Sorunu mu, çözümü mü bilemedikleri bir mevzuda; konuşmak üzere buluşan iki dostun diyoloğudur…-‘İlişkinin motonlaşması ve heyecansızlık reçetesi’ oluyor muymuş? dedi kırlangıç, kırbacını sallayarak…
-Olurmuş, olur. Gerekli ne yaparsın, dr dedi.-Nasıl yani?
-Ne, nasıl yani?-Monotonlaşma reçetesi mi verdi sana?
-Sen de gebermek üzere olsan, sana da verebilir.-Hiçbir şey anlamadım.
-Anlasan şaşardım, dinle:

Betina La Plante
Betina La Plante

Kalbimin hızlı hızlı çarpması bir yana, kalp kapakçılığında açıklık nedeniyle kalp kasılmaları yaşıyorum aniden. Aniden.Kalbim benden daha açık sözlü. Kalbim kendini ele veriyor. Ne zaman yanımda, çok yakınımda olsa, kasılıyor küçülüyor kalbim. Tabii iş o an, kalbi açma telaşına düşüyor.Doktora ne desem diye düşünüyorken doktorun yanında buldum kendimi;‘Sevgilimin yanında kalp sorunu yaşıyorum. Bu yalnız onun yanında oluyor, çok yakın olduğumuzda…Sözünüzü dinledim:Kalp krizimin ardından kendime daha fazla dikket ettim diyebilirim. Camel trophye katılmadım, bungee jumping yapmadım, luna parka gitmiyorum; ama sorunlar yaşıyorum.Çözümünüz nedir?’Düşünen Dr, kafasını kaşır ve ‘İlişkinin motonlaşması ve heyecansızlık reçetesi’ yazıyorum.
‘Tebrik ediyorum sizi Dr.!’diyen kahraman, doktor odasından adımlarını daha bir sert basarak çıkar…– Ee, ondan bahsetsene. Ben onu hiç tanımıyorum, hatta tanıştır. İncelemek istiyorum, bilhassa müze için özel yer ayırttım.
– Açelya’cığım, güleryüzlü cenaze levazımatçısı modunu devam ettirdiğin için senin için yeni unvanlar buldum ama öncelikle merakınla ilgili paylaşacaklarım var kadim dostum:İş yerime geçtim, çalışırken müziğimi açtım. Müzik öyle hoştu ki, onunla paylaştım:‘kalbimin sahibi ben seninle bu şarkıda dansçılar gb dans etmek istiyorum. sanırım bunun için de ders almamız lazım. ama çok çok güzel olur. şu an acayip kulağım çınlıyor bu arada.————–Ardından ondan gelen mesajlar:——Canımın için sevgilim :)eve yeni geldim ve mesajlarını okuyorum, seni düşünerek ondan bu çınlama :)———Seninle herşeye varım bitanem, en kısa zamanda iyi bir dans okulu bulup gidelim.Aklımdan hiç çıkmıyorsun, yüreğimde 7/24 tutuyorum :)Yazdıklarını okurken seni düşünüyordum, aşkımdan mesaj geldi yazınca gülümsedim işte buuu, işte bu yaaaa dedimYüreğimin yüreğindeyim her daimmmmAkşam seni ben alıyım bebeğim; ev bakalım, ardından evimize eşya bakalım.————-:) seni seviyorumdaha fazla oyalamayım canımın taaaa içiiiiiakşam 17:30 da her zamanki yerde sevgilimi bekliyor olucam 🙂 sımsıkı kucaklıyorummm—–Balım, duş alıcam hazırlanıcam sevgilimle buluşcam da :)Geç çıkıyor olman sorun değil bitanem.Ben saat 19:00 dan sonra ordayım. Tahmini çıkış saatin diye düşündüm 🙂 erken biterse işin ararsın.Öperimmmm——————Sen benim, Öyle güneş, Öyle toprak bütünlüğümsün ki!Sabah Güneşim…————- Açelya, tüm bunları anlattıktan sonra son söz şu olabilir, ilginç bir belgesel izliyormuş edasıyla bakan gözlerine bakarak…Gizli gizli baktığım maillerimin ardından, yüzümde kocaman gülümseme, kalbimin tehlikeli sıkışmaları bile güzel. Ölümüm onun elinden olacak ama heyecandan.– Ben anladım, kalpten gideceksin, olan o olacak.
– Bravo. Plaketi hak ettin sayın arkadaşım.(Yasal Haklar: Kaynak gösterilsin ya da gösterilmesin, hangi dilde olursa olsun içeriğin bir kısmı ya da tamamının kullanılması yasaktır. Bu yazının yasal hakları www.hafif.org ve Astral’a aittir. Bu madde, altında yazmıyor olsa dahi, Astral’ın tüm yazıları için geçerlidir.)