21 Grams” ve “Babel” gibi iki başarılı yapımın yönetmenliğini üstlenen Alejandro González Iñárritu‘nun 2000 yılında olay yaratan filmi “Amores Perros (Paramparça Aşklar Köpekler)“, üç farklı hayatın, dramatik bir şekilde kesişmesini konu ediniyor.

Susana, evli bir kadın ve genç bir annedir. İkinci çocuğuna hamile olan Susana, eşinin kardeşi Octavio‘nun kendisine aşık olduğunu öğrenir. Alkolik annesinden başka kimsesi olmayan Susana, eşinin annesi ve kardeşi Octavio ile aynı evde kalmaktadır.
Hırsızlık yaparak Susana ve bebeğin geçimini sağlayan eşine karşı Octavio, köpeği Cofi‘yi dövüştürerek kazandığı paraları saklaması için Susana‘ya verir.
Birlikte kaçmayı planlayan ikili, son bir kez daha Cofi’yi dövüştürdükten sonra, kimseye haber vermeden gideceklerdir.

Valeria, ünlü ve firmalar tarafından aranan güzel bir mankendir. Evli olan Daniel‘le uzun süredir ilişki yaşayan Valeria, Daniel‘in hediye ettiği yeni apartman dairesinde yaşamaya başlar.
İki kızını ve eşini bırakacağını söyleyen Daniel, artık Valeria ile birlikte, yeni evlerinde yaşayacaktır.

El Chivo, harabe bir binada köpekleriyle birlikte yaşayan, çöpten geçinen bir kiralık katildir. El Chivo, yıllar önce hapishaneye girince, eşinden ayrılmış ve 2 yaşındaki kızına ‘öldüğü‘ söylenmiştir. Yıllar sonra genç bir kadın olan kızına uzaktan bakan El Chivo, son bir kez daha para karşılığı insan öldürmeyi kabul eder.
Son dövüşte kurşunla yaralanan Cofi‘yi arabayla acilen hastahaneye götürmek için yola çıkan Octavio, köpeği yaralayanların kendisini arabayla takip ettiğini farkedince kaçmaya başlar. Dikkatsiz süren Octavio, kırmızı ışıkta duran Valeria‘nın arabasına çarpar.
O sırada tesadüfen orda bulunan El Chivo, faciaya tanık olur.
Bu noktada film, üç farklı hayatın ince bir kesişme noktasında buluşması ve ‘tesadüf’lerin insan hayatını ne derecede etkilediğini dramatik bir şekilde anlatmaya başlıyor.

Meksika yapımı filmde Gael García Bernal, Emilio Echevarría, Goya Toledo ve Vanessa Bauche başrolleri paylaşıyor.