bildirgec.org

Unut Gitsin

hobim | 07 January 2010 16:32

Yapı Kredi , internet bankacılığı müşterilerinin sık sık unuttukları şifrelerini eğlenerek hatırlamalrını sağlıyor.Nasıl mı ? ”Unut Gitsin”interaktif oyunuyla.Buradanoynayabileceğiniz oyunda 70,80 veya 90’lı yıllara ait popüle TV dizisi,çizgi film kahramanı,sporcu şarkıcı ya da önemli olaylarla ilgili hafızanızı tazeleyin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.

UnUt GiTsİn !!!

kelebeklerozgurdur | 07 October 2008 11:56

Kapıyı açar açmaz bir çift ağlamaktan kızarmış gözle karşılaştım. Aaa nooldu demeye kalmadan kollarıma atılıp hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı. Bi taraftan hüngürdüyor bi taraftan da ağzına geleni söylüyor.
Yok kızım erkek milleti değil mi, canları cehenneme. adam bi de ahlaktan mertlikten, dürüstlükten bahseder.e be terbiyesiz, e be şerefsizin hası, sende adamsın öyle mi !
Kızım anlatsana ne bu şiddet bu celal diyorum ııh nafile…
Kurulmuş makineli tüfek gibi saymaya devam ediyor, İnanamıyorum yaa, bana sevgilim, aşkım derken hayatına bir başkasını da dahil etmiş iyi mi? . Nasıl yapar ya nasıl. bende bunu bişey sandım, yurt dışında master yapıp bilmem kaç dili konuşmakla adam olunmuyomuş demek ki..Bir kadın biraz ilgi göstersin adamın gönlü anında o tarafa kayıyo, bir kaç ay önce de ufak çaplı bi kriz yaşadık geldi geçti. ama bu kadarını hiç ummuyordum doğrusu. Atı alan nice zaman önce üsküdarı geçmiş meğer, ben hala ayakta uyuyormuşum.Gel de ondan sonra bu erkek milletine güven!
O masmavi gözler kan çanağı, küçücük burun silinmekten patlıcana dönmüş. Yaralı kuş gibi, göğsü hızla inip kalkıyo. Anlaşıldı, benim canciğer kuzu sarmam aldatılmış, olayı duymanın ve diğer tarafın tercih noktası olmasının ( hoş olmasa ne olacak, alenen yapılan bir sadakatsizliği kabullenecek değil herhalde) şaşkınlığı ve sıkıntısı ile de kendini bana atmış, eh bize düşen de arkadaşımızı teskin etmek haliyle…Otur bi ya diyorum, görende aldatan kocan sanacak. Kızım alt tarafı sevgilin, bu kadar paralanmaya değer mi? Bırak ne hali varsa görsün beyzade nin.
Öyle öfkeli öyle dolu ki, dinlemiyor bile,Biliyorsun ben bu adamla bir yıldır beraberim diyor, bana ayrılalım dese, yürümüyor dese, şu şu şu durumlar canımı sıkıyo bitsin dese amenna. Zaten böyle bir teklifle geldiğinde benim tamam diyeceğimi, sülük gibi yapışmayacağımı bilir. Bu kahpeliği, bu riyayı, bu yalan dolanı anlamıyorum. Günler önce tek vücut olduğum , kollarında yattığım, sen istediğin sürece yanındayım diye kulağıma fısıldayan adamın, ahlak maskesi altında takındığı bu ahlaksızlık beni deli ediyor.
Elleri titreyerek bir sigara yakıyor.Nasıl öğrendin diyorum, tesadüfen diyo allah büyük, ayağına dolandırdı işte.. .Ben öğrenmesem, ilk kez şüphelenip,yalanlarının üzerine gitmesem kimbilir daha ne kadar sürdürecekti bu adi oyununu !
aman be kızım daha 3 gün önce konuştuk, zaten ilişkiden memnun değildin, duygusal taciz yaşadığından, keyif ve haz benzeri olumlu hislerin tamamen onun duygu durumuna göre belirlendiğinden, gel-git lerinden, vs şikayetçi değilmiydin? Görüşme zamanınıza bile o karar verdiği için, sınırlı gün ve zamanı kapsadığı için “görüş günü” adını takmamışmıydın? Hatta çok uzun zamandır doyuma ulaşamadığını, geçer diye beklediğini ve sırf üzülmesin diye bunu ona belli etmediğini söyleyen de sendin.Hadi birini doyursa neyse, hem ruhun açtı hem de bedenin sen ne hayıflanıyosun ki hala, uğurlar ola yolu açık olsun. Bana kalırsa senin durumun şundan ibaret ; heyecan yüklü olumsuz duyguların arasında kısa süren ve yoğun olumlu duyguların yaşanması bir tür koşullanma yaratıyor belli ki ve ilişki körü körüne bağlılık boyutunda devam ediyor.Bırak allahaşkına ya,takılma şu ben merkezli ne istediğini bilmeyen adama. O senin vasıflarını görmezden gelmiş olabilir ama sen hem sevgili hem eş olarak bir erkeği mutlu edebilecek özelliklere sahipsin…
Cümleler amacına ulaşıyor. rahatladığını, gözlerini boşluktan yüzüme çevirip,dediklerimi başıyla onaylarcasına salladığını görerek seviniyorum.Anlıyorum, onun zoru kesinlikle ilişkisinin bitmesi falan değil. Böyle şeylerin kendini üzmesine izin vermez. üzüntülerini, sıkıntılarını kısa vadeli yaşar, hayatın geneline yaymaz benim canparem. güçlüdür o, her şeyle başa çıkmasını bilir.Onu acıtan son noktanın konuş şekli, aldatılma psikolojisi, çok güvendiği o başkadır dediği insanın yaşattığı bu çirkinliğin başrol oyuncusu olmak!
Hadi bu gece bende kal diyorum, yarın o deniz kenarındaki cafede kendimize kahvaltı ziyafeti çekelim. Arkadan biraz alışveriş, istersen güzellik salonu ziyareti yaparız .Ziyaretin ardından da eğlenceli bir geceye ne dersin ?
Planım onu heyecanlandırıyor. Karşımdaki çocuk ruhlu kadın Tamam uleyn diye gülerek yastığını bana fırlatıyor, açılın İstanbul geceleri ben de geliyorum…
Kanepeye kedi gibi kıvrılmış, uyumak üzere… saçımı siyaha boyatmak istiyorum, ama simsiyaha diye mırıldanıyor..
sırf o seviyor diye, bizi dinlemeyerek saçını sarıya boyattığı günü anımsıyorum, içim sızlıyor. elbette tatlım diyorum istediğini yapabilirsin, canın ne isterse, kendini iyi hissedeceksen kırmızı bile olabilir…
Birkaç damla gözyaşının yastığa düştüğünü görüyorum ve dakikalar sonra düzenli nefes alıp verişinden, artık uykuya daldığını anlıyorum.Farkındayım, şu an sıkıntılı, ve üzgün. Ama bir kaç güne kalmadan atlatacağına, geçeceğine, uzun sürmeyeceğine adım gibi eminim…Balkona çıkıp binlerce yıldıza bakarak onun için güzel dileklerde bulunuyorum. ve biliyorum ki, güneş battığı gibi doğacaktır da !!!

