bildirgec.org

wheezarth

5 yıl önce üye olmuş, 5 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Microsoft ve Google’dan şimdi de VMware’de

wheezarth | 22 Temmuz 2009 20:00

Mark Lucovsky
Mark Lucovsky

Microsoft‘tan Google transfer olduğunda büyük olay yaratan Mark Lucovsky şimdi de Google’dan ayrılıp VMware‘a geçti. Windows NT dolayısıyla Windows XP’nin mimarı olan Lucovsky, kernel dosyalarının ve Windows API’nin büyük bir kısmını yazmıştır. Google’da da Google API’leri oluşturmuştur. Microsoft ve Google’ a milyonlarca dolar kazandıran Lucovsky VMware’de neler yapacak göreceğiz.

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilişim Kulübü 8.Bilişim Günleri

wheezarth | 11 Kasım 2008 17:44

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilişim Kulübü, bu yıl 8.’sini düzenleyeceği Bilişim Günleri etkinliği 12-14 Kasım 2008 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum Salonunda gerçekleştirilecek.

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilişim Kulübü uzun yıllardır öğrencileri ve IT sektörünün öncü firmalarını bir araya getirmeyi ve bunlar arasında iş ve staj bulma açısından köprü konumunda bulunmayı, çeşitli eğitim ve teknik geziler de yaparak teknik ve sosyal açıdan öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Geleceğin her anında ihtiyaç olacak olan bilişim ve teknolojinin mimarları olacak olan öğrencileri bilinçlendirip daha iyi yarınlar için hazırlamayı kendine hedef belirlemiştir.

Windows Live Messenger 9.0.1407 Beta Türkçe!

wheezarth | 03 Aralık 2007 12:45

Windows Live Messenger 9.0’a ait ilk beta, artık Türkçe! Bu sürümde, aynı anda dört farklı konumdan oturum açma özelliği eklenen Live Messenger 9.0, beraberinde kişiye özel sesli uyarı ve kişisel ileti mesajlarında bağlantı kullanabilme özelliği de bulunuyor.

Antarktika dondu, bulutlar sedef oldu

wheezarth | 04 Ağustos 2006 12:59

Dünyanın gördüğü en düşük sıcaklıklardan biri, çok nadir görülen bir bulut formasyonunu Antarktika göklerinde ortaya çıkardı. Nacreous bulutları renklerinden dolayı sedef bulutlar olarak adlandırılıyor. -87 santigrat dereyi bulan hava sıcaktaki görüntü görülmeye değer…