jQuery artık o kadar ilerledi ki animasyonlar bile yapılabiliyor. Genelde flash ile gördüğümüz animasyonları gelecekte jQuery ile yapıldıklarını görmemiz mümkün. İşte birbirinden farklı jQuery ile yapılan inanılmaz animasyon örnekleri;Building an Animated Cartoon Robot with jQueryDemo(jQuery ile Animasyon Robot yapma)

5 katman hazırlanarak yapılarak hazırlanan çok hoş bir jQuery uygulaması. Kısa olmasına rağmen ileride benzer çalışmaları geliştirilerek yapılabilir.
Crafting an Animated Postcard With jQueryDemo(jQuery ile Animasyon Karpostal Hazırlama)

Flash animasyonların yerini ileride jQuery ile yapılan animasyonların alabileceğinin en büyük kanıtlarından biri. Çok kullanışlı bir jQuery uygulaması.
Animate Curtains Opening with jQueryDemo(jQuery ile Animasyonlu perde açılışı)

Sinema, video içerikli siteler için birebir uygulama.Uygulamayı aynen web sayfanıza koyabileceğiniz gibi benzerini de yaratmakta özgürsünüz.jQuery Solar SystemDemo(jQuery ile güneş sistemi)

Güneş sistemi hoş bir şekilde jQuery 3D animasyonu haline gelmiş. Ayrıca mouse hareketlerinize göre hareket ediyor.Animated Header Using jQueryDemo(jQuery ile Animasyonlu Arka Plan Yapımı)

css ve jQuery ile harika bir jQuery uygulaması. Hareketli arka planlar gelecekte tutabilir.CSS Transitions via jQuery AnimationsDemo(jQuery animasyonlar üzerinden CSS geçişeri)

jQuery Animations: A 7-Step ProgramDemo

How to Make an Impressive Animated Landscape Header with jQueryDemo(Nasıl jQuery ile etkileyici animasyon yapılır)

Çizgi film temalı çok hoş bir jQuery uygulaması. Fakat sadece bir efekt bulunmakta.Multiple Animations With jQueryDemo(jQuery ile Multi animasyon)

Çok hoş bir jQuery animasyon harikası. Uzun metrajlı çizgi filmler bile oluşturulabilir.Ayrıca Bakınız ;
* Birbirinden Farklı yaratıcı jquery uygulamarı* En iyi jQuery Medya Oynatıcıları* jQuery Yazı Efektleri* Gerekli jQuery WordPress Eklentileri* Popüler jQuery Video Uygulamarı* gelişmiş jquery içerik görüntüleme uygulamarı* Sıradışı jQuery uygulamaları* jQuery Uygulamaları – 1* Türkçe jQuery dersleriangelsdemos : Blog | Twitter | Email | RSSKaynak ; jquery.wisdomplug