yorumlar

makaleci | 07 October 2008 12:29

Kelebek;Günler önce tek vücut olduğum , kollarında yattığım, sen istediğin sürece yanındayım diyen bir adamın ahlak maskesi altında takındığı bu ahlaksızlık beni dellendiriyor..diyen bir kadın,yazının ilerleyen safhasında yazar tarafındanHatta çok uzun zamandır doyuma ulaşamadığını, geçer diye beklediğini ve üzülmesin diye bunu ona söylemeyip bir oyuncu gibi davrandığını söyleyen de sendin.Hadi birini doyursa neyse, hem ruhun açtı hem de bedenin sen ne hayıflanıyosun ki hala.şeklinde anlatılmış….Af edersin ama,böyle bir kadın; kendisine keyif vermeyen bir adamla bir kaç gün önce rol yapmak suretiyle ”tek vücut” olabiliyor…!Bu nasıl bir ilişki sürdürme yöntemidir?Sonuç pek de sürpriz görünmüyor…

kelebeklerozgurdur | 07 October 2008 12:36

öncelikle yazıda bir sürü anlatım bozukluğu ve imla hatası görüp başlığı da değiştirerek tekrar yolladığım bilinsin istiyorum.makaleci, burda yapılan rolün amacı tamamen karşı tarafa odaklı yukarda bahsi geçtiği gibi ” sırf o üzülmesin” diye, yanişimdikinin sonuda sürpriz olmayacak, biliyorum…

makaleci | 07 October 2008 12:40

o sırf üzülmesin diye biriyle tek vücut olunmaz…!Görev işi mi bu? Aman Tanrım, inanamıyorum:)ayrıca, şimdikinin sonunu nereden bileceksin? şimdiki, rol yapmayıp gerçekten aşktan geberiyorsa riya’ sız güzel günler var demektir!

kelebeklerozgurdur | 07 October 2008 12:51

insanlar bazen kendi duygularını geri plana atıp, karşı tarafa haz vermeye odaklanır. bunun görevle falan alakası yoktur. Üzülmesin diye söylenmez çünkü bir erkek için bu ciddi bir olaydır, bildiği an bunu aklından çıkaramaz ve düzeltecem diye uğraşırken hem kendi heba olur hem karşısındakinin suçluluk duymasına sebep olur.Arkadaşım bugün O nun güzel ve mutlu bir beraberliği olmasını canı gönülden istiyor makaleci, umarım öyle olur.Ancak onun yaşadığı 1 yılın muhasebesini de pek yabana atmamak gerek. zira aylarca oda aşkından gebermişti :))

makaleci | 07 October 2008 12:56

Bir kadın bunlarla ortaya çıktığında çok küçülür, minnacıktır artık!muhasebesi yapılacak 1 yılı değil 1 anı yok artık !hadi!! haz dolu günlerin kucağına, selametle!

kelebeklerozgurdur | 07 October 2008 13:05

yazının muatabı akşam bana, istediğim konuda yazma özgürlüğüm olduğunu söylemişken sana ne oluyor anlamış değilim.komik olma rica ederim.

kelebeklerozgurdur | 07 October 2008 13:27

ha bu arada yazı sana çok koyduysa, arkadaşımın ex sevgilisi de arkadaşım hakkında olumsuz bir kaç cümle yazıp senin rahatlamanı sağlayabilir ki arkadaşım üzerinde bile durmaz bilirim.

zi selem[pilli_silinen_hesap] | 07 October 2008 13:41

yazının “muatabı” olmaz, muhatap-bı dır doğrusu.konunun derinliğine vakıf olamadım ama buradaki tartışmayı da ilginç buldum doğrusu. yazıda terkedilmişliğin isyanı var,hüzün var,istikbale dair temenniler var..ancak bunların yanında doyuma ulaşmak-ulaşamamak gibi cinsel dürtüler de var.kadın kahramanımızın libidoları hayli yüksek görünüyor,ruhen doyurulmadığı varsayımından hareketle cinsel olarakta “aç” bırakıldığından şikayet ediyor..bütün bunlar beylesine gözüpek denemelere girişmek için yeterli sebepler midir?acaba bu rolün içerisinde kadının kendi bedenini aşırı bir biçimde sunma ihtimali olamaz mı?kadın kendi bedenini bu denli bir sunuşa hazırlarken erkeğin edilgin bir nesne görme ihtiyacını neden gözardı eder.kadının kendini bir et yığını haline getirmeye razı oluşu,sex appear bağlamında kilitlenmesi sonunda kadını bir kurban haline getirmez mi? kadın kendini sunduğu bunu etkin bir rol haline getirdiği müddetçe,ister sevdalı ister histerik olsun terkedilmeye mahkumdur.kadın döl yatağında bulunan iblisle baş edemediği müddetçe belli bir zaman diliminin zevk aracı olmaktan öteye gidemez, belkide profesyonel bir oynaşma aracı olur kalır. yazı özensiz ve düzensiz olmakla birlikte bir hezeyanın dile getirilmesi açısından ilginç sayılabilir.

kelebeklerozgurdur | 07 October 2008 13:54

İroni denen bir şey vardır.İnsanlar yazdıklarının gerçekliği hakkında bilgi vermek zorunda değildir.bu bi kadının/erkeğin cinsel hayatı olur, duygu dünyasının karmaşası olur, inişleri çıkışları vs olur. bir deneme yazısında yorumların salyalar aka aka, hesap sorarak, gerçekle örtüştürme çabasını anlamak mümkün olmuyo…Yazıyı ve yorumlarda cinsel açlıktan şikayetçi olunmaktan ziyade bunun “sevgi” adı altına dile getirilmeyişi, ört pas edilişi öne çıkmakta…rica ederim bu kadar takılmayınız, siz daha ulvi meselelerin adamısınız…

makaleci | 07 October 2008 14:05

salyalı yorumlara verilen cevap şuydu ama;kelebeklerozgurdur DİYOR Kİ, (07 Ekim 2008 12:51)insanlar bazen kendi duygularını geri plana atıp, karşı tarafa haz vermeye odaklanır. bunun görevle falan alakası yoktur. Üzülmesin diye söylenmez çünkü bir erkek için bu ciddi bir olaydır, bildiği an bunu aklından çıkaramaz ve düzeltecem diye uğraşırken hem kendi heba olur hem karşısındakinin suçluluk duymasına sebep olur…..görüldüğü gibi burada ; ”ah be güzelim bu bir deneme yazısı idi, neden bunu böyle düşündün ki, doyum derken sevgiden bahsediyorduk yahu” deyiverilmemiş…eee işte!…dilin kemiği yok…neydi? ha hatırladım pardon!-dün akşam ”bana istediğini yaz”demişmiş:))

kelebeklerozgurdur | 07 October 2008 14:16

seni üzmek istemiyorum makaleci, şu an yaşadığın duygunun tadını doya doya çıkarmanı çok isterim.sana düşman falan da değilim.ancak, kadınlar kışkırtıldıkları zaman tehlikeli olur unutma ki bende bir kadınım…dün akşam konusunda nasıl ikna edildi isen öyle düşün. ve yeterki sen rahatla 🙂

makaleci | 07 October 2008 14:18

kadınlık mertliktir kelebek! seni mert olmaya davet ediyorum…bir insanı sürekli olarak dün akşam onunla konuştum diyerek acıtmaya çalışmak mertlik değildir…!

