“Savulun kurtçuklar ben geliyorum..” dedirten bir oyun worms. O şirin karakterleriyle birbirleriyle kapışan kurtcukları yönetirsiniz. Savaştırırsınız onları. Takım oyunudur Worms. Emrinizdeki askerlerle (kurtçuklarla), karşı takımın askerlerini (onlarda kurtçuk) ezmeye çalısırsınız.Oyunda hangi silahı ararsanız var. Kurtcuk cephanesi dolu bu oyunda. Bazuka’dan, el bombasına, taramalı tüfekten alevli silaha kadar pekçok tasarım harikası silah var elinize. Gerisi sizin kurtcuklara kalmış.

“Oyunun ilk versiyonunu oynadığımda , o zamanlar pentium 200 bir bilgisayarım vardı. Şirinlikten olusan, oynanabilirliği yüksek oyundu. Sonra türevleri çıktı. Mertlik bitti, grafikler şirinliğini yoketti. En son cıkan Worms 3D de beni sarmadı. Sanki oyunun o “şirinliğini” tamamen almış gibi geldi bana.Oyunun diğer özelliği ise takımlarınıza bayrak ve marş seçebiliyorsunuz. Bu özelliklerde Türk bayrağı ve İstiklal Marşı mevcut. Yani rakibi yenip, turu kazandığınızda gururla İstiklal Marşını dinliyorsunuz… Ayrıca her ses efekti oyunda ayrı ayrı düşünülüp tasarlanmış.

Worms bana hayatımda bağımlılık yapan nadir oyunlardan. O sevimli grafikleriyle kendini oynatan şirin bir oyun .Eeee … Daha ne bekliyoruz ?”Savulun kurtçuklar biz geliyoruz…”