bildirgec.org

atlanta hakkında tüm yazılar

Google Places

angelsdemos | 06 May 2010 09:46

Google‘ın oldukça tartışmalı ve popüler servisi Street View, kullanıcılara evlerinde oturarak birçok mekanı 3 boyutlu olarak gösterme imkanı sunuyordu. Fakat kişisel gizliliğin korunmadığı gerekçesi ile birçok tartışmaya sözkonusu olan Street View uygulaması yeni bir adım daha atarak bu tartışmaları alevledi. Artık Google Street View ile sadece sokakları değil, mağazaların içini de görebileceksiniz.

Google Places, adı ile yayına sunulan yeni servis şu anda sadece ABD, Avusturya ve Japonya’daki 30 şehir üzerinde aktif durumda. Amerika’da; Atlanta, Boston, Chicago, Denver gibi şehirler bulunurken Avusturya ve Japonya’da ise Sydney, Canberra, Tokyo, Kyoto gibi şehirler bulunmakta. Şehirlerin listesine bakmak için buraya göz atabilirsiniz.

Dünyanın Her Yerinden Tasarımlar: Metro Haritaları

axanc | 29 March 2010 12:27

dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin hepsi farklı görünür ve farklı kültürel değerlere dayanır. farklı yazı türlerinden hoşlanır, farklı tasarım beğenilerine sahiplerdir. zaten bu temeller de şehirler arasındaki farkı oluşturur.

diğer yandan da bu temeller, o şehirlerin insanlarını ve kendilerini nasıl yansıtmak istediklerini gösterir.

metro hattı olan her şehirde de, her tarafa asılı olan ve şehrin yapısını gösteren bir metro haritası vardır. her harita, şehrin sakinleri tarafından bir çok sefer keşfedilir.

tasarım ve stil olarak değerlendirildiğinde, metro haritaları bir şekilde şehrin aynasıdır. tek başlarına bir harita değil, şehrin kişiliğidirler.

i̇şte mükemmel bir metro haritası toplaması

ipod nano pantolonunu tutuşturdu

nehuse | 06 October 2007 23:46

ipod nano ateş aldı
ipod nano ateş aldı

Burada yazılana göre Olay atlanta havaalanında gerçekleşti .Cebindeki aşırı ısınmayı farkeden Danny Williams kısa bir süre sonra pantolonunun tutuştuğunu gördü.Olayın havaalanında gerçekleşmesi ve 11 eylül sonrası terörist eylem korkusu Danny Williams’ın pantolonun tutuşmasından çok terörist sanılarak vurulabileceği ihtimalini akla getiriyor.Ayrıca Danny Williams bu olay uyurken yada araba sürerkende başıma gelebilirdi dedi.