bildiğiniz gibi iphone 3.0 ile beraber dış cihazları destekleyeceğini duyurmuştu. Bu amaçla hazırlanan sdk ilk meyvelerini vermeye başladı.Önümüzdeki dönemde çok daha farklı dış cihazların yolda olduğunu söylemek şaşırtıcı olmayacaktır sanırım. Bu cihazların bir kısmı iPhone’a yardımcı iken bir kısmı ise iphone’u sadece bir ekran ve/veya veri saklayıcı olarak kullanacaklar. dikkatimi çekenlerden bir kısmı şunlar:

Griffin's iTrip
Griffin’s iTrip

Yukarıda gördüğünüz Griffin firmasının iPhone’da normal radyo dinlemeniz için çıkardığı aparat, appstoredan ücretsiz yüklenen yazılımı ile kolayca radyo yayınlarına ulaşmanız mümkün, fiyatı ise 50 dolar.

Mikey
Mikey

bu gördüğünüz iphonedaki mikrofonu beğenmeyenler için. normal ses kayıt programına entegre oluyor ama çok daha kaliteli ses kaydı yapabiliyorsunuz, örneğin gazeteciler için ilginç olabilir. 80 dolara buradan alabilirsiniz.

iphone’a entegre edilen bu şirin projektor 380 dolar, detay bilgiyi zamazing’deki şuyazıdan bulabilirsiniz.

Tom Tom
Tom Tom

Tom Tom’un navigasyon için çıkardığı bu aparat ise sadece iphone’u ön cama monte etmek için değil, gps sinyallerini alışınızı arttırdığını belirtiyor ve 99 pounda yakında piyasaya çıkacak. detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.