ziynet salinin yeni şarkısı çok hoş.
ziynet salinin yeni şarkısı çok hoş.

güncenin yeni albümü çıkmış: su. sözü müziği sezen aksuya ait olan nezaket şarkısı da kliplendirilmiş. şarkının üç en fazla dört sözcüğünü duyunca hemen anlıyor insan nezaket’in bir sezen aksu şarkısı olduğunu. ama sanki biraz aceleye gelmiş, aksu’nun diğer bazı şarkılarının karışımı gibi geldi bana. belki de dinledikçe alışırız.ziynet sali de yeni albümüyle çıkageldi. herkes evine, kliplendirilmiş bu albümde de. ben şarkıyı çok beğendim, radyo radyo geziniyorum şarkıya rastgelmek için. klipte artık resmen jennifer lopez’i izliyoruz. çok güzel.can dündar’ı oldum olası hiç sevmem. insanlar sürekli açıklama yapıp duruyorlar, acaba bu filmin tanıtımı için daha önceden planlanmış olabilir mi, masumca soruyorum sadece. yanılıyorum belki de.hangi şiir / edebiyat dergisini alsam yeni bir küçük iskender şiiriyle karşılaşıyorum, çok mutlu oluyorum. ne güzel.tarkan ve orhan gencebayın birlikte söyledikleri uyan’ı dinlediniz mi. şarkıyı çok sevdim ben. ama klip olmasa o şarkıda çevre sorunlarına dikkat çekilmek istendiğini vallahi ben anlayamazdım. tarkan’ın yorumu harikulade.bu sabah radyoda kayahan’ın eski bir şarkısına denk geldim. uzaktan, derinden demet sağıroğlu’nun geri vokali de duyuluyordu. çok hoşuma gitti, etkilendim.

okunası bir kitap: ertan yılmaz - iyiyim
okunası bir kitap: ertan yılmaz – iyiyim

bir de güzel bir şiir kitabından söz edelim: ertan yılmaz / iyiyim. ben çok sevdim. yüzde yüz bir aşk kitabı. okuyunca bana hak vereceksiniz. yılmaz’ın bu şiirleri yayımlandığında henüz 21 yaşında olduğunu ve daha şimdiden önemli şiir ödüllerinin sahibi olduğunu “kıskanarak” söyleyeyim..

lale müldür olmazsa şiir olmaz,
lale müldür olmazsa şiir olmaz,

ve tabii lale müldür’ün yeni şiir kitabı “güneş tutulması 1999”. kitabı alır almaz çok heyecanlandım. kitap hakkındaki fikirlerimi artık başka bir yazıya…