zi selem[pilli_silinen_hesap] | 07 October 2008 14:19

yazar hanım yazdığınız yazı her ne ise sonuçta yazınızı kitlelere ulaştırma çabanız vardır.biz de öykünüzdeki kahramanların tahlillerini ortaya koyduk,ironi ya da tragedi değişen bişi olmaz.amacınız okunmasını sağlamak deyil midir? biz de okuduk ve olayın gerçekliğine takılmadan kahramanlarınız üzerinde değerlendirmeler yaptık.memnun olmanız gerekirken ciddiye almayınız ne demek ki? ola ki almadık o zaman neye yazdınız? unutmayın ki, birinin o’nun hakkında dediği ya da diyeceğinden bağımsız olarak kendi içinde değerli hiç bir yapıt yoktur.

makaleci | 07 October 2008 14:19

kadınlık mertliktir kelebek! seni mert olmaya davet ediyorum…bir insanı sürekli olarak dün akşam onunla konuştum diyerek acıtmaya çalışmak mertlik değildir…!

makaleci | 07 October 2008 14:21

kısacası, dün akşam diye diyediline sürekli yalan dolayan birine zaten kadın diyemem bu arada…

kelebeklerozgurdur | 07 October 2008 14:23

Postahanen açık olsa idi tüm iyiniyetim ile sana yazdıklarımı yollamam mümkün olacaktı.ayrıca mertlikte üzerime insan tanımam ve kimseyi de kasıtlı olarak acıtmam..sen istersen yukardaki yorumlarını bi oku…

zi selem[pilli_silinen_hesap] | 07 October 2008 14:29

makaleci, yazıyı amacından saptırmaya gerek yok.yazarın deyil ama kahramanın içindeki kuklalar çekilmiş bir kere..zehirli bir duygu diğer duyguları da zehirler beyle zamanlarda doğaldır..zaman kederle kaplandığı vakit artık ne ne yaptığınız ne dediğiniz önemini kaybedebilir,hayattan huzurlu ve mutlu anlar dilenerek alınmıyor ne yazık ki,bir başkasının repliklerini tekrar ederek de bir yere varmanız mümkün deyildir sadece dolanıp durursunuz hatta öyle bir an gelir ki kendinize bile ulaşamazsınız..işte bu çok acı bir şeydir.

aRRoGaNTe HoMbRe | 07 October 2008 15:15

oooov noluyor burada. hemencecik okudum yazı ve yorumları çok acayip bişi leeyn. ben buraya bi dalarsam cok egleniriz coook..du bakalım.

makaleci | 07 October 2008 16:38

makaleci DİYOR Kİ, (07 Ekim 2008 14:55)peki kelebek; amacına nail oldun, kutlarım seni…derken sinirlerimin bozulduğunu sanmıştım ama Allah’ a çok şükür durum öyle değil….O yâr benim, ben O yâr’ in… Kime ne ?———-bu benim imzam, bu imzaya iyi bakan görmesi gerekeni görür…gerisi hikaye!

kelebeklerozgurdur | 07 October 2008 16:47

al hayrını gör yarinin makaleci, kime ne yaaa..yalnız sen öle her bloğa balıklama dalma bak sonra kendi krizini kendin yaratıp çıkamıyorsun işin içinden.allahtan bazılarının krizden ustalıkla sıyrılma başarıları varda durumun düzeldi.hadi gazan mübarek olsun…

domdomkursunu[pilli_silinen_hesap] | 07 October 2008 19:56

Bu blog dallasa taş çıkartır cinsten yeminle. Bir kaç kez okudum.Okuduğumuzu anladık mı?Kelebek ile Zi 1 yıldır beraberdir ve aynı sitenin üyeleridir.Sitede birde Mak vardır.Hatta bir ara Kelebek ile araları gayet samimi olmuştur.Zi Kelebek ile beraberken aynı zamanda Makın çekim gücüne kapılır ancak bunu Kelebeğe söylemez.Zİ ve Mak mercimeği fırına vermişken Kelebek allahında yardımı ile olayı öğrenerek büyük bir travma yaşar.Bu arada Makın kelebeği ne derece bildiği ise bilinmemektedir. Muhtemelen Zi Maka Kelebek ile hiçbir alakası olmadığını söylemiştir. Şayet söylese Mak Zi ile bile bile mercimek pişirmez herhalde. Herşey ayyuka çıkınca Kelebek iç sıkıntısı ile bir yazı döşenir.Yazıda Mak ve Kelebek birbirine girer.Çünkü biri hayattan elini eteğini çektiği mutsuz dönemde bulduğu bu adama sıkı sıkı sarılmak istemektedir. Diğeri ise 1 yıl saçını süpürge etmesine rağmen kıymeti bilinmeyerek Zi yi Maka kaptırmanın üzüntüsü içindedir. Bunlar birbirini yiyedursun Zi nin de paçası tutuşmuştur. Olanlardan sonra hem Makın elinden kayıp gitmemesi için dil dökecek, hemde kelebeği daha fazla kızdırıp Makın bilmediklerininde ortaya çıkmasına engel olması gerekecektir. Yorumlarda her iki tarafı da başarı ile idare ettiği zaten açıkça görülmektedir çünkü her başarılı erkeğin arkasında bir kadın yatarken Zi nin arkasında iki kadın yatmaktadır.Mak bazı şeylerden şüphelense de Zi onu kapalı kapılar ardında ikna eder.Zi den aldığı bu güçle Mak her ne kadar kelebeğe kafa tutmaya çalışsada Makın aklında hala soru işaretleri mevcuttur sanki.Bu arada işin içine bir de cinsel meseleler karışır.Artık Zi ye sinirinden mi yazdı gerçekmi yoksa söylendiği gibi ironi mi bilinmez Kelebek lafı gediğine oturtur. Bunu gören Zi erkekliğine laf edildiği için çok bozulur ve Kelebeğe üstü kapalı imalarda bulunur.Yeni sevgili Mak Zi nin yanında yer alarak Kelebeği başka kucaklara yollar hemde selametle! Benim görüşüme göre Zi şu blogta birilerinin memesindenden bacaklarından,göbeğinden bahsederek 2.kez dehlediğini açık seçik yazarken Kelebek memnuniyetsizliğini neden saklayacakmış ki. Zaten Zi nın ayağına dolanan olayla siniri tepesine çıkmış bir de aman efem sepet efem mi yapacak yani.Vallahi burda en karlı Zi. Baksanıza Önce Zez-sonra Kelebek-şimdi ise MakBu cacık daha çok su kaldırır arkadaşlar.

pilli pati | 08 October 2008 02:57

abi bi(r)kaç gün buralara gelemiyoruz, şu olan bitene bak! ayrıca @kopanisti’yi kim yedi? neler oluyor yahu?

linet | 08 October 2008 08:35

kopanisti gitmiş mi? offf zaten tadı kaçmıştı hafifin gelesim yok, yazasım yoktu artık, şimdi kopanisti de gitti tam oldu:(

domdomkursunu[pilli_silinen_hesap] | 08 October 2008 10:34

Zİ ben sitenin 2 yıllık üyesiyimve son zamanlardaki çift rumuz modasına ayak uyduranlardanımSitede böyle renkli üyeler ve postahaneler olduğu müddetçe hemen herşeyden haberimiz oluyor evelallah bilgi sıkıntımız yokYazı 3.şahsa yönelik şekilde yazılmış olduğundan önce anlamadım.Yorumları okuyunca konunun Kelebek, Mak ve Sen olduğu gözüme gözüme girdi. Anlamayanlara yol yordam göstereyim dedim.

