bildirgec.org

başvuru hakkında tüm yazılar

berksenturkisariyor!

tmblhyvn | 08 September 2010 23:41

berkşentürkişarıyor!
http://vimeo.com/14705412gazi üniversitesinden yeni mezun, art director adayı berk şentürk çevresindeki insanlarla ropörtaj yaparak belgesel formatlı bir video-cv hazırlamış. video, sosyal paylaşım ağları ve video paylaşım sitelerinde son birkaç gündür hızlı bir şekilde yayılıyor. amacına ne kadar hızlı bir şekilde ulaşacağı merak konusu

Kredi Kartı Başvurusu

beyrek | 26 March 2010 12:14

Onlarca kredi kartı arasından, ücret va faizler yönünden size uygun olanı seçerek başvuru yapabileceğiniz bir site bankabasvuru.com.
Kredi kartlarının yıllık ücretleri, gecikme faizleri, nakit avans ücretleri ve limit aşım faizlerini size sunarak, kart başvurusu için site site gezme derdinizi ortadan kaldırıyor.

SPK Lisanslama Sınavları Başvuruları Başladı

beyrek | 18 February 2010 16:13

27-28 Mart 2010’da yapılacak olan Sermaye Piyasası Kurulu Lisanslama Sınavları‘na başvurular 15 Şubat – 26 Şubat 2010 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak.
Başvurular, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) internet sitesinden yapılacak.
Sınavlar, adana, ankara, antalya, bursa, diyarbakır, erzurum, istanbul, izmir, kayseri ve samsun’da olmak üzere on ayrı il merkezinde düzenlenecek.
spk lisanlama Sınavları’nın oturum tablosunu ve konuların soru dağılımlarını buradan öğrenebilirsiniz.
Sınav ücreti 125 tl dir.

Amerika Vizesi ve TC. Pasaport işlemleri E-devlet karşılaştırması

admin | 29 January 2010 15:31

Amerika Vizesi Başvuruları internette
Amerika Vizesi Başvuruları internette

Amerikan konsolosluğu, Amerika Vizesi uygulamasını kolaylaştırarak bunu tamamen internet ortamına taşıyorken, ben de pasaport’u e-devlet çerçevesinde internetten alayım diye online başvuru yaptım. Randevu zamanında gittiğimde sıra anlamında pek bir şey kazanmadığımı sadece belki bir 10 dk. fark ettiğini söylemeliyim. Buradaki bayan polis benim başvuruma baktı ve kimliğimle karşılaştırdığında annemin kızlık soyadı olan “önder”’i “onder” olarak yazdığımı görünce beni yeniden başvuru yapmam gerektiğini söyleyerek ve hiçbir kolaylık göstermeyerek reddetti. Bu pasaport prosedürünün ise yaklaşık 1 tam gün sürdüğünü de oraya gidince öğrendim ki, bu da cabası. Ertesi gün yine internet başından başvuruyu gerçekleştirmek için yaklaşık 5 gün daha sonraya bir randevu daha alabildim ve 1 yıllık pasaport için başvurdum. Ancak daha sonra randevu saatinde dehşet verici pasaport harçlarını görünce belki de 5 yıllık almanın daha mantıklı olacağını düşündüm, ve oraya gittiğimde bu sefer başvurum harfi harfine doğru olmasına rağmen bu sefer 5 yıllık başvurmadığım için bunun dönüştürülemeyeceği reddi ile karşılaştım.