Sapık(cinsel amaçları normalinden farklı yada bastırılmış dürtülerini değişik yollarla tatmin eden kişilik)Hayvanlara cinsel istek duymak sapıklıktır, ölülere,hastalara yada yaşlılara,çocuklara cinsi istek duymak,onları uygulamaya çalışmak sapıklıktır.İnsanı cinsel anlamda rahatsız edebilecek şeyler yapanlar da sapık olarak adlandırılır. Cinsel sapıklıkAyrıca birde fetişist, sadist,mazoşist istekleri olanlara da halk arasında sapık deniliyor ki, bunlar bu tercihlerini zorla yaşamadıkları için ben onları sapık olarak adlandırmıyorum. Hatta ülkemdeki insanlara göre, slip mayoyla denize giren erkek te sapıktır, homoseksüel olan da, giyinişinle marjinalsen de sapıksındır mastürbasyon yapıyorsan da.Sapık olmak için bir sapkınlıgının olması gerekir, zapuk,zapık,sappuk,sapuh,zappuk,zapığ olmak için de.Kimseyi sapkınlıgınla rahatsız etmiyorsan sapık olamazsın,çünkü kimse sapkınlıgından haberdar olmaz.Telefonla birilerini sürekli rahatsız etmezsen, ensest ilişki yapmazsan da sapık değilsindir.Yani gayritabii değilsen sapık hiç değilsin.
Bir de birileri bir suç işleyince onun gibi olanları sapık olarak görülür. Tüm motorcuların öğrencilere tecavüz edecekmiş gibi görülmesi falan.Sapık damgasıvurmak ülkemizde çok kolay yapılan birşeydir.Sapıkyol sordu adam“karakol’un yanından sola sapacaksın” dedim.ya şimdi adamcağızısapık diye tutuklarlarsa? (şair Fuat Eriçok)

Sapıklıktan bahsederken fortçuları es geçmeyelin, kadınların en en çok karşılaştıgı sapıklar bunlardır.Bu yazıda saoıkları tanıtmak değildi amacım, aslında her önüne gelene sapık muamelesi yapanlara taş atmaktı. Önyargı çok kötü birşey.