bildirgec.org

ajax hakkında tüm yazılar

Ücretsiz İlan Verebileceğiniz Script İlan Sitesi

Bayraktar Network | 11 September 2012 17:21

Bütün web arkadaşlarıma beş kademeli bir projenin ilk kademesini tanıtmak istiyorum. İlk kademe script yazarları ve script alacak kişiler için.

Bildiğiniz üzere bir çok webmaster forum sitesinde bir çok script satılmaktadır. Bu durum, hem script yazarlarının müşteriye ulaşmasını hem de script alacakların arayışlarını zorlaştırıyor. Çünkü forum altyapısı sistemi nedeniyle iki üç gün sonra açılan başlık oldukça arka sayfalarda kalıyor.

Proje, sadece scriptlerin yayınlanacağı bir ilan sitesi. Bu siteyi, script alım ve satım alanında; diğer webmaster forumlarının önüne geçiren etken, kategorilendirilmiş olması. Yani scriptini arayan bir kişi kolayca istediğini bulabilmektedir.

Hayatta olmaz deme

BENTOL | 09 January 2011 14:32

Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Aegon sigortanın sponsorluğunda Türk Telekom Arena’nın açılış maçı olan Galatasaray-Ajax maçına dolduracağınız bilgi formları ile bilet kazanma şansı, bunun için özel olarak hazırlanan sitede.

interaktif Grafik Uygulaması : gvChart

angelsdemos | 04 December 2010 12:12

jQuery tabanında hazırlanan gvChart, interaktif bir tablo-grafik uygulamasıdır. gvChart ile verdiğiniz verilere göre birçok grafik oluşturabilirsiniz. İstatistik bilgilerini daha çarpıcı ve daha detaylı bir şekilde web sitenizde göstermek istiyorsanız gvChart tam size göre bir uygulama.


5 farklı grafik çeşidi bulunan gvChart, rakiplerinin aksine tamamen interaktif olarak hazırlanmıştır. Sadece imaj şeklinde veya flash gibi farklı eklentiler gerektiren bir uygulama değildir. Google js api kullanılarak hazırlanan oldukça yararlı ve etkileyici bir jQuery uygulaması.

Kasım 2010’un En Popüler jQuery Dersleri

angelsdemos | 27 November 2010 13:30

Bu ayın en popüler jQuery uygulamalarını sizin için derledik. Kullanıcıların kasım ayında en çok takip ettiği uygulamaları inceleyebilir ve bu uygulamaların tümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı jQuery uygulamalarında css3 kullanılarak görsel açıdan zenginlik sağlanmış. Kasım ayının en popüler jQuery dersleri :

Super Ajax Polling

Super Ajax Polling, ajax, php ve mySQL ile yapılan bu anket uygulamasıdır. Eşzamanlı olarak oyunuzu sunucuya kaydeder ve sayfa yenilemesi olmadan sonuçları ekrana yansıtır.

Ajax Domain Checker Application with JQuery and PHP

jQuery ve PHP ile hazırlanan bu muhteşem uygulama ile alan adlarını sayfa yenilemenize gerek kalmadan kısa süre içerisinde kontrol edebileceksiniz.

30 adet ilham verici menü tasarımı

dextarus | 25 November 2010 14:17

Menü bir web sitesi için vazgeçilmezdir. Yatay olsun, dikey olsun, minimalist veya sadece düğmelerden oluşsun bir menüde aranan her zaman anlaşılabilir ve ulaşımının kolay olmasıdır.
Bu yazımda ilham veren menüleriyle sitenizi tasarlarken sizlere fikir verebilecek siteleri tanıtacağım.
Cognition

Justdot

Yuvarlak jQuery Slider : Tiny Circleslider

angelsdemos | 25 November 2010 12:17

Tiny Circleslider, dairesel bir jQuery slider uygulaması.Bütün o klasik slider uygulamalarına alternatif olarak hazırlanan Tiny Circleslider, farklı uygulamalarda kullanılmak üzere jQuery ile inşa edildi. Basit, esnek ve oldukça kullanışlı bir jQuery uygulaması.

Uygulamada yer alan kırmızı noktayı daire çevresinde çevirdiğinizde diğer resimleri görmeniz mümkün. Ayrıca otomatik olarak değişmesini, rasgele resim seçmenisi sağlayabilirsiniz. Sadece resimlerin olduğu bölümlerdede klitlenme özelliğine sahip. Uygulamanın yarıçapını değiştirerek boyutlandırabilir ve uygulamayı tamamen kendi isteklerinize göre düzenleyebilirsiniz.

Lucid Desktop

angelsdemos | 06 November 2010 10:26

Lucid, interaktif olarak javascript ile hazırlanan tıpkı masaüstüne benzeyen bir program yapısıdır. Birçok işinizi interaktif ortamda yaparak heryerden erişim sağlayabilmenizi sağlar.

Ofis, medya belge ve dosyalarınızı Lucid ile saklayabilir ve istediğiniz yerden erişebilirsiniz. Twitter, RSS Beslemeleri ve birçok web uygulamasını Lucid’e ekleyerek kullanabilirsiniz. Pencereli sistemi sayesinde içerisinde birden fazla uygulama çalıştırabilir, farklı seklemeler açabilir, ufak işlerinizi halledebilir hatta basit oyunlar oynayabilirsiniz.

Pencere ekleme/düzenleme, gelişmiş dosya sistemi sayesinde dosya ekleme/düzenleme veya ses, video ve metin dosyalarına interaktif olarak ulaşım, yönetim paneli, tema özelliği ile kişiselleştirilebilme gibi birçok farklı özelliği bulunan Lucid‘i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Çalışanlarınız, arkadaş çevreniz ile kullanabileceğiniz ortak bir uygulama olabilir.