nevdalist | 08 October 2008 10:42

eneee, hafif pembe dizi part 25 başlamış. koş hanım koş. tühhh canlı yayını kaçırdık.

nevdalist | 08 October 2008 10:46

thing:))hakkaten postanelerden acayip dedikodu dönüyor. yapmayın böyle şeyler yapacaksanız bana da yazın ara sıra dedikoduları:))ben de hafifin çocuğuyum. kim nerede kiminle basılmış bilmek benim de hakkım..zi selem asla koza olamaz. koza iki cümleyi biraraya getiremezdi. zi selem ise yeni olmasına rağmen atak, gözü pek. yani koza olmamasını umuyorum.

aRRoGaNTe HoMbRe | 08 October 2008 11:01

postaneler cadı kazanı olmuş ama bana gelen giden bişi yok. kahretsin o kadar emek verdim ben bu siteye. yok mu bana bilgi? ulen hiçbişiden haberimiz olmadan gezinip duruyomuşuz etrafta, piiii..!”nolüüyee yaaa”

linet | 08 October 2008 11:07

Şaşıracak birşey kalmadı diyordum, herşeyi gördüm diyordum..Yine de kimseyi yargılamıyorum, gönül bu diyorum ota da boka da…Ama gönlüm elvermiyor, mak umarım ne yaptığını biliyorsundur…

kelebeklerozgurdur | 08 October 2008 11:39

yorumlar,yorumlar,yorumlar…varsayımlar, acaba mı? lar, değmez’ler, bak gör’ler, vs.vseğer altındaki yorumlar akılları karıştırmasaydı, bu yazımın da diğerlerinden farkı kalmayacaktı elbette…Yaşanmış ve yaşanlara yakışmayacak şekilde sona ermiş bir ilişkinin gözlemi idi yazılmış satırlar.Yazının içinde de belirttiğim gibi “bitiş” değil “bitişin şekli” idi yakışmayan…Ancak “etik” herkes için aynı olmuyor demek ki, yada bunu ağzına dolayanlar tam aksi hareketlerini gayet doğal bir şeymiş gibi görüyor gösterebiliyor..Öyleleri için diyecek ve yazacak başka da bişi yok zaten…Tutarlılığımla, iyiniyetimle, özümle sözümün bir olması ile, samimiyetim ile bir kez daha gurur duyuyorum ve bunların karşılığını da her zaman gördüğüm için yaradana şükrediyorum.

onnupro | 08 October 2008 12:02

ohannes burger demek istiyorum..kalkan toz inipte hava sakinleştiğinde herkesi Miami,FL de aldığım yeni malikàneme yüzmeye bekliyorum..um..um..

nevdalist | 08 October 2008 16:07

nazım’ın çok sevdiğim bir yazısıdır. ekleyivereyim de tam olsun.hayatı ıskalama lüksün yok

Bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan, için rahat olsun. Giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır.Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır. Hani ağzınla kuş tutsan “Bu kuşun kanadı neden beyaz değil?” diye bir soruyla bile karsılaşabilirsin.. iki ucu keskin bıçaktır bu işin. Yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yargılanırsın her zaman. Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur. İyi halin cezanda indirim sağlamaz.Sen, “Ama senin için şunu yaptım” derken o, “şunu yapmadın” diye cevap verecektir. Ve ne söylesen karşılığında mutlaka başka bir iddiayla karşılaşacaksındır. Üzülme, sen aşkı yaşanması gerektiği gibi yaşadın.Özledin, içtin, ağladın, güldün, şarkılar söyledin, düşündün, şiirler yazdın. “Peki o ne yaptı” deme. Herkes kendinden sorumludur aşkta. Sen aşkını doya doya yaşarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu. Bir insan eksik yaşıyorsa, ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak için uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? Hayatı ıskalama lüksün yok senin. Onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın.Her zamanki gibi yaşayacaksın sen. “Acılara tutunarak” yaşamayı Öğreneli çok oldu. Hem ne olmuş yani, yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil. Sen mutluluğu hiçbir zaman bir tek kişiye bağlamadın ki…. Epeydir eline almadığın kitaplar seni bekliyor.Kitap okurken de mutlu oluyorsun unuttun mu? Kentin hiç görmediğin sokaklarında gezip yeni yaşamlara tanık olmak da keyif verecek sana.Yine içeceksin rakını balığın yanında. Üstelik dilediğin kadar sarhoş olma özgürlüğü de cabası….Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun asolan yürektir.Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yasadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini…NAZIM HİKMET

nevdalist | 08 October 2008 16:31

ne oluyor yavrum. herkes mi aşk acısı çekiyor?sed’im hayatını ıskalama lüksün yok.

ser-hus | 08 October 2008 22:33

annemi kaydetcem buraya, bana hafiften kız bulsun. Siteden görücü usulü evlenmek istiyorum.

kelebeklerozgurdur | 08 October 2008 23:00

amanın dur yanlış anlamaya mahal vermeyelim, sitede tanıdığım 3 tane hanım hanımcık kız varda ona göre önerecem 🙂

ser-hus | 09 October 2008 00:56

böyle bi hizmetten mahrum kalmak istemem, cvmi yolluyorum, yalnız photosopta sivilceli gözlüklü halimi düzeltmem lazım, bu arada ben şişman değilim kemiklerim iri.

xNicox | 09 October 2008 03:17

Hic ummadigim insanlardan nahos seyler duymak üzdü beni dogrusu. Keske ne bu yazi yazilsaydi, ne de böyle seyler konusulsaydi.:(((

kelebeklerozgurdur | 09 October 2008 09:53

cv yi inceledim, yok böle bişi süper.ayrıca her satıcının bir alıcısı vardır, boşver photosopu falan ser-hus. Kızlarla bağlantı halindeyim kısmetinde hangisi varsa artık.

Dali | 09 October 2008 17:49

Rüya kerhanesimi leyynn burasi???Redhaousdan girmis gibi oldum. YAZI baska ..assagidaki LAKIRTILAR baska!!sarsak acemiler daha ZIBIK tutamiyorsunuz bide tuzlugu almis kosUyorsunuz umumi matine gibi olmus …HANIM HANIMCIKCIKLARIN KAVAD KAVGASI.Devami ne zaman ???

xNicox | 10 October 2008 00:16

Dünden beri sabrettim bu cirkinlige son verilmesini bekledim. Simdi görüyorum ki bu adiilik bu cirkinlik bu rezillik artik savunulur olmus, yaptiklari cok makul bir seymis gibi cikip bir de; O yâr benim, ben O yâr’ in… Kime ne ? gibi sacmaliklarina ne benim ne de kimsenin boyun eymemesi gerekir. Bu nasil bir utanmazlik ki” bu ve benzeri cümleler kuruluyor. Bir iliski icinde olan birine nasil olurda kumalik yapilir, ve bu yapilan mübah görülür. Hangi dine hangi meshebe uyar bu? Bu bir rezilliktir. Bu bir adiiliktir. Hayatim boyunca haksizliklara aymazliklara karsi ciktim. Bu gün de bu yine degismeyecek bunu yapan gözümün kökü de olsa yerden yere vurulacaktir. Kimse ama hic kimse yaptigi serefsizligi makul göstermesin. Koza sana ve Makaleci’ye koskocaman bir YUUUUUH dan baska bir sey diyemiyorum. Hic beklemezdim senden bunlari….

