İşte bir şarkı başlıyor. Rengarenk. Tek kelimeyle tanımla dense, bunu derim.Arabadayız, saçlarımı savuruyorum. O zamanlar onun benim birtanem olacağını bilmiyorum, fotoğraf çekmek için uzak diyarlara gidiyoruz. Cd’deki şarkı bizim şarkımız olacakmış, bilmiyorduk.
Şu anda uyuyor güzelim, ben onu düşünüyorum. Oysa ‘otokontrol sahibi üstad ben’, aradığında ne denli kısa kestim konuşmayı, sadece iyi geceler dedim.

Oysa benimle uyusun, benimle uyansın istiyorum ve sabah sabah gördüğüm mahmur bakışı güneşim olacak biliyorum.Ah şimdiden ne çok kıskanan var bu ilişkiyi. Derim ya, ‘İnsanlar mutluluklarından değil yakınlarının mutsuzluklarından keyif alıyor. Çünkü kendi kahırları gözlerine az ve daha katlanılır görünüyor o vakit.’Telefonda konuşmayı hiç mi hiç sevmeyen ben; tüm gün zoraki, donuk ve kısa konuşmalar sergilemekte ustayken, aslında onu çok çok özlüyorum. Ama bana saçma gelen bunu küçük çocuklar gibi sürekli dile getirmek. Dinleyebilirimama benden söylenmesi pek beklenmemeli.
Yanımdayken özlediğimi gösteriyor muyum? Eğer sunamıyorsam özlemimi, o zaman sorun vardır.
Yine bir gece sabaha koşuyor, aklımda tüm hücrelerime girmeye çalışırcasına ‘kızıl dinginlik’ var. Ben, donuk kahraman. Elimde kırlangıçtan paletlerim var. Dinginliğimle yaşayacağım resimler yaratıyorum gün aşırı, mide ağrılarıma tuz olsun diye.
Hazmedemediklerimi bir yana bırakmak için uğraşıyorum izin aralarında, adımlarımı perçinlerken; gittiklerimin geldiklerimden az olduğunu fark ediyorum bir bir…Günümün, gecemin ve nefesimin neşesi, dinginlik! Şimdi tablolarımda kırmızıdan geriye sayıyorum bir bir… Diğer renkleri aralara serpiştiriyor ve dua ediyorum, gözlerindeki güneşi Tanrı bana bağışlasın diye.
Uykunda, düşünde, gücünde, hayalinde, evinde, işinde yanında hissetmeye an ben an devam ederken bu ilişkiyi; günüm de güzel, gecem de güzellik.Ve bağışla beni dinginlik, sana senin kadar coşkulu sözler söyleyemiyorum. Ama bil ki, kalbimle göstereceğim her atışında ve atış aralarında…(Yasal Haklar: Kaynak gösterilsin ya da gösterilmesin, hangi dilde olursa olsun içeriğin bir kısmı ya da tamamının kullanılması yasaktır. Bu yazının yasal hakları www.hafif.org ve Astral’a aittir. Bu madde, altında yazmıyor olsa dahi, Astral’ın tüm yazıları için geçerlidir.)