bildirgec.org

asp script hakkında tüm yazılar

Ücretsiz İlan Verebileceğiniz Script İlan Sitesi

Bayraktar Network | 11 September 2012 17:21

Bütün web arkadaşlarıma beş kademeli bir projenin ilk kademesini tanıtmak istiyorum. İlk kademe script yazarları ve script alacak kişiler için.

Bildiğiniz üzere bir çok webmaster forum sitesinde bir çok script satılmaktadır. Bu durum, hem script yazarlarının müşteriye ulaşmasını hem de script alacakların arayışlarını zorlaştırıyor. Çünkü forum altyapısı sistemi nedeniyle iki üç gün sonra açılan başlık oldukça arka sayfalarda kalıyor.

Proje, sadece scriptlerin yayınlanacağı bir ilan sitesi. Bu siteyi, script alım ve satım alanında; diğer webmaster forumlarının önüne geçiren etken, kategorilendirilmiş olması. Yani scriptini arayan bir kişi kolayca istediğini bulabilmektedir.

Asp iletişim ve iş başvuru scripti

sabiano | 10 October 2009 21:37

sabilişim iletişim scripti v1

asp ile yaklaşık 1 sene önce kodladığım iletişim veya iş başvuru forumu olarakda kullanabilecek scriptimi paylaşmak istedim
script asp+access ile yazılmıstır
admin paneli mevcut panel aracılığı ile yapılan başvuruları online olarak görebilirsiniz ve yapılan başvuruyu değerlendirdikten sonra silebilirsiniz
Demo

önizleme

script
script

indir

Metin Şeklinde URL Kullanma (ASP & IIS 6.0)

admin | 19 March 2009 13:30

Artık hepimizin çok iyi bir şekilde bildiği bir durum var ki o da google’ın insanlar tarafından kolayca alşılabilecek yapıdaki URL (web adresleri) kullanılmamızı arzu ettiğidir. SEO (Search Engine Optimizations – Arama Motoru Optimizasyonu) kurallarından en değerlisi bile diyebiliriz. Bir örnek verecek olursak;

1
http://arsiv.pilli.com/bu-bir-deneme-adresidir.html

oysa çoğu sitede karşımıza şu görünümdeki adresler çıkar;

1
http://arsiv.pilli.com/makale.asp?makID=1471

ve doğal olarak google yukarıda verdiğimiz ilk örneği daha çok sevmektedir. Çünkü insanlar sayfamızı daha açmadan, ne ile ilgili olduğunu fark edebilirler.

klasik asp ve iis6.0 kullanarak bu işlemi kendi becerimizle yapacağız. Aksi halde iis’in, asp için URL’lere müdehale edebilmemize olanak verdiği özel bir yöntemi bulunmuyor. Kendi tekniklerimizle bizi baş başa bırakmayı daha uygun görmüşler.