OguzKaganV9 | 10 October 2008 09:54

yaw şurda 2 dakka ketfayt seyretcez, onuda hemen durduruyosunuz. olmazki ama böle, bırakın tarafları, içlerindekini bi güzel döksünler, seyrütemaşa edelim, zevkükeyfine varalım.araya girip tarafları itidale davet edenler içün çok güzel tebriknameler hazırladım, kurban bayramında bilahare takdim edeceğim:)

Dali | 10 October 2008 11:30

Evet türk kahvemi aldim,toplantidan ciktik süper bir is bagladik ,ofisteki arkadaslara hatta arkadaslar made in türkey dallasa dallasa alooooenginimolmbebisim sekreterini kucagina oturt …………………………..kizimdemet,aylinyavrumm,sabahettin,muhittin,kemalettin gelin lan !!!gelin !!!kocasini bu ibne icin atan kadinla ex sevgilinin inin aski yaziyo canli kavga ..net ortaminin kisilik bozuklugu olan insanlarina aldanmanin anlatilmaz hafifligi ….hadi baslayin toplandik .hafif tamam.

teacher07 | 21 October 2008 16:20

Bayram öncesinden beri pilliye çok takılamadım. Yazıları elimden geldiğince incelemek istedim ama çok da fırsatım olmadı. Bazı yazılar dikkatimi çekti. Bu yazı da onlardan biridir. Şunu baştan belirteyim hiçbir kimseyi tanımam( yazar ve yorum yazanları) . Kimseyi suçlama niyetim de yok. Yazının özü ve yapılan yorumlar bana kadın avcılarını anımsattı. Yaptığım kısa bir araştırma sonunda edindiğim tespitleri yazmak istedim.Kadın avcısı erkek sorunlara boğulmuş bir durumdadır. Çocukluğunda anne baskısı ile yetiştirilmiş kişilerdir. Kadınları iyi tanıyıp,Nasıl yaklaşacağı üzerine bilgi edinen, süslü,kendine bakan tiplerdir. Bu işe aşırı zaman ve enerji harcarlar. Kadınlar dayanamaz ona, ancak o kadına değer vermez. Cinselliği hafife alırlar. Sevmeyi bilmezler. Öç almaktan başka düşünceleri yoktur. Kadın düşmanıdırlar.bilinç altında nefret yüklüdür. Sanılanın aksine güçlü bir cinselliğe de sahip değillerdir. Gizli bir eşcinsel olurum korkusu taşırlar. Bunu ispat için bütün gücünü kullanır. Kadını bıraktıktan sonra büyük bir sevinç içindedirler. Verdiği acıdan zevk duyarlar. Daha çok evli kadınlara yönelirler. Kendileri evlenmekten korkarlar. Yürütemezler zaten, sevgileri yoktur. Bozduğu yuvadaki kadın ve koca için sevinç duyarlar. Bunlara kanan kadınlar ya acı çekmekten hoşlanan tipler ya dabu erkekleri yola getirebilirim düşüncesinde olanlardır. Başta da dediğim gibi sorunlu hasta ruhlu kişilerdir. Toplumda sayıları çok da azdırlar.

xNicox | 22 October 2008 10:17

teacher07, abi bu bi yerden kopya mi? Yoksa seni hemen ayakta alkislayalim mi?

Oguz Kagan V13[pilli_silinen_hesap] | 22 October 2008 10:21

aslında öztürkçeci ingilazca rumuzlu ironinin zirvesine tırmanıp dibine serbest dalış yapan analizci doğru sölüyor. bi arkadaş ekolüne göre öle erkekler var, hatta birisini çok yakından tanıyorum. zati kendisi bana afrikadaki safariler gibi kadın avcılığı seferleri düzenleme fikrini vermişti vaktisaatinde, lakin bana uymayağı içün hayata geçmemişti.bi arkadaş muntazam aralıklarla dünyanın değişik yerlerine farklı kadın eti tatmak üzere sefere çıkardı bi zamanlar. ailevi, pisipisikolocik durumunu bilemeyeceğim lakin adamı tanırım, hamili kart yakınımdır uzaklığında yaşar kendisi bana!

xNicox | 22 October 2008 10:34

Oguz senin Rumuz kac defa degisti kardesim? Bu ne bicim isdir anlamadim. Ulan bunca kisiden sadece seni mi takip ediyor bunlar.:(

teacher07 | 22 October 2008 10:45

xNicox , kopya demek doğru değil. Ufak bir araştırma benimki. Bilimcilerin tesbpitlerini aktardım. kendi fikrim de değil. Araştırma sonuçları yazdıklarım.

Oguz Kagan V13 DİYOR Kİ, (22 Ekim 2008 10:21)aslında öztürkçeci ingilazca rumuzlu ironinin zirvesine tırmanıp dibine serbest dalış yapan analizci doğru sölüyor.

senin tespitin de doğru … (Her ortama ayak uyduran kardeşim)…:))

Oguz Kagan V13[pilli_silinen_hesap] | 22 October 2008 10:54

nico, moderasyonla sevgi ve nefrete dayalı ilişkimizin meyveleri o rumuzlar, hor görmeyelim garipleri reca ederim. hem kompile moderasyon olarak beni takip etmeleri güzel bişi değilmi? belki bi kaç şey öğrenirler, fan kulübümün bi şubesini pilli sisteminin içine açarız, hayranlarım sistemi 500e kilitleyene kadar reklam geliri manyaa yapar şirketi, sebeplenirler arada.sende ne var ne yok nico, ekonomik kriz filan uğruyomu oralara? naziler filan, zordur gurbet elleri.

xNicox | 23 October 2008 06:20

teacher07, tamamdir kardesim, seni ayakta alkisliyorum öyleyse…Oguzum, inan bu duruma canim SIKILIYOR. Kac oldu bu yahu. Yeter artik kardesim. Yakin markajinizi bi baska yerlere kullanin…Oguzcugum, Almanya ve diger gelismis ülkeler kan agliyor. Bankalara bütce ayirip vermeleri de bir cözüm getirmiyor. Nazileri siddiret onlarla basa cikariz evelallah:) Ama ne buranin ne de dedigim gibi gelismis ülkelerin hic tadi yok. Cin ve Arap Seyhlerine 10 trilyon dolari kaptiran ABD cökmenin esiginde. Orasi cökerse bilirsin Almanya gibi Devletler de ardarda cöker. Ellerinde iki secenek kaldi. Ya bu 10 Trilyonu tekrar almalari icin Bati’daki büyük sirketleri Cin’e ve Arap Devletlerine satmalilar, ya da para basmalilar. Ikinci secenek simdilik agir basiyor galiba. Ama onun sonu daha kötü olacak gibi. Birinci secenegi tercih etmeleri durumunda ne süper güclük kalacak, ne de ekonomik güc ellerinde. E, Allah’in sopasi yok deyimi bu gibi durumlar icin söylenmis olsa gerek…

Oguz Kagan V13[pilli_silinen_hesap] | 23 October 2008 15:05

eyvallah niko, bilgi için sağol, yazdıkların çok makbule geçti. haberler yağmur gibi yağıyorda oralarda ne olup bittiğini 1. ağızdan öğrenmek daha iyi oldu. zati gurbette yaşam zordur bide üstüne geçim sıkıntısı çıkmasın, aman diyem tedbirini al. bu adamlar marktan yuroya geçtikleri gibi tekrar marka geri dönmeye filan kalkarlar filan.gerçi kime ne anlatıyon demezlermi adama, kaç senedir oralardasın, sen daha iyi bilirsin.nazilerden yana problemde yoksa inşallah bu dönemide kazasız belasız geçirirsiniz.

