Bu Tarkan başka Tarkan. En az çizgi karakter Tarkan kadar bir efsane olacağını düşündüğüm bir numaralı megastarımız, dünyanın her ucundan başarısının sedasını her daim duyduğumuz/ duyacağımız Tarkan!17 Ekim 1972de Almanyada doğdu ve bir süre sonra Türkiye’ye dönen 6 çocuklu ailenin sondan ikinci çocuğu Tarkan eğitimine (lise) burada devam etti. Müzikle uğraştı, başardı.90larda Alpay Aydın isimli şahsiyetle (ki bu şahıs yüzünden yıllar sonra epey başağrısı çekti, adı onunla anıldı, eşcinsel olduğu iddia edildi) giriştiği projede başarılı oldu ve 1992de ilk albümünü çıkardı. “Yine Sensiz”!. Hepimizin hala mırıldandığı çıkış parçası “Kıl Oldum Abi”yle dinleyenlerin ilgisine mazhar oldu ve “Kimdi”yle gönülleri fethetti. “Vazgeçemem” isimli şarkısını da duyurduktan sonra artık “isim” olmuştu. Albüm satışı 900.000i aşmıştı.Biraz ara verdikten sonra 1994’te iki milyonu aşan satış rakamı gibi “rekor satışlı”, Sezen Aksulu “Acayipsin” 2ci albümüyle geri döndü. Bu başarıyla yurtiçi ve yurtdışında konserler verdi. Bu başarıdan sonra ingilizce albüm yapma projesine girişti fakat pek başarılı olamadı. Artık yurtdışını bırakıp Türkiye’ye odaklandı ve 1997’de 3cü albümü “Ölürüm Sana”yı piyasaya sürdü.

Albümdeki hit şarkı “Şımarık”la (Sezen Aksu parçası) kariyerinin zirvesine oturdu. Albüm 5 milyona yakın satışıyla yurtiçinde neredeyse en çok satan albüm oldu.”Şımarık” dünyada da yankı yaptı ve Tarkan yurtdışından teklifler almaya başladı. Şarkıyı hem Tarkan çeşitli ülkelerde kendisi söyleyerek çok satanlar listesinde yukarılara tırmandı, hem de başkaları seslendirdi. (Holly Valance – Kiss Kiss)

1999da askere gitti, döndükten sonra Amerikaya yerleşti ve tekrar albüm hazırlıklarına başladı. 2001de “Kuzu Kuzu” single’nı piyasaya sürdü, başarıyı yakaladıktan sonra “Karma” albümünü çıkardı. Albüm 2 milyondan çok sattı.

2003te “Dudu” albümüyle piyasadaki liderliğini sağlamlaştırdı. 2006da “Come Closer” isimli ingilizce albümünü piyasaya sürdü fakat albüm hakettiği değeri göremedi, çünkü korsan illeti albümün birkaç şarkısını çoktan internete düşürmüştü.Bu talihsiz olaydan sonra tekrar köklerine dönen Tarkan 2007’de “Metamorfoz” albümünü (türkçe) müzik market raflarına dizdirdi.Artık piyasadaki korsan ve internet yüzünden albüm satışları iyice düşmüştü ve albümlerin hiçbirisi çok satmıyordu ki “Metamorfoz” da bundan nasibini aldı.Şimdi ekranlarda Tarkan ve Orhan Gencebay’ın “Uyan” isimli düeti dönüyor.