içerik
içerik

çalmak : bu sizin nasıl çalışmak istediğinize bağlıdır. en çok kullanılan yöntem çalmaktır. ülkemizde bu konuda telif hakkı yasaları şu anda olgunlaşmadığı için kimse size dokunamaz ama çaldığınız içerik hiçbir işinize yaramaz. çünkü özgün olmayan bir içerik arama motorları tarafından sevilmediği için reklam verenler tarafından da sevilmeyecektir.
üretmek : bu genelde yazdığı konuda daha önce okumuş araştırmış insanlar için kolaydır. zaten bildiğiniz bir konuda rahatça yazıp çizebilir ahkam kesersiniz. eğer birazda güzel yazarsanız tadından yenmez, başarıya hemen ulaşırsınız.
esinlenmek : bu özellikle global internette çok sık kullanılan bir yöntemdir. şu şekilde işler : diyelim ki benim bu yazımı okudunuz ve beğendiniz. bu yazıyı kendiniz yorumlayarak tekrar yazarsınız. fazla yaratıcılık gerektirmez. kolaydır. bu konuda kullanabileceğiniz bazı programlar mevcut. ancak buna daha sonra değineceğim.
i̇pucu : sizin sitenizle aynı konuya sahip siteleri rss olarak okuyun, girmenize bile gerek kalmaz. ama bence en güzeli o kunda bir kitap alıp okumaktır.
çevirmek : eğer yabancı diliniz varsa yada paranız varsa, içerik bulmak kolaydır. beğendiğiniz bir yazıyı dilimize çevirerek hem içerik üretmiş hemde türkçe internete bir katkı sağlamış olursunuz.
i̇pucu : eğer çeviri yaptırmak istiyorsanız, ingiliz dili ve edebiyatı gibi bölümlerde okuyan öğrencilere çevirtin. zaten şirketlere yaptıracağınız çevirilerin büyük kısmını da bu gençler yapıyor. çok uygun fiyatlara çok kaliteli içerik elde etmek mümkün bu yolla.
i̇çeriğin kalitesi nasıl olmalı?
eğer amacınız çok para kazanmak ise, bulunduğunuz zaman diliminde çok reklam verilen konularda yazılar yazmalısınız. mesela yaz mevsiminde tatil reklamları çok olur; ve sitemizin konusu “sivilceler” ise “tatil sivilceleri” gibi bir konuda yazabilirsiniz. bu sıkça kullanılan bir yöntemdir.