bir site.

takasmerkezi.com ana sayfası
takasmerkezi.com ana sayfası

Alexa Rank: 81.353
Google PageRank: 4
Indexlenen Sayfa: 5130
Takas Kelimesi Sırası: 2
Domain Yaşı: 5 sene (04.04.2004)
Web Adresi: http://www.takasmerkezi.com

Bendekiler.com

Tinu | 15 April 2009 17:01

Henüz açılalı bir kaç gün olan ,Bendekiler.com, kitap,albüm,film ve oyun kategorilerinde üyelerin kendi aralarında değiş-tokuş yapabileceği veya satabileceği bir paylaşım platformu.

Kullanımı gayet basit, istediğiniz veya değiştirmek yada satmak istediğiniz ürün sitede varsa, istediklerim yada sahibim linkini tıklayarak listenize ekliyorsunuz, eğer ürün sitede yoksa , o zaman ürün ekle kısmından ürünün kategorisini adını giriyorsunuz , ürün bilgisi bir kaç saat içinde siteye ve listenize ekleniyor.

Bendekiler.Com
Bendekiler.Com

Google Map kullanarak oturduğunuz bölgedeki üyeleri görebiliyorsunuz onların listelerinde hangi ürün varmış bakabiliyorsunuz, yada istediğiniz bir ürün size en yakın bölgede kimde var görebiliyorsunuz.