bildirgec.org

beginners hakkında tüm yazılar

Beginners | Yeni Başlangıçlar (2010)

elizabethtaylor | 29 November 2011 20:52

Amerikan yönetmen Mike Mills tarafından çekilen sinema filmi “Beginners“, 2010 senesinde gösterime girdi. Senaryosu yine Mills tarafından yazılan filmde 1971 doğumlu İngiliz aktör Ewan McGregor, Christopher Plummer, aktris Mélanie Laurent, Goran Visnjic, Kai Lennox, Mary Page Keller ve Keegan Boos gibi isimler rol alıyor. Bütçesi 3 Milyon Doları bulan film, son dönemlerde çıkan romantik komedi filmleri arasında oldukça iyi bir yerde.

wikiversity – öğrenme aktiviteleri

wakabayashi | 05 July 2007 16:15

wikiversity
wikiversity

wikipedia‘nın kardeş projesi olarak geçen wikiversity, e-learning konusunda ilerlemeye devam ediyor. kurulalı çok olmamasına rağmen, gerçekten çok işlevsel bir projeye dönmeye başlamış.
asıl bahsetmek istediğim konuya gelirsek;bu mükemmel projenin “learning activities” adında  bir bölümü bulunuyor.bu bölümün altında henüz yeni yeni gelişmekte olan  “quiz” ve “challenge” başlıklı aktiviteler yer almakta.örnek vermek gerekirse;mesela HTML Challenges dan size verilen komutlarla gösterilen sayfanın aynısını yapmanız isteniyor -yeni başlayanlar için bir nevi ödev.

buna benzer, dikkatimi çeken diğerleri ise şöyle: