Dinlediğiniz yabancı şarkıların sözlerini tek tek internetten aramaktan bıktınız mı? O zaman MiniLyrics imdadınıza yetişti demektir.

Crintsoft firmasının MiniLyrics adındaki bu programı bilgisayarınıza kurduktan sonra hangi media oynatıcı yüklüyse bilgisayarınızda; listeden seçiyorsunuz. Ondan sonra herhangi bir şarkıyı çalmaya başladığınızda program otomatik olarak o şarkının sözlerini bulup ” şak ” diye önünüze getiriyor hem de saniyeler içerisinde. Üstelik bununla da kalmayıp, şarkıyla beraber senkronize bir biçimde oynatıyor. Daha sonra bu kaydettiği sözleri internet bağlantısı olmadan yine oynatabiliyorsunuz. Çünkü kendi veritabanına ekliyor.
Türkçe dil desteğini de içeren bu müthiş program, içerisinde birçok özellik de barındıyor. Tema, şarkı sözü renklendirmesi, gözünüze hoş gelebilcek şekilde yazıları ölçülendirme , vs.

Tam 21 adet media oynatıcı destekleyen bu programı kaçırmak istemiyorum hemen denemek istiyorum diyorsanız işte linkMiniLyricsWinampWindows Media PlayerFoobar2000Apple iTunesRealPlayerVLC Media PlayerSongbirdQuintessential PlayerMusicmatch JukeboxMediaMonkeyThe KMPlayerJetAudioYahoo! Music EngineJ. River Media CenterJ. River Media JukeboxXMPlayAIMP2Helium Music ManagerAlbumPlayerSilverjukeBSPlayer