xNicox | 24 October 2008 08:15

Kardesim keske tekrar marka gecilse. Inan bu Euro tüm Almanlarin anasini aglatti. Eskiden 1 Mark olan bir sey simdi 1 Euro oldu. Ha sunu da hatirlatmakta yarar var sanirim; 1 Mark= 50 Cent’tir. Anlayacagin bir biz degil cümlealem perisan.:)))

pillibebekkuyuda | 24 October 2008 08:33

Nico haklısın avrupa da euro su gibi gidiyor muş..Dün 500 euroyla çarşıya çıktım 10 euroyla eve döndüm..Ne yaptım bilmiyorum..

xNicox | 24 October 2008 08:56

Eskiden 50 Marka dolan alisveris arabasi simdi 100 Euro’ya bile dolmuyor. Almanya’da zengin kesimle fakirler arasinda bayag bi ucurum var. Gecen yila göre 100% katlanmis bu acik. Almanya tüm Avrupa’nin yükünü kendi halkina yüklüyor. Enflasyon gitgide fazlalasiyor. Simdilerde Dünyanin en büyük bankalarindan olan Deutsche Bank hic bir bankaya bir gecelikte olsa para vermiyor. Hükümetin garanti vermesi bile bu durumu degistirmiyor. Güven ortami tamamen yikilmis durumda. Tüm Almanlar paralarini bankalardan yavas yavas cekip Altin gibi güvenli seylere yatirmaya basladilar. Hatta bazi ülkelerde halk stok yapiyor haberleri geliyor. Avrupa vatandaslari krizden savastan cok korkarlar. 2. Dünya savasini daha dün olmus gibi zihinlerinden silememisler…

pillibebekkuyuda | 24 October 2008 09:25

Aaa ne demek tabiiki Hal, derim.. durup dururken insanları sinirlendirmekten hoşlanmam..Nico Türkiye den gelirken türkçe klavye yi sıkıştırıverdim bavula, aşka gelir yazı yazarsam ‘ı’ ların ‘i’ olması hoşuma gitmiyor..Ama arada karıştırıp diğer klavyeyi de kullanabilirim..Göç ederken hafif i de düşündüm yani…:))

xNicox | 24 October 2008 09:30

Vay beee.. Demek sen milli gelin oldun artik:) Biz buraya gelenlere böyle diyoruz:) Hosgeldin kardesim. Adresini ver de görüselim bari. Nerde olursan ol. Benim yolum mutlaka düser oralara…

akoni | 07 November 2008 19:59

ayy.. innamıyorum ya, bu hafife ne olmuş biri bana anlatsın.. şoktayımmm

kelebeklerozgurdur | 07 November 2008 21:15

öyle şeyler anlatcem ki, aklın hafızan basmayacak akonim..şu okuduklarım suyunun suyumuş meğer demezsen bende kelebek değilim.sabret..senin o şahane manzaralı terasta…..

dimoedes | 08 November 2008 02:42

okumakla adam olunsaydı bizim memlekette pek eşşek kalmazdı 🙂 boşveeeer seni doyuracak birini bulursun :P:)

akoni | 09 November 2008 19:12

@kelebek, meraktan ölmek üzereyim teras İstanbul’da kaldı.. Antalya’ ya gelince deniz kenarında anlatırsın diyecem ama daha çok var. sen haberleri birazcık bi şekilde ulaştır bekliyorum…

kelebeklerozgurdur | 12 December 2008 20:09

hakikiinan6666 DİYOR Kİ, (12 Aralık 2008 16:09)koza sen ne bicimmissin abi? buradaki butun karilar sana hasta.

fazla iddialı bi yorum olmuş bana kalırsa…

ferplexfol | 12 December 2008 21:24

ya bu nedir dallas gibi oldu… bir kek yapacaktım okumaktan kendimi alamadım kaldı kek ne olcak şimdi…pembe dizi mi çekiliyoo burda ya bu nasıl ahkam kesmektir ben anlmadım kimin eli kimin cebinde belli değil…hafif bu ahkamlarla çok hafif olmuş yaaaa…

results | 12 December 2008 21:38

ooo, açtırmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü, bi konuşsam buralar yıkılır 🙂

akoni | 12 December 2008 21:44

@results, konuş niye korkarsın konuşmaktan… boş ver yıkılırsa yıkılsın bişicik olmazzz dert etmee

akoni | 12 December 2008 21:49

SEVDALIMHAYAT DİYOR Kİ, (07 Kasım 2008 21:16)Şu terası merak ettim

@SEVDALIM, TERASI MERAK ETME DİYE RESİMLERİNİ KOYDUMMM… UMARIM YETERLİ GELİRR… @KELEBEĞİM YAKINDA ORDAYIMMM….

akoni | 12 December 2008 22:12

results DİYOR Kİ, (12 Aralık 2008 21:45)gerek yok kimsenin AAAAAAile saaaadetiyle !!!oynamam 🙂

söz konusu ailee saadetiyse aman vazgeçççç yıkılmasınnnn..

kelebeklerozgurdur | 12 December 2008 23:03

results, aile saadeti sadece amerikan dizilerinde olur, rahat ol :))akonim, seni bekliyorum gel tabi ya..havalar daha da soğumadan son kez terasın tadını çıkaralım. resimler çok güzel ama gece görüntüsü bambaşka pendiğin…

results | 12 December 2008 23:59

yoktum, vardım da yoktum, tasını, tarağını, karısını, kocasını!!, alan gitti, sirkülasyon şart, eğitim şart 🙂

kelebeklerozgurdur | 13 December 2008 12:41

Avalianch DİYOR Kİ, (13 Aralık 2008 00:32)Bu yazıyı tutan ne sebepten tutmuştur acep. Zevk meselesi kapsamında heralde.

sana ne be, millet sana hesap mı verecek tuttuğunu tutmadığını ???hasbinallah….

results | 13 December 2008 20:19

tutmayı pek meraklı gördüm seni :)burda tuttururlar sana da merak etme 🙂

Dali | 13 December 2008 20:28

Kelebek tek hamleyle Results `u yer diyorum.Results cok bilgiç bilgiç atiyo tutuyo.Egitime kendinden başlamaya ne dersin bebişim gelgel sarışıım? vııızzz!

Dali | 13 December 2008 20:41

Halusulasyon88 en büyük banknot 100 mü breh?Ben 1000 papel yatırıyorum.

