php de en büyük sıkıntılardan biri geliştirilen projelerin kaynak kodlarının görünebilir olmasıdır. bu yüzden projelerin güvenliğini sağlayabilmek için kaynak kodları şifreyelen çeşitli sistemler vardır. bunlardan bir taneside phpkilit.comphpkilit.com php dosyalarınızda kaynak kodlarınızı şifrelemek suretiyle gizlemeye yarayan kullanışlı ücretsiz bir sistemdir. türk işi olmasıda ayrı bir güzellik tabiki.Kısaca;Kaynak dosyanızı yükleyin.

Şifrelenmiş dosyanızı alın.

Sistemi kullanabilmek için üye olmak gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra tek yapmanız gereken şifrelemek istediğiniz dosyayı siteye yüklemek. Yükleme işleminden sonra şifrelenmiş yeni dosyanız indirebilmek için hemen oluşturuluyor.sistemde şifreleme yaparken ayrıca IP adresine, domaine ve tarihe göre limitli lisans hazırlayabiliyorsunuz. hata mesajında irtibat için üyelikte kullandığınız bilgiler kullanılıyor.Şifreleme yapabilmek için iki seçenek sunuluyor.1) base64 şifreleme:
Hostinginiz de herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan çalışır. Ancak güvenliği 5 üzerinden 3,5 olarak puanlanmış.2) Çok Güçlü Şifreleme: Hostinginiz de PHP Express eklentisine ihtiyaç duymaktadır. Ama güvenliği 5 üzerinden 5 olarak puanlanmış. internetteki en güçlü şifreleme yapılarından birisine sahip.
– şifreleme yapısı hakkında daha fazla bilgi için buraya– phpkilit için buraya