Rıza” ile tanıdığımız yönetmen/ senarist Tayfun Pirselimoğlu‘nun yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Hiçbiryerde“, 2002 senesinde vizyona girdi. Aktris/ müzisyen Zuhal Olcay‘ın başrolünde yer aldığı filmde aktör Cezmi Baskın, Cengiz Onural, Ruhi Sarı, Meral Okay, Devin Özgür Çınar, Parkan Özturan ve Michael Madl gibi isimler rol alıyor. Çekimleri İstanbul ve Mardin’de yapılan ve ilk gösterimi 21. Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşen yapım, bu festivalde iki ödül, Montreal Dünya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü, en önemlisi ‘En İyi Kadın Oyuncu’ olmak üzere toplam üç dalda SİYAD Ödülü ve International Mediterranean Film Festivali’nde de Genç Jüri özel Ödülü’nü kazandı. Ayrıca filmin soundtrack albümü de piyasaya çıktı.

Şükran, oğlu Veysel’den başka kimsesi olmayan kendi halinde yaşayan bir kadındır. Haydarpaşa garı’nda çalışan Şükran, zamanında sa-sol davasına kurban verdiği kocasından sonra hayattaki tek tutunağı oğlunu siyasetten uzzak tutmaya çalışmaktadır. Ancak, bir gün genç Veysel ortadan kaybolunca anne Şükran, mahalle sokak oğlunu aramaya çıkacak, ölüsü ya da dirisini bulabilmek için her kapıya başvuracaktır.

Karakoldan Veysel adında birinin tutuklanmadığını öğrenen Şükran, oğlunu kimliksiz cesetlerin arasında aramaya başlamıştır. Tanınmayacak halde olan bir ceset yüzünden bunalıma giren çaresiz anne,, Veysel’in sevgilisi Şule’nin ısrar ve iddialarına karşın oğlunun yaşadığına inanmaktadır.