Dali | 13 December 2008 20:58

peh Kelebek tek kanat darbesiyle kasırga çıkartır.Results dagılır.Kaçma bahsi sen açtın Breeh!

akoni | 13 December 2008 21:23

SEVDALIMHAYAT DİYOR Kİ, (13 Aralık 2008 20:44)&Akoni resimler için teşekkür ederim, terası pek sevdim

@SEVDALIM, RESİM YETERLİ DİYORSUN YANİİ …TERASTAN PENDİK’İN SEYRİNE DOYUM OLMAZ…

akoni | 13 December 2008 21:32

hehh işteee.. anladın. Ben şimdi yorumlardan uzak durayım.. bir yanlışlık yaparım telafisi olmaz

Dali | 13 December 2008 21:40

yafff ben burda kavga cıksın ben cerezimi ,viskimi alayım istiyorum, iki sevgi pıtırcıgı TERAS koyuyo ekrana.ooff yaa 🙂

akoni | 13 December 2008 21:45

@sevdalım, neden olmasın terastan hafiften bir parti düzenleriz… siz söyler, biz oynarızzz…

akoni | 13 December 2008 21:49

off off benim kafa ıyı değil derken… galiba sen heççç eyy değilsınn

results | 13 December 2008 23:25

bu arada bahisler açılmış gördüm ama kelebekle bi derdim yok, gönüllü kavgacılar varken bize laf düşmez zati….

suskunluk | 15 December 2008 15:54

offf, şu yazıları ve yorumları okurken gözlerim ağrıdı. çok güldüğüm yerler oldu. anlamadığım yerler hala var.

zi selem DİYOR Kİ, (08 Ekim 2008 09:03)Vallahi burda en karlı Zi. Baksanıza Önce Zez-sonra Kelebek-şimdi ise Mak.domdom, bu meseleye beni neden karıştırıyorsun? sen de yeni mi çıktın?

şuraya çok güldüm. zi selem demek koza. kozanın eski sevgilisi de zez. kelebeği tanımıyorum, hakkında bir şey yazamam. zez ise benim çift rumuzlu olduğumu söyleyip, bana neler demişti. çok terbiyesiz ve pis biriydi. koza’yı da sevmemişti. kendini çok övüp duruyordu. adamın tek amacı bu siteden kadın tavlamamkmış. yazarken bile gülüyorum. yaşlı, andropozlu abiye bak sen. meğer bunun için hafife takılıyormuş. gerçi bu sitede de askıntı tipler çok. zeze her şey müstahaktır demekten kendimi alamıyorum. makaleciyi severdim, şaşırdım.zamanında bana da burdan 2 kişinin nişanlandığını, bayanın eski kocasınında bu sitede olduğu yazıldı. sonra gerçeğin böyle olmadığını öğrendim. burdan tekrar o kişilerden özür dileyeyim. benim suçum yok, bana da başkası söylemişti:PPPdaha neler olmuştu neler. neyse ben de susayım.

suskunluk | 15 December 2008 16:41

siz kimsiniz? koza mısınız? ben bu siteyle alakamı neden kestim sanıyorsun, o savunduğun hatunun bana etmediği küfür kalmadı. o zamanlar inan ile pek kankalardı. inan’da onu savunacağım diye bana neler neler yazdı. bu sitede eski tanıdıklardan kimse kalmadığını söyledim. benim yazdıklarımda eski mevzular. şimdi naşşş, bu yapılan ahlaksızlığı savunacaksan keyfin bilir. sonra zez’in o dönem sitede olmayan insanlara neler söylediğini herkes biliyor.sen koza isen nevdalist bu sitede yokken arkasından nasıl atıp tutuyordu. ne oldu? olayların başlangıcını unutup hep masum numarasına yatmanız beni bile tiksindirdi. koza değilsen karışma, çekil git.

Harlemsaray | 15 December 2008 16:58

Burgacinin bünyesinde delikler irin kusuyo kokuyosun suskunluk.. Halusulayon88 dokunma ,koyun kasap dükkanı önünde oynamasın.Bu suskun haliyse!!!!!! agzi acilanda ne çirkin amellerinin günahını ödeyecek görelim. k direk paranoya.Suskunkoyun .kendin yaziyon kendin oynuyon haberin ola.

suskunluk | 15 December 2008 17:02

ya sizler kimlersiniz? zez’i bu kadar savunduğunuza göre. bi dökün bakalım eteğinizdeki taşları. ben dürüstçe düşüncelerimi yazdım. sizlerde mertçe yazacaksnız ki ben de adam niyetine ciddiye alayım.

suskunluk | 15 December 2008 17:08

bu piyasaya düştüğüm zamanları anlat bakalım. terbiyesiz ahlaksız, gören de hafif……………..

Koza şerefsizdi.. ama bu tanımadığım Kelebek de kaşınmış demek ki.. (seninle aynı dönemlerde gelmiş kişiyi nasıl tanımıyorsun, o da ayrı mevzu)

ssana yalan borcum mu var. kelebek ile hiç bir dilaogum olmadı. olmuşsa da hatırlayamıyorum. tanımıyorum derken hakkında fikir beyan edemem demek istemiştim.

Harlemsaray | 15 December 2008 17:11

suskunluk bu “zez “seni becerdimi? var bir kuyruk acın? unutmayan sensin.bu arada kimseyi korumuyorum halüsülasyon dogru demis yaptigin fucking boktan .

suskunluk | 15 December 2008 17:15

suskunluk bu “zez “seni becerdimi? var bir kuyruk acın?

sizi becerdiği kessin. bu blogta herkes içindekileri yazarken bir tek benim yazdıklarıma takılıp kaldığınıza göre. istediğim hakkında düşüncelerimi yazarım, sizleri ilgilendirmez. keyfimin bekçisi olamayacağınıza, tekrarlıyorum naşşşşşşşşş.siiz gidi külhanbeyler. hiç güleceğim yoktu. hadi bakayım belki zez ablanız şeker verir size. biraz daha yaltaklanmaya devammmmm.

Harlemsaray | 15 December 2008 17:27

susuyor ve dinliyor sessizliği..sessizlik garip..sessizlik boğuk..sesini emiyor sanki..fuckkara suskunluk ,hiç susmuyor, hiç susmuyorunutamamışaldıgi zevki.

pandispanya[pilli_silinen_hesap] | 15 December 2008 17:52

Bugün hava güzel dedim ki hanımaHaydi kalk giyin de çıkalım birazBak cıvıl cıvıl kuşlar uçuyorDalları basmış erikle kirazÇoluk çocuk cümbür cemaatPiknik yapalım ne dersiniz ha?Ev halkı uçtu yihhu aslan baba sen çok yaşaYolda düşündüm bizim çocuklar tanımıyorlar hayvanlarıBir hayli garibime gitti doğrusu bir baba olarak verdim kararıAnında bir ters U dönüş doğru hayvanat bahçesineBiliyoruz ayıp oldu hakim bey ama zar zor girebildik içeriyeBak evladım buna ayı derlerOrmandan inip şehre gelirlerAğır mağır hantaldır amaArmudun iyisini ayılar yerlerEvet babacım ona ayı derlerAyılar bizleri çok severlerAğır mağır hantaldır amaArmudun iyisini ayılar yerlerSeninde canın günün birindeArmudun iyisini yemek isterseSakın ha aman manava gidip teArmutları tek tek ellemeAdamın kafası bir atarsaBayramlık ağzını bir açarsaSana neler der biliyor musunMahalle duyar rezil olursunA de bakayım -A- bi de Y de -Y- şimdi bi de I -I-Oku bakayım AYI oku bakayım AYIMaksat çoluk çoçuk öğrensin hayatın çetin yollarınıKaptırmasınlar kimseye kafalarını ve kollarınıHani baba olarak vazifemiz tabi uyandırıp ikaz etmekUzunlar yanmıyor hakim bey kısa yoldan anlatmak gerekHayvan sevgisi tabiki lazım ama herşey karşılıklıBen seni seveyim sende beni say ki bozulmasın ağzımızın tadıArmudun iyisini zaten o yer bir eli yağda ötekisi baldaBuramıza geldi artık hakim bey takdir sizden birazda ite kakaA de bakayım -A- bi de Y de -Y- şimdi bi de I -I-Oku bakayım AYI oku bakayım AYI

