bildirgec.org

arama sayfası hakkında tüm yazılar

Google’da Yeni Tarz !

admin | 26 December 2010 20:43

Google, yaptığı değişikliklerden sonra, sonunda klasik sonuç sayfasını değiştirdi…

Yeni tasarımdan temsili bir resim.
Yeni tasarımdan temsili bir resim.

Google‘ın son dönemde yaptığı değişiklikleri büyük bir dikkatle izlemekteydik. Son olarak sonuç sayfalarında boşluğa tıklandığında sağ kısımda üzerinde durduğumuz sitenin önizlemesini görebiliyorduk. Google bu özelliği sevmiş olacak ki yeni sonuç sayfası görünüşünü bunun üzerine kurmuş. Artık sonuç kısmında karşımıza gelen sitelerin önizlemelerini içerikte görebileceğiz. Yeniliklerden biri de site popülerliği. Artık sonuç sayfasında karşınıza çıkan sitelerin Alexa sıralamalarını da görebileceğiz. Bu şekilde aradığımız sonuca ulaşırken hem Google hem de Alexa‘dan aynı anda faydalanabileceğiz. Ancak bu yenilikler henüz deneme aşamasında ve sadece bazı google kullanıcıları için kısa süreliğine kullanıma sunuldu.

Şuan kullanımda olan sonuç sayfası.
Şuan kullanımda olan sonuç sayfası.

Google‘ın yaptığı değişiklikler hızla devam ederken, kullanıcıların bu yeni sayfayı nasıl bulacağı da merak konusu. Aranılan sonuca en güvenli ve en doğru yolu hazırlamayı amaçlayan Google‘da bu tarz değişikliklerin devamı gelecektir.

google arama sayfasının tasarımını değiştirdi

runaway | 10 May 2010 15:59

google
google

Googlearama sayfasının tasarımını değiştirdi. Arama sayfasındaki sol menü yazı tipi değişikliğine uğradı ayrıca küçük resimlerle desteklenen menu daha okunaklı ve kullanışlı hale geldi. Ancak Görseller, videolar, haberler, kitaplar, bloglar, güncellemeler, tartışmalar; daha az ve daha fazla butonlarıyla gizlenip açılması ne kadar ihtiyaçtı bilemiyorum. Yeni hali ile birçok tartışmalara neden olabileceği açık olmakla birlikte yazıtipi boyutunun büyümüş olması web 2.0 standartlarına yaklaştığını ve yaptığı atılımların önümüzdeki günlere nasıl yansıyacağının habercisi olma ihtimali de var.