Firefox, tartışmasız internet kullanıcıları için popüler bir tarayıcı. Bazen yavaş olduğu söylense de add-on‘ları bakımından gerçekten zengin bir içeriğe sahip. Bu eklentiler sayesinde bir tarayıcıdan daha fazlasına sahip olabiliyoruz. İşte verimliliği arttıracak ve işimizi daha kolaylaştıracak firefox eklentileri:# Similar Web: Bu eklenti en iyi web sitelerini bulmanın en kolay yolu. Bu kenar çubuğu, incelemekte olduğunuz web siteleri ile ilgili başka sitelerin minyatür şeklini gösterir.

# Google Shortcuts Plugin: Bu eklenti tüm google hizmetlerini gösterir veya açılır menü olarak tek tıklamayla istediğiniz hizmeti kullanmanızı sağlar. Ya da ayarlar kısmında ufak değişiklik yaparak istediğiniz google hizmetlerinin görünmesini sağlayabilirsiniz.

# Thumbnail Zoom: Facebook, Twitter, Amazon, Myspace, Flickr gibi sitelerde yer alan küçük resimleri yakınlaştırmayı sağlar.

# Auto Pager: Bu eklenti, bir web sayfasında gezinirken, sayfanın sonuna geldiğimizde bir sonraki sayfayı otomatik olarak yükler.

# Fox Tab: Favori web sitelerine çok hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlayan kullanışlı bir eklentidir.

# Picnik Bir web sayfasındayken ya da resim görüntülerken sağ tık yaptığında, menü seçeneklerine photoshop benzeri düzenleme programına erişebiliyorsunuz.

# Scrap Book: Web sayfalarını kaydetmeye ve düzenlemeye yarayan bir eklentidir.

# Read It Later: İncelediğiniz web sayfalarını daha sonra sonra okumak için kaydetmeye yarar. Üstelik internet bağlantısının olamdığı zamanlarda bile kaydettiğiniz bu sayfaları okuyabilirsiniz.

# Skip Screen Gereksiz sayfaları geçmenizi sağlar. Özellikle, rapidshare, hotfile, 4shared, mediafire gibi sitelerde istenmeyen sayfaları geçer.

# Yonoo Sosyal ağlar ve anlık mesajlaşmayı kolaylaştıran bir eklenti.

# Add this Başka bir pencere açmadan incelemekte olduğunuz her şeyi çeşitli ağlarda paylaşabilirsiniz.

# Showcase: Açtığınız sekmeleri küçük resim halinde, yan menü şeklinde kolayca bulabileceğiniz bir eklenti.

# Web of Trust Hangi sitelerin güvenli, hangilerinin tehlikeli olduğunu trafik lambası şeklindeki semboller ile öğrenebilirsiniz. Bu eklenti CBET, PC World ve Tech Republic gibi birçok otorite tarafından önerilmektedir.

# Adblock Plus İstenmeyen reklamları otomatik olarak kaldırmayı sağlıyor.

# Web2PDF Converter: Web sayfalarını online olarak anında PDF dosyasına dönüştürebilen bir eklenti.

# PDF Download: Web2PDF benzeri bir eklenti ama bu eklentiyle web sayfasını PDF dosyası şeklinde kaydetmenin yanısıra sayfayı pdf halinde mail atma imkanına da sahip olabiliyorsunuz.

şimdilik aklıma gelen bunlar. Daha sonra yeni eklentileri keşfedip denedikten sonra burada paylaşacağım.kaynak