ulus meydanı - atatürk heykeli
Ulus Meydanı – Atatürk Heykeli

Geçtiğimiz günlerde olay yaratan içki referandumu (1) faciasından sonra adını yeni bir facia ile duyurmayı başaran i. melih gökçek, bu sefer de ulus meydanında bulunan Atatürk heykelini (2) altın yaldız rengine boyatarak son vukuatına imzasını atmış oldu.Kendisine uzatılan mikrofonlara sultanahmet müdavimi yaşlı bir ingiliz turisti edasıyla, “aaa bilmiyoğ ben, temizliğ sirket-i yapmıişğğğ…” şeklinde cevaplarla geçiştirmeye çalıştı.

ingilizim, turistim, emme sultanahmet'in hastasıyım!
ingilizim, turistim, emme sultanahmet’in hastasıyım!

Ardından mikrofonlardan uzaklaşan i. melih gökçek, o sırada düzgün bir türkçeyle “güya gerizekalı adam bana jest yapmış” diyerek son noktayı koydu.
Buradan kendisine bu olayı yemediğimizi(!) belirtirken, allah belasını vermesin, yediği içtiği de geri çıkmasın inşallah diyoruz!Eski rengine ulaşmayan Atatürk heykeli‘nin (3) de gece rüyalarına girmesini umut ediyoruz.Son olarak: Ankara Ankara Güzel Ankara, Seni Görmek İster Her Bahtı Kara…(1) Gökçek: İçki referandumu demokratik bir açılım!(2) Bronz Atatürk Anıtı altın sarısı oldu(3) Atatürk Anıtı şimdi de kirli kahve oldu