Bilgisayar başı tosunluğu türünde bir tosunum ve uzun zamandır harekete geçememiş bir zayıflama kararı almış durumdayım. Az önce Siyaset meydanını izledim ve adamın biri beynimi kilitleyecek bir cümle kurdu; “Tosunluk* prostat kanseri riskini 19 kat artırıyor” gibi bir şeydi. Şimdi efendim, aşağı mekanizmayla ilgili herhangi bir hastalık(ki prostat kanseri en korkutanı) benim beynimdeki korku lobunu aksiyona geçirebiliyor. Hayatta en korktuğum şey. Yani bacağım kesilsin, kangren olayım ama aşağı mekanizmayla ilgili bir hastalık yaşamayayım gibi bir düşünce sahibiyim. Bu ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ancak benim düşüncem bu yönde.
Neyse konuya dönelim, dünyanın en üşengeç insanlarından biri olduğum yaklaşık 30 kişi tarafından her görüşüldüğünde dile getirilen bir bünye olduğumdan, son 8 aydır deliler gibi istememe rağmen tosunluğumdan kurtulmak için bir türlü harekete geçemedim. Ancak bu en yukarda bahsettiğim hadiseden dolayı artık düzenli hayat moduna geçmeye kesin karar verdim, ve her türlü blokaja** karşı göğüs germeye hazırım buna kendim de dahil. Şu andan itibaren ümit’i tosunluktan kurtarma kampanyası başlamıştır destek vermek isteyenler bana şans dilesinler.
Ayrıca bu hareketimin ilk hamlesi olarak bir Mp3 Alarm Clock indirdim, çünkü baş ucu alarmlı saatler gayet etkisiz olabiliyor.-* tam aynı şekilde söz etmemiş olabilir hehe.
**bu terimin bu şekilde kullanıldığından emin değilim tam