Harlemsaray | 15 December 2008 17:59

Azm-i hamam edelim sürtüştürem ben sanaKise ile sabunu, rahat etsin cism-ü canLal-ü şarap içerem slatup geçiremParmağına yüzüğü, hatem-i zer drahşanEyil eyil sokayım iki tutam az mıdırLale iLe sümbüLü kakülüne nehcivanDiz çökerek önüne ılık ılık akıtamBir gümüş ibrik ile destine ab-ı revanSalınarak giderken arkandan ben sokayımArd eteğin beline, olmasın çamur amanKulaklarından tutam, dibine kadar sokamSahtiyenden çizmeyi, olasın yola revanÖyLe bir sokayım ki kalmasın dışarıda hiçDüşmanımın bağrına hançerini nagihanHerkese vermektesin, bir de bana verseneAvuç avuç altını, olsun kulun şadumanEğer arzu edersen ben ağzına vereyimYeter ki kulundan lokum iste her zamanSen her sabah gelesin ben Vehbi’ ye veresinEsselamün aleyküm ve aleykümesselamSünbülzade Vehbi

kelebeklerozgurdur | 15 December 2008 21:35

Zez’e madem bu kadar doluydun ne diye o burdayken sıcağı sıcağına yapmadın bu yorumları, ne demek “ona müstahak” ha, gerin şimdi mi yedi? meydanı boş mu buldun? bir yıl önce yediklerini kusup ortalığı kusmuğa bulamak şimdi mi aklına geldi??? salla bakalım arkasından, ama bir gelirse değil senin 7 ceddinin hatırını(!) sorar demedi deme!!!!

suskunluk DİYOR Kİ, (15 Aralık 2008 16:41)siz kimsiniz?

ben zez’in avukatıyım, bir mahsuru mu vardı??????

neceff | 15 December 2008 21:51

Sünbülzade Vehbi efendi sizin alıntınızdan vecb duyardı sanırım…

deelalim | 16 December 2008 10:21

oooo neler olmuş,miş,moş,möş,bırakın bunları,ve yüzlere söyleyemediklerini geriden söyleyenlerden hep tiksinmişimdir.Çok gülerim delikanlı kız tabirine,delikanlılık erkeğe münasır bir tabirdir,kadın gibi kadın deyimi yakışır bayana,çirkeflikten uzak,edepli,yüze söyleyen,anaç.Sn.suskunluk,bu konuda harbiden sussssssssssss,tıssssssss.

nevdalist | 16 December 2008 10:50

hay allah konuya karışmayayım diyorum, ama olmuyor.birincisi suskunluk gerçekten sus. kendi kavganı görmeye cesaretin yoksa bulaşmayacaksın. oyunun kuralı budur. ama sen çocuk gibi atlıyor, kavga ediyor; sonra üzülüyorsun. arkanı toplamak da zorla şu işin içine çektiğin bana kalıyor.ikincisi herkes kendi kuyruk acısını döküyor, normal buluyorum. o burada yok arkasından söylenmez boyutunda değilim ben. sadece bazı şeyleri kapatmak gerekiyor. yoksa iş uzadıkça uzar. bu blogu da birileri bu amaçla sürekli kullanıyor.üçüncüsü suskunluğa başkasının arkasından konuşuyorsun diye eleştiren arkadaşın şu yorumuna pess diyorum. aynı şeyi yapmış, farkında bile değil.

halusinasyon88 DİYOR Kİ, (15 Aralık 2008 16:57) Ne kozası yahu. Buradaki pislik hareketlerden dem vuruyorsan aynısını senin yapman yanlış diyorum. Benim burda koza denen kişiciği savunduğum yorumumu gördün mü? “Koza şerefsizdi.. ama bu tanımadığım Kelebek de kaşınmış demek ki.. (seninle aynı dönemlerde gelmiş kişiyi nasıl tanımıyorsun, o da ayrı mevzu) Zez zaten kaltağın tekiydi..”

dördüncüsü biri bir hata yapmış olabilir. hepiniz neden celallenip vurun kahpeye yaptınız pardon? demekki onunda canı yanmış zamanında. sizin yanlışınız ise ona hatasını uygun üslupla anlatmak yerine kışkırtıcı yorum da bulunmanız. hele şu kullandığınız kelimeleri okurken ben utandım. o yüzden kimse temiz değil, kusura bakmayın.beşincisi bu mevzuları artık çok rica ediyorum kapatalım. çünkü uzamasının hiçbir faydası yok. konuyla alakası olmayanların atlayıp, öğüt vermesi ise komik oluyor.

Harlemsaray | 16 December 2008 11:53

Neceff depertmanına;Cümleden teşbih edatı ve vecb-i şebeh hazf edildiği için teşbih-i beliğ olmuştur .Yer yüzündeki en sevdigim şiirdir.Ustadın mekanı cennet olsun.

kelebeklerozgurdur | 07 October 2009 22:23

7 ekim 2009zaman……”başımıza gelen bazı hadiseler bizi çok incitir/yaralar. bunların üstesinden gelmenin tek yolu zamana sığınmaktır. başımıza gelen bazı hadiseler ise bizdeki büyük izleri siler. o günlerde zaman artık bizim iksirimiz değildir. zamanın bize tek yaptığı inandıklarımız, hissettiklerimız, düşündüklerimız, hatırladıklarımız ve unuttuklarımızın önem derecesidir…

akoni | 07 October 2009 23:41

@kelebeğim, Kısa süreli ama yoğun yaşanan acı, zamana yayılmış acıdan daha az zarar verir insana.

Harlemsaray | 08 October 2009 11:27

iz miz yok harita dün Kelebekle bebek cafè de idik,iyi baktum heç iz miz yok idi..bilakissss………. ayy susmam lazum.özel hayat anlatulmaz anladun sen gabaa dimi ,güzel kardeşim..

kelebeklerozgurdur | 08 October 2009 15:15

zamanın nasıl da çabuk geçtiğini ve insanı nasıl da olgunlaştırdığından dem vurmak istemiştim son yorumumda…

Davranışlarımı yöneten inanç ve değerlerim, doğrularım, yanlışlarım öfkem, korkularım, endişelerim var…Başarılarım, umutlarım, hayallerim, üzüntüsü ve sevinciyle sadece bana ait olan, benim olan bir geçmişim var.Tamam, zaman zaman sizin doğrularınızla benim doğrularımı denk getiremiyorum. Bazen parasal, bazen duygusal, bazen sosyal çıkmazlara giriyorum.Ama bunların geçici olduğunu da görüyorum.Tarafımdan alınan tüm kararlar ve yaptığım her şey, beni ben yapan etkenler.

demişim uzun zaman önce…..

viyolanist | 05 December 2009 19:44

bu ne ya nerden gördüm ben bu yazıyı.rezalet.dallas bile daha masumdu. aişfte yerine konan kadınlar,kendini bir halt sanıp daldan dala konan herifler.ağlayanlar, düşürülenler, acı çekenler, başkasının acısından sevinç duyanlar.ne biçim bir yermiş hafif? böööğğğğğ

viyolanist | 05 December 2009 22:55

belesprit bu sitede ilgili yazılar vb. linkler yokmu kardeşim?çıktı işte karşıma alla alla.bende fikir beyan etme hakkımı kullandım.yazıda bişey yok yazarı kusura bakmasın.ahkamlar cık cık yazık yazıkahlak hangi bloğda? acilen oraya doğru seğirtecem

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.