“”Diz üstü bilgisayar””larımız için hepimiz aşağı yukarı aynı tip çantaya sahibiz. Ama toplantılara katılan gayet resmi bir işiniz ve konumunuz varsa laptop çantanız bile prestijinizi temsil edebilir. Ya da herkesle aynı çantaya sahip olmaktan sıkılmış, bilgisayarını sıradışı bir çanta ile tarzını yansıtmak isteyenler olabilir. Şahsen ben klasik laptop çantası yerine, laptop için özel bölmesi bulunan sırt çantamda taşımayı tercih ediyorum. Taşıması daha kolay oluyor.

standart laptop çantası
standart laptop çantası

Piyasadaki bu açığı fark eden tasarımcılar, New York Moda Haftası‘nda birbirinden şık ve sıradışı “”laptop”” çantalarını katılımcıların beğenisine sundu. Bu hareketle birlikte teknoloji ve moda sektörleri birbirlerine bir adım daha yaklaşmış oldu.
World Of Warcraft Çantası
Dünyanın en popüler oyunu olan WoW hayranlarının hemen dikkatini çekmiştir. Bu çantanın tasarımı oyundaki çanta ile neredeyse aynı.

Çantanın %67’si geri dönüştürülebilir malzeme den yapılmış ve kesinlikle su geçirmiyor. Dizüstü bilgisayarını bu çantada taşımak isteyen “”Wow”” hayranlarının sayısı tahminlerde fazla olacağa benziyor.İnce Zarf
Bu çanta tasarımını, eskiden çok yaygın olarak kullanılan bir zarf türü olan Manila Envelope’dan alıyor.

Ancak bu “”çanta”” ince tasarımı nedeniyle sadece Macbook Air‘lar için kullanışlı olacaktır. Ayrıca aksesuar taşımak için de bir bölümünün olmayışı çantanın diğer bir kötü yanı. Ancak şık tasarımı için satın almak isteyenler için fiyatı 34 Amerikan Doları olarak belirlenmiş.Isis Dei Karma
Isis Dei normalde zaten “”laptop çantası”” üreten bir firma. Üstünde altın, gümüş ve pembe renkler barındıran Buddha figürünün olduğu Karma adlı bu modeli, epik kullanıcılar için tasarlamışlar.

Daha çok gençlerin ilgisini çekecek bu modelin fiyatı 30 Dolarmış.Uzun Yol Çantası
Isis Dei firmasının diğer bir modeli olan bu çanta da uzun yola çıkanlar için tasarlanmış. Dayanıklı yapısı, şık ve sade tasarımı ile dikkat çekiyor.

Uzun yola çıkanların tercih edebileceği, sadece 15.4″ laptoplar için tasarlanan bu çantanın fiyatı 60 Dolar.Malcolm Fontier Entertainer Tech
249 Dolar fiyatı ile kolleksiyonun en pahalı çantası olan bu model deri kaplaması ve bilgisayarınızın bütün aksesuarlarını taşıyabilme kapasitesi ile dikkat çekiyor.

Poliüretan maddeden yapılan bu çanta 15.4″ laptoplar için ideal ve çok şık bir tasarıma sahip.Bu çantalar şimdilik Türkiye’de satılmıyor ancak internetten sipariş vererek satın alabilirsiniz.kaynak