Böyle bir durumda geri bakmasak daha iyi...
Böyle bir durumda geri bakmasak daha iyi…

Racing (yarış) tarzı motorları sever misiniz? Sizi bilmem ama ben 2006 yılına kadar ciddi anlamda bir racing motor hastası ve kullanıcısıydım. Bu ölüm (ya da çoğunlukla sakat bırakma) makinelerinin insana yaşattığı etkiyi halen de bir otomobil sürücüsü olarak tadabilmiş değilim.

Reevu Gayet stilli!
Reevu Gayet stilli!

Bu tarz motorlarda sürüş sırasında dengenin ne denli önemli olduğunu bilmem belirtmeme gerek var mı? En ufak bir dikkatsizliğin sizi büyük oranda cezalandıracağı bu oyuncaklarda benim için en büyük sıkıntı tam arkamı görmek için geri dönmekti. Yol ile görüşün kesildiği o anlarda ciddi kazaların olması içten bile değil. Ama bu durum artık tarihin tozlu sayfalarına karışıyor.

Reevu Msx1
Reevu Msx1

Benim dönemlerimde konsept bir şekilde duyrulmuş olan arkayı gösteren kask dizaynı sonunda raflarda yerini almış durumda. Kaliteli bir kaskta aradığınız sağlamlık, kafaya tam oturma, havalandırma, ayrılabilir vizör ve buhar önleyici gibi özelliklerin dışında ileri dizaynı ve arkanızı gösterebilmesiyle satışa çıkan Reevu MSX1 384$’lık satış rakamıyla da diğer muadili kasklardan çok pahalı değil. Hatta ucuz bile sayılır.İngiliz Motor Sporları ACU altın Ece onaylı, Brezilya INMETRO güvenlik testlerini başarıyla geçmiş ve Güney Amerika NOT belgelerine sahip Reevu MSX1 için söylenen ortak cümle ise “kafanızdaki tank” olmuş.

Görüş açıları...
Görüş açıları…

Tanıtım videosuna bu adresten ulaşabileceğiniz Reevu ya bu adresten ulaşabilirsiniz. Unutmayın ki motorcu olmanın ilk kuralı ona bindiğiniz gibi inebilmektir…